id: wn2z8c

leczenie

leczenie

Nasi użytkownicy założyli 1 189 441 zrzutek i zebrali 1 253 252 882 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Aby wesprzeć kosmiczną podróż naszego synka powstała grupa licytacyjna na FB. Zapraszamy Cię by dołączyć do niej i licytować propozycje innych osób lub wystawić coś od siebie


  https://www.facebook.com/groups/809561623376431/?ref=share


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Część z Was pewnie nas zna i jest blisko ale poniżej napiszę trochę o chorobie Kosmy i jego leczeniu.


Przez dwa lata u naszego synka zastosowano wszystkie metody leczenia siatkówczaka, to nowotwor,który "lubi się wznawiać" i wymaga przy tym częstych,kontrolnych badań dna oka. Przed nami kilka intensywnych lat, które poza nauką jeżdzenia na rowerze, rysowania i wspinania na coraz trudniejszych baldach będą wypełnione wizytami w szpitalu w Lozannie. Wierzymy, że z Waszą pomocą nie będziemy musieli się obawiać przynajmniej o finansową część tego przedsięwzięcia.


Kosma w kwietniu skończył dwa lata, tuż przed ukończeniem piątego miesiąca zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy – siatkówczaka obuocznego. To choroba wrodzona, rzadka i uwarunkowana genetycznie, chociaż Kosma jest w naszej rodzinie pierwszym,który się z nią mierzy.  Nasz synek przeszedł 3 cykle chemii systemowych, 10 chemii dotętniczych 3 chemie doszklistkowe i brachyterapie oka prawego oraz liczne i masywne krio- i laseroterapie. Wszystkie te zabiegi odbywają się w pełnej narkozie, większość na bloku operacyjnym. 


We wrześniu miną dwa lata od diagnozy ale mimo podjętych działań medycznych wznowy w oczkach Kosmy cały czas się pojawiają. W listopadzie zeszłego roku dzięki funduszom zebranym ze zbiórki pojechaliśmy do Lozanny by uzupełnić leczenie o opinię drugiego ośrodka leczącego. Zespół profesora Muniera przeprowadził kolejną konsultację dwa tygodnie temu znajdując liczne wznowy w obu oczkach. 


Tym razem podjęliśmy bardzo trudną i odraczaną od samego początku decyzję o przeniesieniu leczenia do Szwajcarii. Wymaga to od nas jeszcze większych umiejętności logistycznych, nakładów finansowych i zadbania przy tym całym bałaganie o naszą codzienność.  


Uszkodzenia wzroku, które spowodowały rosnące guzy są rozległe ale wydaje się, że nie przeszkadzają Kosmie dobrze funkcjonować i cieszyć się z życia. Poza szpitalem jest roześmianym dwulatkiem,który uwielbia jeżdzić na swojej biegówce, wspinać się (również na meble i poręcze), mówić w dwóch językach (to pomaga we francuskojęzycznej Lozannie) i czytać ulubione książeczki. Marzy by pójść do przedszkola ze swoją starszą siostrą.


Codziennie jesteśmy pod wrażeniem jak wiele może takie małe ciało. Jesteśmy przekonani, że Kosma jest człowiekiem z Kosmosu ale potrzebuje naszego wsparcia a my Waszego by ocalić jego wzrok.


Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2101

preloader

Komentarze 63

 
2500 znaków