id: wn2z8c

leczenie

leczenie

Nasi użytkownicy założyli 1 190 211 zrzutek i zebrali 1 254 672 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Aby wesprzeć kosmiczną podróż naszego synka powstała grupa licytacyjna na FB. Zapraszamy Cię by dołączyć do niej i licytować propozycje innych osób lub wystawić coś od siebie


  https://www.facebook.com/groups/809561623376431/?ref=share


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Część z Was pewnie nas zna i jest blisko ale poniżej napiszę trochę o chorobie Kosmy i jego leczeniu.


Przez dwa lata u naszego synka zastosowano wszystkie metody leczenia siatkówczaka, to nowotwor,który "lubi się wznawiać" i wymaga przy tym częstych,kontrolnych badań dna oka. Przed nami kilka intensywnych lat, które poza nauką jeżdzenia na rowerze, rysowania i wspinania na coraz trudniejszych baldach będą wypełnione wizytami w szpitalu w Lozannie. Wierzymy, że z Waszą pomocą nie będziemy musieli się obawiać przynajmniej o finansową część tego przedsięwzięcia.


Kosma w kwietniu skończył dwa lata, tuż przed ukończeniem piątego miesiąca zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy – siatkówczaka obuocznego. To choroba wrodzona, rzadka i uwarunkowana genetycznie, chociaż Kosma jest w naszej rodzinie pierwszym,który się z nią mierzy.  Nasz synek przeszedł 3 cykle chemii systemowych, 10 chemii dotętniczych 3 chemie doszklistkowe i brachyterapie oka prawego oraz liczne i masywne krio- i laseroterapie. Wszystkie te zabiegi odbywają się w pełnej narkozie, większość na bloku operacyjnym. 


We wrześniu miną dwa lata od diagnozy ale mimo podjętych działań medycznych wznowy w oczkach Kosmy cały czas się pojawiają. W listopadzie zeszłego roku dzięki funduszom zebranym ze zbiórki pojechaliśmy do Lozanny by uzupełnić leczenie o opinię drugiego ośrodka leczącego. Zespół profesora Muniera przeprowadził kolejną konsultację dwa tygodnie temu znajdując liczne wznowy w obu oczkach. 


Tym razem podjęliśmy bardzo trudną i odraczaną od samego początku decyzję o przeniesieniu leczenia do Szwajcarii. Wymaga to od nas jeszcze większych umiejętności logistycznych, nakładów finansowych i zadbania przy tym całym bałaganie o naszą codzienność.  


Uszkodzenia wzroku, które spowodowały rosnące guzy są rozległe ale wydaje się, że nie przeszkadzają Kosmie dobrze funkcjonować i cieszyć się z życia. Poza szpitalem jest roześmianym dwulatkiem,który uwielbia jeżdzić na swojej biegówce, wspinać się (również na meble i poręcze), mówić w dwóch językach (to pomaga we francuskojęzycznej Lozannie) i czytać ulubione książeczki. Marzy by pójść do przedszkola ze swoją starszą siostrą.


Codziennie jesteśmy pod wrażeniem jak wiele może takie małe ciało. Jesteśmy przekonani, że Kosma jest człowiekiem z Kosmosu ale potrzebuje naszego wsparcia a my Waszego by ocalić jego wzrok.


Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2103

preloader

Komentarze 63

 
2500 znaków