id: wk3fnu

Dzień Dziecka Afrykańskiego - 16 czerwca

Dzień Dziecka Afrykańskiego - 16 czerwca

Nasi użytkownicy założyli 1 152 356 zrzutek i zebrali 1 197 725 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień Dziecka Afrykańskiegov5dac855eac893d4.jpegJakże inny jest ten czerwiec… Jak mało w nim radości i spontaniczności, jak dużo lęku, jak wiele niepokoju, pytań, niewiadomych… Jakże wyraźnie odczuwamy teraz, czym jest nadzieja. Każdego wieczoru siadamy z Robertem przy herbacie i rozmawiamy… O naszej Kenii, o przyjaciołach, o dzieleniu się właśnie tą nadzieją, o relacjach i zbudowanych więziach… trochę marzymy, trochę planujemy i nie ustajemy w działaniu.

Tak jak w ubiegłych latach, chcemy prosić Was o wsparcie Dnia Dziecka Afrykańskiego. Dotychczas kupowaliśmy piłki, skakanki, zapraszaliśmy do naszego plenerowego kina pod palmami. Jednak ten 16 czerwca (Dzień Dziecka Afrykańskiego) musi być inny. Planujemy nakarmić dzieci do syta – być może uda się przygotować dla większości porcję pożywnego pilau, a także poczęstować ich lokalnym przysmakiem jakim są vitumbuwa (pączki ryżowo-kokosowe), czy denga-denga (rodzaj słodkich zwijanych w ślimaka ciastek). Wszystko zależy od Waszej szczodrości i empatii.

Nasi kenijscy przyjaciele już od ponad tygodnia przygotowali w podziękowaniu dla Was piosenkę niespodziankę. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Anna, zaprzyjaźniona z nami nauczycielka podjęła wyzwanie i nauczyła swoje dziewczynki piosenki ze specjalną dla Was dedykacją.

Robert podjął wyzwanie i zmontował z nadesłanych materiałów krótki filmik. Może nie jest to majstersztyk, super dzieło… ale jest w tym tyle serca, serdeczności, odwagi i zaangażowania, zarówno ze strony Anny, dziewczynek jak i Roberta, że warto wesprzeć tę akcję. Warto to zrobić bo jak powiedział JPII „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

Zachęcam Was także do poczytania o wydarzeniach, na pamiątkę których 16 czerwca został ustanowiony Dniem Dziecka Afrykańskiego. 

http://pomagamywkenii.org.pl/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Międzynarodowy_Dzień_Dziecka_Afrykańskiego

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

DO
doradcy.olsztyn.pl
200 zł
JF
Joanna Filipkiewicz
200 zł
IW
Iwona
200 zł
MW
Marek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
IB
Iza
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ES
Edyta Stępińska
50 zł
OM
Oliwia
50 zł
KA
Kamila
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!