id: whbv6r

Zbiórka dla pogorzelców spalonego budynku przy ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej

Zbiórka dla pogorzelców spalonego budynku przy ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej

Aktualności 1

 • https://www.doba.pl/ddz/artykul/pozar-budynku-mieszkalnego-w-pilawie-gornej-aktualizacja-18-07-/38514/15
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Około godziny 17.00 w niedzielę 23,06,2019 roku Państwowa Straż Pożarna w Dzierżoniowie otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego w Piławie Górnej przy ulicy Piastowskiej. Budynek spalony wraz z strychem. Dziś aktualnie jest budynek zamknięty, porządkowany oraz pełne prace są prowadzone przez nadzór budowlany czy budynek zostanie odbudowany ...Dlatego Proszę was ... Każda złotówka na cel dla pogorzelców pomoże na zakup najpotrzebniejszych pierwszych rzeczy ... Sprawa pilna i bardzo poważna ! Proszę o potraktowanie sprawy bardzo poważnie!! Na tą chwilę ludzie otrzymali mieszkania socjalne, zostali u rodzin, oczekują na nowe mieszkania na Placu Piastów Śląskich .. w Akcję całą włączyły się Urząd Miasta oraz OPS oraz Parafia. Pomoc napływa od ludzi dobrej woli oraz sponsorów ale nie tylko ... Cały dochód zebrany zostanie przekazany na zakup mebli , sprzętu oraz potrzebnych rzeczy na "start" .Kazka złotówka ma znaczenie. Proszę o wsparcie Firmy, ludzi dobrej woli, anonimowych darczyńców ... wszystkich którzy mogą nam pomóc . Na wszelkie pytania odpowiem ! Naprawdę nigdy taka tragedia nie miała miejsce w naszej miejscowości ! Jestem wdzięczny jako organizator za okazaną pomoc !!!

.. To wszystko działo się tak szybko ...

Pomoc strażaków była bardzo szybka, dziękujemy wam za wszelką pomoc !

Każda Pomoc z Państwa strony będzie bardzo potrzebna !

Bądźmy tam gdzie jesteśmy potrzebni !

23 czerwca doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Piławie Górnej, w wyniku którego dorobek swojego życia straciło kilka rodzin. W związku ze zdarzeniem zapytaliśmy burmistrz Krzysztofa Chudyka jaką pomoc otrzymali pogorzelcy.

Około godziny 17.00 w niedzielę Państwowa Straż Pożarna w Dzierżoniowie otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego w Piławie Górnej przy ulicy Piastowskiej. Na miejscu pracowały zastępy PSP Dzierżoniów, PSP Strzelin, PSP Ząbkowice Śląskie i zastępy Ochotniczyc Straży Pożarnych.

- 23 czerwca około 17:00 w Piławie na ulicy Piastowskiej doszło do pożaru budynku wielorodzinnego. W wyniku wstępnych czynności ustalono, że w chwili zdarzenia w budynku przebywało 15 osób, które zostały ewakuowane. Dwie osoby zabrane przez pogotowie ratunkowe. Całkowitemu spaleniu uległo 6 mieszań, dach wraz z całą konstrukcją i stropami. Na chwilę obecną nie ustalono przyczyn powstania pożaru - powiedział Doba.pl kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

SZCZEGÓŁY AKCJI W MATERIALE WIDEO.

Pomoc poszkodowanym w pożarze w Piławie Górnej

Urząd Miasta w Piławie Górnej udziela pomocy osobom poszkodowanym w pożarze budynków przy ulicy Piastowskiej 76 i 78. Koordynatorem działań jest Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Zatyka, nr tel.: 74 8372181, 74 8371425. Urząd zapewnia poszkodowanym również opiekę psychologiczną.

Pomoc poszkodowanym w pożarze. Numery kont

Gminna spółka ZBM rozpoczęła zbiórkę na fundusz remontowy spalonych domów przy ulicy Piastowskiej 76 i 78 w Piławie Górnej. Można już wpłacać wsparcie na konta obydwu wspólnot mieszkaniowych.

Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Piastowskiej 76 w Piławie Górnej,

nr konta: 02 1090 2301 0000 0001 4285 3774

Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Piastowskiej 78 w Piławie Górnej,

nr konta: 69 1090 2301 0000 4285 392

Pomoc poszkodowanym w pożarze. Niezależne inicjatywy

Piławianie szybko zareagowali na nieszczęście sąsiadów. W mieście są prowadzone równolegle dwie inicjatywy na rzecz ofiar pożaru budynków przy ulicy Piastowskiej 76 i 78.

Ksiądz proboszcz parafii pw. św. Marcina w Piławie Górnej w ostatnią niedzielę zorganizował zbiórkę do puszek. Kwesta będzie prowadzona również w najbliższą niedzielę 7 lipca przed i po liturgii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane komisyjnie ofiarom pożaru.

Z natychmiastową inicjatywą wystąpił też inny mieszkaniec Piławy Górnej. Patryk Ragan na portalu zrzutka.pl zorganizował „Zbiórkę dla pogorzelców spalonego budynku przy ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej”. Pieniądze można wpłacać jeszcze przez 19 dni. Kliknij w obraz, żeby przejść na profil akcji.

Wpłacający 115

A
Agnieszka i Marcin Domańscy
500 zł
S
Sklep u Dziewczyn
500 zł
WJ
Waldemar Jaworski
300 zł
Z
Z.B.
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
 
300 zł
DI
Danuta i Ryszard Kulig
200 zł
GP
Grażyna Poleszak
200 zł
M
MT_W
200 zł
AA
Andy-Trans Andrzej Cała
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dla pogorzelców.

  100 zł
 • M
  marta

  Pomóżmy bo może kiedyś my będziemy potrzebowali ich pomocy. Nie bądźmy obojętni na los bliźnich . Patryk ukłony w twoją stronę za organizację zrzutki .

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 089 zrzutek

i zebrali

376 831 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?