id: wm45n2

Stała się lipa, ale pomóż Rośleku i zasadź las!

Stała się lipa, ale pomóż Rośleku i zasadź las!

18 711 zł 
z 40 000 zł
46%
zakończona 03.09.2020r
673 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Nadszedł czas - teraz Wy decydujecie, które miasto zdobędzie las!* Trwa głosowanie: https://forms.gle/EdM7u8K9jZiVqrVVA

  Odpowiedzi zbieramy do 28 lutego 2021 roku. Miasto, które wygra wzbogaci się o las!


  *Po ogłoszeniu wyników skonsultujemy się z władzami miasta w celu ustalenia terenu do zalesienia. Jeśli dane miasto nie wyrazi zgody na zalesienie skontaktujemy się z miastem, które zajęło kolejne miejsce.


  W razie pytań piszcie na [email protected]

  Czytaj więcej
 • Cześć,

  Wracamy!!! Już 2 listopada Rośleko pojawi się na półkach sieci Lidl, zaś 6 listopada sieci Carrefour. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Chcemy Wam bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Bez Was nie byłoby już Rośleka. Serio. Nie przesadzamy.


  Co przesadzimy to drzewka, które stworzą piękny las. Uruchomiliśmy ankietę, w której możecie zgłaszać swoje miasta. Zbieramy zgłoszenia do 8 listopada, a tu jest link: https://forms.gle/V3y7v2Z6E3fSoQ949

  Następnym krokiem będzie głosowanie na miasta, które potrwa do końca 2020 roku.


  Po wybraniu miasta zajmiemy się rozmowami z władzami i wyborem lokalizacji na terenie miejskim. Naszym marzeniem jest by nasadzanie stało się całodniowym wydarzeniem, w którym każdy z Was weźmie udział. Chcemy osobiście uścisnąć Wam dłonie, wręczyć szpadel i zestaw z Roślekiem. Mamy wielką nadzieję, że rok 2021 pozwoli nam na to by spotkać się bezpiecznie.


  Jeśli macie jakiekolwiek pytania możecie je kierować przez komunikatory social media lub na adres [email protected] Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji.


  Dziękujemy i wirtualnie, aczkolwiek mocno, ściskamy.

  Dbajcie o siebie!

  Ekipa Rośleko


  nc0bec671e1f5ae5.jpeg

  Czytaj więcej
 • O Rośleku i naszej zrzutce napisał Portal Spożywczy!

  Więcej informacji tu: https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/na-rynek-wchodzi-rosleko-czyli-napoj-mleczno-roslinny,187384.html

  m7c3134bd314e9f8.jpeg

  Czytaj więcej
 • Na ten moment wiemy, że zawinił system schładzania, ale nie jest to jednoznaczne z winą producenta. Konieczna jest tutaj ścisła współpraca stron. Zależy na budowaniu stabilnych relacji z kontrahentami oraz jak najszybszym wprowadzeniu produktu do ogólnopolskiej dystrybucji, dlatego kontynuujemy współpracę z zakładem. Konsultujemy się z najlepszymi w Polsce technologami żywności, żeby całkowicie wykluczyć możliwość tego typu wypadku przy produkcji na masową skalę w przyszłości. Dziękujemy za wszystkie miłe komentarze i słowa wsparcia. To dla nas ogromnie ważne! Dzięki Wam działamy dalej!!!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Stała się lipa, ale pomóż Rośleku i posadź las!


Rośleko to innowacyjny napój roślinny o niespotykanym smaku i konsystencji, stworzony przez małą markę z Krakowa. Po dwóch latach lokalnej działalności i ciężkiej pracy został dostrzeżony przez duże sieci handlowe. 


6 lipca Rośleko wreszcie miało trafić na półki sklepów i do domów wszystkich Polaków. To miała być ogromna szansa wejscia na stałę do sieci handlowych. Niestety na kilka dni przed tym wydarzyła się niespodziewana awaria chłodnicza, która uszkodziła pierwszą ogólnopolską produkcję Rośleka. Zniszczeniu uległa większa ilość Rośleka, niż ta jaką łącznie wyprodukowaliśmy przez ostatnie dwa lata na rynek lokalny. 


Taki losowy wypadek wpisany w ryzyko działalności gospodarczej jest dla dużych firm niewielkim potknięciem, zaś dla małej, lokalnej marki ma tragiczne skutki. Rozwój oraz funkcjonowanie Rośleka stanęło na krawędzi, ale... nie poddamy się!!!

 

Miesiąc temu opublikowaliśmy informację o wejściu do ogólnopolskiej dystrybucji. Reakcje na Rośleko przerosły nasze oczekiwania. W ciągu dwóch tygodni ilość polubień na fanpage’u wzrosła trzykrotnie, a film w którym Michał opowiada o Rośleku dotarł do ponad 40 000 osób. Ogrom zainteresowania i reakcje umacniają nas w przekonaniu jak świetny produkt stworzyliśmy. Planowaliśmy wprowadzenie nowych smaków, fortyfikacji czy opcji dla diabetyków, a także większe pojemności, oczywiście w szklanym opakowaniu zakręcanym charakterystyczną zieloną nakrętką. 


mc75ea42893e7097.jpeg 

Michał Koncewicz, twórca Rośleka, poświęcił mu ostatnie dwa lata życia, a cała ekipa Rośleka pracowała niezwykle ciężko przez ostatnie miesiące, by jak największa liczba Polaków dowiedziała się o Rośleku i mogła go spróbować. Nie mieliśmy szansy się rozkręcić i powiedzieć o wszystkich naszych planach mimo super startu w czerwcu. Nie odpuścimy, bo wiemy, że robimy świetną robotę, a Rośleko to coś co bardzo się przyda ludziom.

 

Postanowiliśmy przekuć największą życiową lipę w coś dobrego. Potrzebujemy pomocy, ale nie chcemy by była to kolejna zrzutka na przetrwanie. Postanowiliśmy, że każda złotówka którą tu zbierzemy zamieni się w coś dobrego i roślinnego dla nas wszystkich – czyli miejski las! Jeśli ma się dziać lipa, to niech się dzieje nasza lipa! 


b04763f2daed6145.jpeg 

Całą uzbieraną kwotę najpierw zainwestujemy w nową produkcję Rośleka by móc jak najszybciej wrócić na linię produkcyjną. Pieniądze przeznaczymy na składniki do produkcji Rośleka (orzechy, ryż, kasza jaglana etc.) oraz opłacenie usługi produkcji w zakładzie.


Następnie za tę samą kwotę zasadzimy kilkaset drzew , które przerosną cały ten wypadek losowy. Chcemy, żeby ten las stał się symbolem tego, że to nasza interpretacja i reakcja na nawet największe życiowe dramaty jest ważniejsza niż one same. Lipy będą się wydarzać, a to od nas zależy co z nimi zrobimy.

 

Każda osoba, która wesprze zrzutkę przyczyni się do zasadzenia drzewa:


a) dostanie od nas wirtualny dyplom z akcji “Stała się lipa” -  nie chcemy produkować zbędnych wydruków, dla osób, którym będzie zależało na wydruku udostępnimy specjalny plik.


b) imienne podziękowanie na stronie Rośleko, które będzie tam widniało cały czas. 

 

Być może zrobimy więcej, ale na ten moment możemy obiecać tyle. Przewidujemy, że akcję zasadzania przeprowadzimy w lecie 2021 roku w mieście, które wybierzemy razem.  


x055d857bc62fc25.jpeg 

Obiecujemy, że za kilka lat będziecie z tego dumni. 

 

Będziemy Was na bieżąco informować co się dzieje i odpowiadać na wszystkie pytania. Śledźcie naszą stronę, gdzie niebawem pojawi się odpowiednia zakładka, naszego Facebooka i Instagrama. 

 

Mocno liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie. Jeszcze się wspólnie napijemy Rośleka!


e513f9b6236e18bf.jpeg

Poniżej jeszcze kilka fot od nas:

s34c1d22648f4353.jpegPowyższe zdjęcie przedstawia ewolucję Rośleka - od pierwszych prób dwa lata temu do teraz.rcc41dec4e6523af.jpeg

k296e67af2633598.jpeg

Powyżej sesja zdjęciowa, którą wykonaliśmy w czerwcu.


www.rosleko.pl

Facebook: https://www.facebook.com/doimyprostozroslin

Instagram: https://www.instagram.com/rosleko/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 673

 
Dane ukryte
500 zł
TW
Tomasz Wójcik
500 zł
AP
Anna Pietroń
200 zł
TS
Tomek Szatkowski
200 zł
T
Tomek
200 zł
 
200 zł
EM
Emilia Metzel
200 zł
MC
Maja Czepiel
200 zł
MG
MAGDALENA GLOWACKA
100 zł
IO
Iwona Ostałowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 57

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 514 zrzutek

i zebrali

545 969 358 zł

A ty na co dziś zbierasz?