id: wjkpwy

Operacja i rehabilitacja kolan Olivii

Operacja i rehabilitacja kolan Olivii

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
11 599 zł 
z 25 000 zł
46%
zakończona 04.05.2020r
141 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kochani! Asia - najcudowniejsza mama pod słońcem. Kobieta, która odnajduje się idealnie w świecie wolontariatu! Kocha pomagać, a ludzie kochają Asię. Dzięki miłości, którą obdarza innych powstała myśl, aby dziś pomóc jej Rodzinie... Asia nigdy się nie skarży, o pomoc nie prosi, ale wiemy, że stanęła pierwszy raz przed najwyższym życiowym murem. Ukochana córka Asi z dnia na dzień przestawała chodzić. Jej nogi odmawiały posłuszeństwa, ból był nie do wytrzymania. Z dnia na dzień było coraz gorzej. Trafiły do lekarza z Łodzi , który zdiagnozował dysplazję stawu rzepkowo udowego w obu nogach. Bloczek kości udowej jest całkowicie płaski. Rzepki są dodatkowo położone wysoko i podczas chodzenia przesuwają się bokiem kości udowej. Wchodzenie i schodzenie po schodach stało się niemożliwe. 

W sierpniu 2019 rozpoczęła się rehabilitacja, mająca poprawić stan kolan. Niestety tak się nie stało. Mięsień czworogłowy praktycznie zanikł, a wadę kolan trzeba skorygować operacyjnie. Wiele konsultacji ze specjalistami niemalże z całej Polski… niestety na trochleoplastykę bloczka kości udowej Olivia musi poczekać do momentu, gdy przestanie rosnąć, czyli za kilka lat.

Olivia starała się chodzić do szkoły, nauczyciele i rówieśnicy pomagali jak mogli, niestety ból jest taki, że Olivia nie mogła uczęszczać na zajęcia, a pokonywanie schodów stało się niemożliwe. 

Po konsultacji w Szpitalu Dworska w Krakowie zapaliło się światełko w tunelu i możliwość operacji, która w połączeniu z dobrze prowadzoną rehabilitacją pozwoli Olivii chodzić.

Nie będzie biegać czy tańczyć, ale możliwość chodzenia czy wejścia po schodach to wielka nadzieja jak i to, że Olivia będzie mogła iść do liceum. Jest teraz w 8 klasie. To jest dodatkowo ciężki okres dla nastolatki. Ruszyło nauczanie indywidualne i dzięki wsparciu szkoły nauczyciele w lutym zaczęli przychodzić do Olivii do domu.

3go lutego w Krakowie odbyła się operacja pierwszego kolana: obniżenie i anteromedializacja guzowatości piszczeli ze wzmocnieniem troczków przyśrodkowych rzepki poprzez zastosowanie nici z kotwicą tytanową. Zabieg, by mogła w ogóle chodzić… Koszt samej operacji to ponad 8 tysięcy złotych. 

Ruszyła już pooperacyjna rehabilitacja. Miesięczny koszt to 1200 zł plus paliwo. 

Niestety to nie są jedyne koszty, gdyż zabiegu wymaga druga noga. Lekarz zadecyduje kiedy będzie moli druga operacja.


Przed Olivią i jej rodziną kolejne miesiące ciężkiej i kosztownej rehabilitacji… 

Olivia, Córka Asi to młoda nastolatka, która ma przed sobą całe życie! Cierpi przez każdą minutę, nie tylko podczas prób chodzenia... Prosimy o pomoc! Asia nigdy jej nie odmawiała potrzebującym... Pokażmy, że dobro powraca ze zdwojona siłą!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 141

 
Dane ukryte
50 zł
WW
Widzewska Emigracja 1910
230 zł
MJ
Jesiol
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
ŁC
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
S1
Sp 169
592 zł
MA
Mariusz Adamski
50 zł
AZ
Anna Ziemba
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 25

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 337 zrzutek

i zebrali

579 110 090 zł

A ty na co dziś zbierasz?