id: wuruy2

Pomóż dzieciom poszkodowanym w wypadkach #MaluchyDlaMaluchów

Pomóż dzieciom poszkodowanym w wypadkach #MaluchyDlaMaluchów

Nasi użytkownicy założyli 1 177 937 zrzutek i zebrali 1 231 135 992 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • UWAGA! OGŁASZAMY KONKURS!🤩

  Zrób coś dobrego a przy okazji spotkaj się z legendami polskiego motosportu! Co musisz zrobić?

  1️⃣ Wpłać dowolną kwotę na tę zbiórkę

  2️⃣ W komentarzu do wpłaty napisz komu i dlaczego kibicujesz na trasie.

  Najciekawsze komentarze nagrodzimy trzema podwójnymi wejściówkami na start Wielkiej Wyprawy Maluchów w Warszawie, 5 lipca!


  Każda wpłata się liczy! Każda wpłata ma znaczenie! To co? Dołączysz?

  Konkurs trwa do 28.06, zwycięzców ogłosimy 1.07

  Link do regulaminu: https://bit.ly/wwm2024_konkurs

  aUvkqVgFYn5s3UwS.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzieci to najbardziej bezbronni uczestnicy ruchu drogowego. W ubiegłym roku w niemal 21-tysiącach wypadków na polskich drogach zginęły 1893 osoby w tym 48 dzieci. Pomóż nam zmniejszyć te liczby. Wesprzyj cel Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci. Zbierzmy tutaj milion złotych, by razem poprawić sytuację na drogach i pomóc najmłodszym, poszkodowanym w wypadkach. Klikając „wspieram”, dołączasz do naszej wyprawy po dobro!


Komu pomagamy

Dzieci w samochodzie są tylko pasażerami. Dzieci na drodze wierzą w odpowiedzialność i uważność dorosłych. Dzieci w ruchu drogowym są całkowicie zależne od nas. To my odpowiadamy za ich bezpieczeństwo. One nie mają wpływu na to w jakim stanie za kierownicę wsiada ich rodzic, jakim jest kierowcą, czy jest rozdrażniony, zdekoncentrowany, nerwowy…

Wierzymy, że mamy moc sprawczą. Możemy edukując zmieniać świadomość kierowców i poprawiać bezpieczeństwo. Możemy też pomagać najmłodszym, którzy zostali poszkodowani w wypadkach samochodowych. Wspierać ich fizycznie, poprzez niezbędną rehabilitację, jak i mentalnie, poprzez rozmowy z psychologami i terapeutami.

Możemy – chcemy – już to robimy!


Jak pomagamy

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci współpracuje z trzema fundacjami. Wszystkie środki zebrane na tej zrzutce, ale również poprzez mikrodonacje, czy organizowane przy okazji projekty licytacje, są przekazywane do trzech fundacji.


Fundacja Inter Cars zajmuje się przede wszystkim edukacją w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspieramy w ten sposób programy, które zwiększają świadomość i wiedzę o właściwej postawie i zachowaniach na drodze.

Fundacja Polskiego Związku Motorowego poprzez program „Maluchy na pomoc dzieciom” wspiera rehabilitację oraz powrót do zdrowia i sprawności dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Fundajca Euvic the Good People skupia się na wsparciu psychologicznym dla ofiar wypadków i ich rodzin.


Czym jest Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci to projekt stworzony przez legendy motorsportu: Sobiesława Zasadę, Rafała Sonika i Kajetana Kajetanowicza. Pierwsza edycja odbyła się w 2023 roku, a wśród uczestników znaleźli się również Longin Bielak, Bartosz Ostałowski, czy znany influencer Remigiusz "Rezi" Wierzgoń. W lipcu ubiegłego roku 35 Maluchów przejechało z Bielska-Białej do Monte Carlo i z powrotem do Polski. Meta była zlokalizowana na krakowskim Rynku. W ciągu niespełna dwóch tygodni, dzięki zbiórce na Zrzutka.pl oraz licytacjom, zebrano ponad dwa miliony złotych dla dzieci. Cała kwota została podzielona pomiędzy dwie wspomniane fundacje, a następnie środki trafiły do potrzebujących.


W tym roku 80 Maluchów pojedzie do Monte Cassino. Miejscowości, w której przez 28 lat produkowano „Małe Fiaty”, ale gdzie również 80 lat temu odbyła się słynna bitwa z udziałem polskich żołnierzy. Celem tegorocznej wyprawy jest ponownie milion złotych na Zrzutce, a w sumie milion euro w sumie. Zebrane tutaj środki zostaną przeznaczone w 100% na pomoc oraz na promocję samej Zrzutki w internecie.Co już razem zrobiliśmy

Przed rokiem Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci zebrała ponad dwa miliony złotych, które zostały przekazane fundacjom Inter Cars oraz Polskiego Związku Motorowego. Fundacja Inter Cars w ramach programu „Drogowskaz” przyzna środki o łącznej puli 1 400 000 zł na granty dla projektów związanych z edukacją dzieci i młodzieży, w szczególności promowanie odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz tworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej. 

Fundacja Polskiego Związku Motorowego otrzymała 700 000 zł i przeznacza ją na doraźną pomoc dla najmłodszych ofiar wypadków. W szczególności medyczną, rehabilitacyjną i ortopedyczną. 


Maluch to symbol polskiej motoryzacji. Choć niewielkich rozmiarów, był przez lata samochodem rodzinnym, który dawał wiele radości i pięknych wspomnień. Wierzymy, że połączeni tak pozytywnym symbolem możemy dać światu wiele dobra i zmieniać ten świat na lepsze. Mamy taką moc, ale tylko z Wami! Wspierajcie ten ważny cel, wpłacajcie środki i razem zbierzmy milion euro!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 26

IT
Ignat Timar
100 zł
JR
20 zł
PK
Piotr Keński
20 zł
PI
Piotr
10 zł
PJ
300 zł
SS
Szymon Smoliński
10 zł
ŁN
Łukasz Nałęcz
50 zł
MZ
MONIKA Ziemniecka
10 zł
AM
Artur Mędrzecki
20 zł
KC
Konrad Cwynar
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Robert Kobylański

  Wspieram Wasze działania i kibicuję wszystkim a w szczególności Bartkowi Ostałowskiemu, gdyż sam jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim, uwielbiam motoryzację i wiem jak bardzo w życiu ważna jest pasja! Piękne jest to, że można pomagać za pomocą pasji! NEVER GIVE UP! :)

  ukryta