Opis zrzutki

Zbliża się okrągła, jubileuszowa, złota rocznica otwarcia Domu Harcerza w Gdańsku! Już za równy rok – 15 listopada 2020 roku – minie 50 lat od dnia, w którym nasz obiekt stał się ośrodkiem harcerskiego życia w mieście i województwie! Obecne dachówki chroniły nas przez pół wieku, przychodzi czas na zmianę. Potrzebujemy Waszej pomocy, bo koszt remontu przerasta nasze możliwości, ale wierzymy, że pomożecie nam wymienić dachówkę po dachówce. Postanowiliśmy spróbować zebrać pierwszą część potrzebnej kwoty rozpoczynając od 15 listopada 2019 (49. urodziny Domu Harcerza), a kończąc w bardzo ważnym harcerskim dniu – 22 lutego 2020 (Dzień Myśli Braterskiej). Nie może się nie udać!


Wymarzyliśmy sobie „złoty” dach na złotą rocznicę!

Wszyscy darczyńcy, którzy podpiszą się imieniem i nazwiskiem, będą wpisani na listę darczyńców na oficjalnej stronie Chorągwi Gdańskiej ZHP.


Więcej o działalności Chorągwi Gdańskiej ZHP i Domu Harcerza na stronie: https://gdanska.zhp.pl/


r195da25b457d348.jpeg


Związek Harcerstwa Polskiego wykorzystuje budynek jako siedzibę zarządu Chorągwi Gdańskiej, która obejmuje swoim zasięgiem terytorialnym harcerstwo w całym województwie pomorskim, oraz trzech gdańskich hufców działających na rzecz harcerskich środowisk na terenie Trójmiasta, umożliwiając w ten sposób efektywne prowadzenie pomorskiego oddziału największej organizacji młodzieżowej w Polsce. Dom Harcerza stanowi także miejsce spotkań harcerskich wychowawców, którzy wykorzystują dostępne pomieszczenia do planowania szeregu działań mających na celu wspieranie środowisk harcerskich, wykorzystywanie potencjału młodych ludzi, wspieranie ich we wszechstronnym rozwoju i podejmowaniu służby na rzecz społeczności lokalnej.

Dzieci i młodzież

Dom Harcerza służy także spotkaniom dzieci i młodzieży, często osobom z wykluczeniem społecznym czy niepełnosprawnością, gdzie mają możliwość uczestnictwa w rozwijających zajęciach i warsztatach. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w odbywające się projekty przekłada się na podejmowanie działań na pierwszych funkcjach liderskich w grupach młodzieżowych. Pozyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystują do wspierania i rozwijania ruchu harcerskiego nastawionego na rozwój młodzieży w swoich regionach, często w małych miejscowościach, w których możliwości zdobycia nowych kompetencji są mniejsze.

Szkolenia i warsztaty

Dom Harcerza jest gospodarzem wielu szkoleń i warsztatów, zarówno dla instruktorów, jak i społeczności lokalnej. Instruktorzy harcerscy z całego województwa pomorskiego mają możliwość uczestnictwa w regularnie organizowanych i prowadzonych przez specjalistów kursach odpowiadających na potrzeby dzisiejszego świata, kształtujące także postawy patriotyczne wśród młodych ludzi.

wmt2yp-a31e9a18.png

Służba

Związek Harcerstwa Polskiego regularnie uczestniczy w uroczystościach i obchodach państwowych, pełniąc służbę poprzez pomoc w ich organizacji. Udział harcerzy w tego typu wydarzeniach wymaga podjęcia szeregu działań i decyzji przez zarząd Chorągwi Gdańskiej, która ma siedzibę w Domu Harcerza.

Społeczność lokalna

Dom Harcerza zrzesza także społeczność lokalną, udostępniając odpowiednio wyposażone sale konferencyjne stowarzyszeniom i firmom zewnętrznym do organizowania spotkań i szkoleń. Odnowiona sala kinowa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyczynia się do rozwoju kultury, a organizowane w niej konferencje, koncerty, wydarzenia teatralne czy filmowe wzbogacają ofertę miasta w zakresie wydarzeń kulturalnych. Prowadzone w Domu Harcerza usługi hostelowe w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju turystyki w Mieście Gdańsku, a dzięki doskonałej lokalizacji i bardzo wysokiemu standardowi pomieszczeń promują miasto zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Dziś potrzebujemy Waszej pomocy!

Dom Harcerza w Gdańsku stanowi swoistą stolicę harcerstwa na Pomorzu Gdańskim. W ciągu minionych lat był świadkiem wielu harcerskich inicjatyw, projektów i wydarzeń. Przyjmował pod swój dach turystów i harcerzy z całego świata oraz mieszkańców Gdańska. Niestety ten dach już się wysłużył… Dlatego zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc w pokryciu go od nowa – dachówka po dachówce. Chcemy dalej działać i zmieniać świat na lepsze na Pomorzu.

r776c7855fb8e85b.jpeg


o36d236d26eb1be3.jpeg
ybcf931ae68c6152.png


Wpłacający81

 
Dane ukryte
1 100 zł
AG
Artur Glebko
1 001 zł
HZ
Hufiec ZHP Kościerzyna im. Franciszka Sędzickiego
1 001 zł
KS
KRZYSZTOF SZWEDA
1 000 zł
K
Kościerski Szczep Drużyn
526,64 zł
K
Katarzyna Musyt-Łanowska
500 zł
TM
Tomasz Michałowski
500 zł
ED
Ewa Deręgowska
500 zł
A
agnieszka.swiecicka
500 zł
K
Krzysztof Szweda
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

461 684 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?