id: wmfp9y

Film dokumentalny o Syrii "Casus belli"

Film dokumentalny o Syrii "Casus belli"

9 644 zł 
z 34 500
27%
zakończona 30.08.2020r
156 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Nasz wyjazd ze względu na sytuację w regionie został przełożony o kilka miesięcy - ale jak najbardziej pracujemy, żeby zrealizować ten film z jak największym rozmachem!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Udało się - mamy wizy dziennikarskie do Syrii i możemy jechać realizować reportaż - film dokumentalny pod tytułem "Casus belli". Wiza ważna jest miesiąc, więc nie mamy dużo czasu na zebranie niezbędnego minimum potrzebnego nam na wyruszenie. Czy pomożesz nam w stworzeniu wolnego od propagandy materiału o wojnie w Syrii?

Prawda

Od kilku lat z niepokojem dostrzegamy jednostronny przekaz medialny w Polsce dotyczący tragedii jaka rozgrywa się na terenie Syrii. Zdecydowana większość mediów (od państwowych po prywatne) przekonuje swoich odbiorców, że trwa tam „wojna domowa”, tj. „antyrządowa opozycja” walczy z „reżimem prezydenta Asada”. Tymczasem mamy poważne podstawy twierdzić, że tego typu narracja jest ordynarną manipulacją, mającą przykryć prawdziwe oblicze agresorów i ich intencje.

Propaganda

Dlaczego media w naszym kraju (przecież Polska pozostała neutralna) dołączyły do chóru zachodniej propagandy? Możemy się tylko domyślać. Jednak naszym celem nie jest stawianie siebie w roli sędziów. Chcemy skupić się na tym, aby dać przykład – jak walczyć o prawdę na temat Syrii! Pragniemy także pokazać dobre strony polsko-syryjskiej współpracy, w tym zaangażowanie Polaków w pomoc Syryjczykom oraz otwartość strony syryjskiej na współpracę z Polską przy odbudowywaniu zniszczonego wojną kraju.

Wyprawa

Postanowiliśmy osobiście pojechać do Syrii, aby przekonać się na własne oczy jak tam jest naprawdę. Oficjalnie zwróciliśmy się do strony syryjskiej o pozwolenie na wjazd i wydanie zgody na filmowanie. Nasza prośba została pozytywnie rozpatrzona. Dostaliśmy już potwierdzenie, że otrzymaliśmy wizy dziennikarskie, dzięki czemu możemy legalnie przedostać się do Syrii w celu zrealizowania rzetelnego reportażu.

Suma, którą chcemy zebrać przeznaczona będzie na:

- podróże (samolot + auto)

- przewóz i ubezpieczenie sprzętu video

- grafiki i animacje

- udźwiękowienie

- montaż

Misja

Naszą wyprawę do Syrii traktujemy jako misję. Na miejsce planujemy dotrzeć w kwietniu, żeby zarejestrować uroczystości związane z przypadającą w tym dniu rocznicą Niepodległości Syrii. Podczas kilkudniowego pobytu chcielibyśmy przeprowadzić wywiady, sfilmować zniszczone wskutek wojennych działań miasta, i wreszcie porozmawiać ze zwykłymi ludźmi – świadkami niewyobrażalnego dramatu.

Pomoc

Do Syrii jedziemy jako absolutnie niezależna ekipa reporterska. Naszej wyprawy nie finansują ani politycy, ani instytucje, ani żadne media. Mamy świadomość, że tylko takie podejście do sprawy uwiarygodni zebrany przez nas materiał. Ten dokument chcemy zrealizować trzymając się z dala od wytycznych politycznej poprawności. W związku z powyższym, potrzebujemy zebrać niezbędne fundusze (bilety lotnicze, zakwaterowanie, transport na miejscu, montaż, itp.) wśród naszych Rodaków. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na wyjazd pod hasłem: „Kierunek Syria”. Niech to będzie nasz wspólny – Polaków – reportaż o Syrii.

My

Agnieszka Piwar (ur. 1982 r.) – polska publicystka, dziennikarka i dokumentalistka. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Podyplomowego Studium Dziennikarskiego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Na stałe współpracuję z tygodnikiem „Myśl Polska” i kwartalnikiem „Opcja na Prawo”. Jako dziennikarka odbyłam podróże m.in. do Rosji (w tym Republiki Czeczenii), Iranu i na Białoruś. W swoich reportażach zdecydowanie odrzucam uprzedzenia narzucane przez demoliberalne media Zachodu, dzięki czemu moje spojrzenie na kraje i ludzi Wschodu znacznie różni się od wszechobecnej propagandy. Zrealizowałam dwa filmy dokumentalne opisujące międzynarodowe wyprawy na Wschód polskich motocyklistów w latach 2015-2016: „Rajd Katyński – śladami pamięci” i „Motocykliści”. Ten pierwszy został wyróżniony na VII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Konflikt zainicjowany na terenie Syrii obserwuję od początku jego istnienia. Dostrzegając jednostronny przekaz medialny w Polsce (na modłę Zachodu), zainteresowałam się stanowiskiem strony syryjskiej. Przeprowadziłam wywiady z szefem syryjskiej misji dyplomatycznej w Polsce oraz uczestniczyłam w konferencjach – pisząc z nich obszerne relacje – zorganizowanych przez Ambasadę Syrii w Warszawie, z udziałem oficjalnych przedstawicieli rządu syryjskiego.

Tomasz Grzegorz Stala (ur. 1984 r.) – przedsiębiorca, operator, dokumentalista. Jestem absolwentem administracji na Uniwersytecie Śląskim, współpracuję z dwumiesięcznikiem "Magna Polonia" i prowadzę własne wydawnictwo. Wyreżyserowałem film dokumentalny „Serce Polski”, byłem współautorem zdjęć do filmu „Kandydat”, dźwiękowcem w filmie „Luter i rewolucja protestancka”. Obecnie pracuję nad projektem „German Death Camps”, gdzie jestem scenarzystą i operatorem. Ponadto zajmuje się realizacją wizji w produkcjach na żywo.

Możesz wesprzeć produkcję filmu wpłacając poprzez system płatności PayPal:

https://www.paypal.me/syriacasusbelli

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 156

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  W S P I E R A J Ą M N I E już 3-rzy O S O B Y na łączną sumę 2 1 0 Z Ł O T Y C H , ale niestety jeszcze brakuje do zakończenia zbiórki do 100%. Idą Przepiękne, Magiczne, Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia, nadchodzi Nowy Rok 2020. Spełniają się marzenia. :-) Proszę o pomoc na: https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Dziękuję Serdecznie! Wszystko może się udać Dzięki Wam! A po więcej informacji proszę dzwonić pod numer: 508 253 370. P.S.: Jeśli akurat nie Jesteś finansowo w stanie mnie wesprzeć, to chociaż proszę UDOSTĘPNIAJ MOJĄ ZRZUTKĘ szeroko na FACEBOOK'u i Twitter'ze. Jeszcze Raz Wielkie Dzięki! Kamil Lewandowski

 • Bożydar Pająk

  Jak mozna robic obiektywny film w Syrii na wizach dziennikarskich wydawanych przez rezim Assada?:D robicie sobie jaja z ludzi?:)

 • Daria Daszkiewicz

  , Powodzenia Wszystkim w realizacji marzeń swoich i innych ! :) dziękuję za pomoc ;)

 • Kamil Lewandowski

  Proszę pilnie o pomoc. Dziś Ty Pomożesz Mi, a jutro być może to ja pomogę Tobie!!!!!!!
  Chcę zbudować piękny i DUŻY model samochodu w skali 1:8. Szczegóły na: zrzutka.pl pod kodem linku: g9rfa8

 • Lizik Agnieszka

  Ku chwale świadomości ludzkiej

  50 zł

Nasi użytkownicy założyli

893 738 zrzutek

i zebrali

836 907 236 zł

A ty na co dziś zbierasz?