5 628 zł 
z 6 820 zł
82%
zakończona 30.11.2021r
94 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Mam na imię Sławka. Jestem społecznikiem związanym z Grupą Miauczykotek. Od kilkunastu lat działamy na rzecz bezdomnych kotów w Pabianicach i okolicy. Dzięki wolontariuszkom i ludziom z dobrym sercem stworzyliśmy sieć tymczasowych domów opieki. Z powodzeniem zapewniamy w nich pobyt nawet najmniejszym kociętom. W tym roku zajęliśmy się już łącznie 82 nowymi kotami. Wśród nich bardzo liczną grupę stanowią najmniejsze szkraby, których przez minione 9 miesięcy trafiło do nas 39. Kilka udało się postawić na nogi i wyadoptować, ale wciąż jeszcze aż 32 są pod naszą opieką.


Szukamy darczyńców, którzy mogliby ufundować kociętom podstawowy pakiet ochronny. Wartość takiego pakietu to 220 zł. W jego skład wchodzi niezbędny żwirek, który zapewnia higienę kota w kuwecie, jedzenie dla malucha oraz największy koszt – weterynaryjny. Każdy maluch musi przejść odrobaczanie, niezbędne szczepienia (2 dawki po 50 zł) i ewentualne leczenie, gdy ma problemy ze zdrowiem.

pd690f28b0bed91a.jpeg Zwracamy się do Was z zapytaniem czy będziecie skłonni przekazać na ten cel 220 zł i zaspokoić najpilniejsze potrzeby jednego malucha – np. Oleńki. Historia, która kryje się za tym imieniem to dzieje 4 kociaków. Miesiąc temu późnym wieczorem zadzwonił telefon; w słuchawce usłyszeliśmy o kociętach w starym, opuszczonym i zrujnowanym kościele. Pojechaliśmy na miejsce, zabraliśmy maluchy, daliśmy im schronienie i potrzebną opiekę, jednak cały czas zastanawialiśmy się jak się tam znalazły. Okazało się, że znaleźli się świadkowie, którzy widzieli Pana na rowerze wyrzucającego koty z plecaka. Pana nie udało się znaleźć, ale kociaki są od miesiąca pod naszą opieką.

c4d557ab18e265c4.jpeg

Ja, jak i wolontariuszki Miauczykotka, dajemy maluchom im swój czas i zaangażowanie oraz finansujemy wiele ich potrzeb, kiedy we wspólnej kasie widać dno. Przy tak wielkiej liczbie maluchów jaka jest w tym roku nasze środki już dawno się wyczerpały, a czas i troska to za mało, żeby kocięta miały szanse na szczęśliwe życie. Potrzeba również pieniędzy. Pomyślałam więc o zrobieniu zbiórki.

Obiecuję, że za Wasze darowizny kociak otrzyma bezpieczne schronienie do czasu adopcji, karmę i opiekę medyczną. W Waszym imieniu będziemy głaskać każdego malucha i przesyłać Wam jego zadowolone zdjęcia.


Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć lub pomóc pisz: [email protected]
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 94

 
Użytkownik niezarejestrowany
242 zł
 
Dane ukryte
220 zł
K
Kasia
220 zł
MK
Michał
220 zł
AW
ANNA WODZYŃSKA
220 zł
 
Dane ukryte
220 zł
AL
Aga L
220 zł
BR
Brygida R.
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • Anna

  Puszka i Nutka pozdrawiają swoich małych kocich kuzynów i kuzynki

  20 zł
 • S
  Szymon

  Wziąłem pare lat temu kotka z waszej fundacji. Był u mnie jakiś czas w blokach i czekał na ciepłe dni by się przenieść na domku poza miastem. Nie doczekał jednak tego, bo niedopilnowałem go i zeskoczył z parapetu i umknął w ciemną noc. Szukałem go nazajutrz ale nic to nie dało. Dobrze chociaż że był świeżo po wizycie u weterynarza (sterylizacja, zastrzyk wzmacniający). Dorzucam teraz parę złotych by inne kociaki miały strawę i opiekę.

  77 zł
 • JS
  Justyna

  Zebrałam trochę puszek i w końcu sprzedałam plus coś ode mnie. Z całego serca trzymam kciuki za tą wspaniałą akcję!

  150 zł

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Pakiet higieniczny

Niezwykle ważne jest, aby nauczyć malucha higieny. Niezbędna do tego jest oczywiście kuweta, którą mamy, ale niestety żwirek w niej trzeba wymieniać. Miesięczny koszt to 20 zł. Nauczysz kotka korzystać z kuwety?


rozwiń

wybrano 32 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Pakiet żywieniowy

Młodość rządzi się swoimi prawami. Młode koty – tak jak małe dzieci – rosną i mają chyba ze trzy żołądki 😊 to prawdziwe małe smoki, które nie przestają jeść! W skład pakietu wchodzi karma na miesiąc dla malucha, a i starczy na małe smakołyki dla niego. Napełnisz ten mięciutki kudłaty brzuszek?


rozwiń

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Pakiet szczepień

Kociak dzięki Wam już jest czyściutki i ma pełny brzuszek. Niestety narażony jest na kocie choroby. Niezwykle ważne jest wykonanie szczepienia, aby był zdrowy i pełen radości życia. Potrzebne są dwie dawki po 50 zł. Zabezpieczysz kocię przed wirusami?


rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Pakiet leczniczy

W jego skład wchodzi pakiet szczepień i dodatkowo odrobaczanie. Dzięki Wam kot będzie miał wizyty kontrolne u weterynarza i konieczną opiekę medyczną.


rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 220 zł i więcej
Pełny pakiet

Pakiet obejmuje wszystkie niezbędne koszty dla jednego kotka. Znajdują się w nim wszystkie zabiegi i produkty, których kocię potrzebuje, aby mieć zapewniony bezpieczny start w życie.


rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

794 982 zrzutki

i zebrali

610 530 136 zł

A ty na co dziś zbierasz?