id: wjavrz

Robię to #DlaSTALI Mielec

Robię to #DlaSTALI Mielec

Nasi użytkownicy założyli 1 186 873 zrzutki i zebrali 1 247 659 706 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności44

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć, jestem Alan

Stal Mielec to klub piłkarski, który powstał w 1939 roku. Historia jego wzlotów i upadków to scenariusz na niejeden sezon w Netflixie. W 2020 roku, kiedy po 24 latach przerwy Stal Mielec wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej, miasto oszalało z radości. Niestety po ponad roku gry w Ekstraklasie Stali Mielec ponownie grozi likwidacja, jak w 1997 roku.


Informacja o problemach klubu


https://hej.mielec.pl/pl/13_sport/675_pilka-nozna/64793_fks-stal-mielec-w-liscie-do-radnych-i-prezydenta-prosimy-o-pozyczke-na-ratowanie-klubu.html


https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydarzenia/29176,pge-stal-mielec-potrzebuje-pomocy-jacek-klimek-wystosowal-list-do-rady-miejskiej


Zakładam tą zbiórkę, bo wiem, że wielu z nas myśli podobnie. Większość zapewne chciałaby, aby klub przetrwał kryzys finansowy i nadal rywalizował z najlepszymi w kraju. Tymczasem sytuacja jest bardzo poważna i jeśli w najbliższym czasie nie wydarzą się rzeczy nieoczekiwane, to może się okazać, że klub ponownie upadnie na długie lata, a przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu zapadnie stadionowa cisza. Nie interesują mnie dziś dyskusje, kto lepiej zarządzał klubem, a kto gorzej. Nie ma na to czasu. Pragnę jedynie zmobilizować setki tysięcy osób, byśmy mogli RAZEM ramię w ramię stanąć obok siebie i zjednoczeni podjęli wspólne staranie, aby pomóc klubowi ODZYSKAĆ DAWNY BLASK. Zróbmy to #DLASTALI i spróbujmy uzbierać na początek magiczny MILION ZŁOTYCH ;-) Nie pozwólmy upaść naszemu klubowi! WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!


Aby pomoc dla klubu rozpędziła się na wielu frontach potrzebna jest ogromna mobilizacja wielu środowisk. Dlatego proszę:


 • PGE FKS STAL MIELEC o nagłośnienie zbiórki pomocowej w swoich kanałach społecznościowych, a także podczas meczów naszej drużyny.
 • środowisko kibiców naszej drużyny o wypromowanie zrzutki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”. Nie raz pokazywaliście, jak bardzo potraficie się zjednoczyć, by nieść pomoc innym. Pokażcie jeszcze raz swoje wielkie serducha. Zróbmy to #DLASTALI. Oczywiście zachęcam Was również do udziału w Challengu.
 • Posła do Parlamentu Europejskiego (Tomasz Poręba), Posłów na Sejm (Krystyna Skowrońska, Fryderyk Kapinos), Marszałka Województwa Podkarpackiego (Władysław Ortyl) oraz Radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego (Maria Napieracz, Jan Tarapata) o poparcie akcji „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”. Proszę przez najbliższe miesiące promujcie zbiórkę na spotkaniach ze swoimi wyborcami oraz w swoich kanałach społecznościowych.
 • Prezydenta Miasta Mielca (Jacek Wiśniewski) o poparcie zbiórki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”, o jej promowanie oraz zachęcanie mieszkańców naszego miasta do drobnych wpłat na konto zrzutki.
 • Starostów Powiatu Mieleckiego (Józef Smaczny, Andrzej Chrabąszcz, Zbigniew Tymuła, Stanisław Lonczak). Proszę zorganizujcie pierwszą w historii wspólną konferencję prasową i poproście mieszkańców powiatu o zaangażowanie się w akcję „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”. Udostępnijcie tą akcję na swoich portalach społecznościowych, gdzie obserwują Was Wasi wyborcy.
 • Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego (Marek Paprocki) oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mielcu (Bogdan Bieniek), by podczas transmisji na żywo sesji Rady Powiatu Mieleckiego oraz Miasta Mielca wspomnieć o akcji „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”.
 • Włodarzy gmin Powiatu Mieleckiego o opublikowanie informacji o zrzutce na stronach urzędów w których Państwo pracują.
 • Radnych Powiatu Mieleckiego oraz Radnych Miasta Mielca o ciepłe słowo na temat zbiórki w swoich okręgach wyborczych. Każdy Wasz telefon, email, post może odegrać bardzo dużą rolę.
 • Autorytety ze świata sportu (Włodzimierz Gąsior, Edward Kazimierski, Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Andrzej Szarmach, Jan Domarski) Wiele razy dokonywaliście cudów w Stali Mielec, chyba pora na kolejny :-) Wasz autorytet w środowisku piłkarskim może bardzo pomóc w promocji tej zbiórki, dlatego proszę o kilka słów wsparcia w przestrzeni publicznej. Czasem jedno słowo, jedna sekunda może uruchomić ogromną lawinę dobra.
 • Lokalnych dziennikarzy o pomoc. (Przemek Cynkier, Kacper Strykowski, Tomek Łępa, Arkadiusz Łysoń, Szymon Burek, Grzegorz Maj, Zbigniew Filar) Proszę Was pomóżcie wypromować, uwiarygodnić tą zbiórkę. Dzięki Wam mieszkańcy naszego regionu mogą uwierzyć w autentyczność tej pomocy. Jeśli to możliwe, proszę skontaktujcie się z Waszymi przyjaciółmi dziennikarzami w regionie. Niech duży ośrodek mediów telewizyjnych, radiowych, prasowych oraz internetowych - jakim jest miasto Rzeszów spróbuje nam pomóc w realizacji celu. (Hej Mielec, Hej Grupa, Radio Leliwa, Korso Mieleckie, Korso Sanockie, Mielec TV, WCJ24, Promocja Mielec, Tu Mielec, CzyliWiesz)
 • Osoby, które dzięki udziałowi w ogólnopolskich programach telewizyjnych zyskały ogromną popularność w Internecie. Pochodzicie z Mielca lub okolic, proszę Was o pomoc. Może moglibyście z pomocą PGE FKS Stal Mielec zrobić sobie np. sesję zdjęciową w barwach biało niebieskich. Każdy Wasz post na Instagramie to miliony polubień. Może dzięki Waszej pomocy uda się zaangażować w ratowanie naszego klubu osoby z Waszego środowiska, z Waszej branży. Spróbujcie, zróbcie trochę hałasu w sieci, trochę rabanu. Macie ogromne zasięgi, które możecie wykorzystać w słusznej sprawie. PLEASE, MAKE SOME NOISE #DLASTALI
 • Młodzież angażującą się społecznie w różnych stowarzyszeniach, fundacjach, związkach o nagłośnienie w swoim środowisku zrzutki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC” oraz CHALLENGU. (Klub Młodych Liderów, Hufiec ZHP Mielec)
 • Samorządy uczniowskie o nagłośnienie w swoich szkołach zbiórki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC” oraz CHALLENGU.
 • Mieleckie parafie, aby podczas ogłoszeń parafialnych wspomnieć o zbiórce „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”. Proszę również czcigodnych księży o udostępnianie tej informacji w innych parafiach w regionie.
 • Mieszkańców Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego o dołożenie małej cegiełki w ratowanie klubu. Proponuję CHALLENGE pod hasłem „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC”. Samo hasło bardzo precyzyjnie określa cel naszej zrzutki, a przy okazji promuje hasztag #DLASTALI, który mam nadzieję przez najbliższe miesiące będzie najpopularniejszym hasztagiem w regionie. Osoby nominowane do wyzwania, jeśli zdecydują się je przyjąć, powinny opublikować fotkę pokazującą wsparcie dla klubu Stali Mielec na swoim koncie społecznościowym. Następnie wpłacić minimum 10zł na konto zbiórki pomocowej „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC” oraz nominować do zabawy minimum 3 kolejne osoby.


Wzór postu:

ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC

Dziękuję za nominację @Jan Kowalski 1. Wpłacam minimum 10 zł na konto zrzutki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC” – (Link: https://zrzutka.pl/dlastali). Do CHALLENGU nominuję:

@Jan Kowalski 2

@Jan Kowalski 3

@Jan Kowalski 4

Osoby nominowane do challengu, jeśli zdecydują się go przyjąć, powinny opublikować fotkę pokazującą wsparcie dla klubu Stali Mielec na swoim koncie społecznościowym, następnie wpłacić minimum 10zł na konto zrzutki „ROBIĘ TO #DLASTALI MIELEC” oraz nominować do zabawy minimum 3 kolejne osoby.

(Zdjęcie pokazujące wsparcie dla klubu Stal Mielec)


WAŻNE. Nie musisz czekać na nominację od znajomego. Działaj poza kolejką! Zrób fotkę, nominuj znajomych do challengu i wpłać minimum 10zł na konto zbiórki. Za miesiąc sytuację powtórz ;-)


Promujmy tą zbiórkę na lewo i prawo, również na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Youtube, Tik Toku, Snapchacie, Linkedin. Niech algorytmy portali społecznościowych rozgrzeją się do czerwoności! Wysyłajcie również link o zbiórce do swoich znajomych przez Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp oraz email.


Drobne wpłaty mogą stać się znaczące, kiedy uda nam się zaangażować setki tysięcy osób. WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. RAZEM PO DAWNY BLASK.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1183

preloader

Komentarze 41

 
2500 znaków