id: wnssm9

Na nowy bus dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie

Na nowy bus dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie

Nasi użytkownicy założyli 1 226 045 zrzutek i zebrali 1 347 777 901 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubieszynie zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe w zakupie samochodu  9-o osobowego, przystosowanego  do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasza placówka jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób z niepełnosprawnościami w której obecnie rehabilitujemy 34 osoby dorosłe z powiatu kościerskiego z Gminy Liniewo, Nowa Karczma i Kościerzyna.

Podopieczni naszego Domu to osoby przewlekle chore z zaburzeniami neurologicznymi, psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu, u większości których występują jednocześnie inne zaburzenia, w tym ruchowe i wzrokowe.

Zajęcia prowadzone w placówce mają na celu zapobieganie marginalizacji tych grup osób, zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu oraz wsparcie rodzin w sprawowaniu nad nimi opieki. Oferta naszego ośrodka wychodzi na przeciw ich potrzebom, dając im możliwość funkcjonowania w przyjaznym środowisku, aktywnego spędzania czasu, rozwijania umiejętności z zakresu samoobsługi i zwiększania obszarów samodzielności dostosowanych do indywidualnych możliwości każdego z uczestników zajęć.

Oferowana przez nas terapia prowadzona jest przez wykwalifikowaną i profesjonalnie przygotowaną do pracy z osobami niepełnosprawnymi kadrę:  fizjoterapeutę, psychologa, logopedę, pedagogów, terapeutów zajęciowych i pracownika socjalnego. Terapia prowadzona jest pod kierunkiem lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, psychiatry i psychologa. Zajęcia w ŚDS prowadzone są na bazie pracowni terapeutycznych: kulinarnej/gospodarstwa domowego, stolarskiej, krawieckiej, plastycznej, komputerowej i edukacyjnej. Wśród wielu zajęć dedykowanych naszym uczestnikom znajduje się również ogrodoterapia w ramach której uczestnicy uprawiają m.in. warzywa i owoce, wykorzystywane podczas warsztatów kulinarnych do przygotowywania codziennego posiłku dla wszystkich podopiecznych ośrodka.

Większość naszych uczestników pochodzi z ubogich, popegeerowskich obszarów wiejskich. Rozproszona sieć osadnicza tych terenów powoduje, że część podopiecznych  mieszka na tzw. wybudowaniach, czyli pojedynczych gospodarstwach, rozsianych na dość dużym obszarze wokół większych wsi. Ze względu na małe zagęszczenie dróg asfaltowych, do wielu z tych miejsc nie dociera komunikacja autobusowa, przez co jest bardzo utrudniony dojazd do zlokalizowanych tam domostw. Jednocześnie na tych terenach żyje duża liczba osób z niepełnosprawnościami, wymagających systematycznych oddziaływań rehabilitacyjnych. Osoby te nie są w stanie samodzielnie dotrzeć na zajęcia do naszego ośrodka ze względu na: stan zdrowia (trudności w samodzielnym poruszaniu się - zaburzenia neurologiczne, wzrokowe, ruchowe), niepełnosprawność intelektualną i zaburzenia psychiczne – obniżone umiejętności poznawcze uniemożliwiające samodzielne funkcjonowanie, a także dużą odległość miedzy miejscem zamieszkania a najbliższym przystankiem PKS oraz brakiem własnego środka lokomocji.

Jedyną zatem alternatywą, aby zapewnić tym osobom kompleksową rehabilitację – psychiczną, fizyczną i społeczną jest dowóz na zajęcia terapeutyczne mikrobusami, które stwarzają dodatkowo możliwość swobodnego przewożenia osób na wózkach inwalidzkich.

Na dzień dzisiejszy posiadamy 2 busy w tym jeden 17-letni z przebiegiem ponad  740 000 km, który

z uwagi na silne złóżcie generuje wysokie koszty napraw i wymaga wymiany na nowy.

Przez pięć dni w tygodniu dowozimy osoby niepełnosprawne na zajęcia oraz odwozimy je po zajęciach do miejsc zamieszkania, w związku z czym nasze busy aktualnie pokonują w tygodniu ponad 1700 kilometrów.

Ze względu na tak rozległy obszar naszego działania i co za tym idzie dużą ilość kilometrów koniecznych do pokonania każdego dnia, nierealnym jest aby jeden bus zapewnił transport dla wszystkich naszych podopiecznych.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe w zakupie busa do przewozu osób z niepełnosprawnościami którego cena wynosi około 180000 zł. Liczymy, że uda nam się zebrać tę sumę dzięki Państwa hojności.

Jeśli nie możecie Państwo nas wesprzeć finansowo, a chcecie pomóc to prosimy o udostępnianie naszej zrzutki.

Dziękujemy, że jesteście z nami !


Fundacja „Sprawni Inaczej” Oddział w Kościerzynie

Środowiskowy Dom Samopomocy

Lubieszyn 74

83-420 Liniewo

tel.+48 58 687 14 91, tel. +48 509 102 716

t3efa51019ffeaac.png Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubieszynie


Fundacja „Sprawni Inaczej”

ul. Północna 5, 80-512 Gdańsk

https://fsi.gda.pl/

NIP 957-055-04-98, KRS 0000 077 718

tel.+48 58 344 42 56, [email protected]

Konto dla wpłat krajowych: 50 1090 1098 0000 0000 0901 5892

Konto dla wpłat zagranicznych: PL 21 1090 1098 0000 0001 2140 9150 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
JustynaRogińska
50 zł
 
Dane ukryte
135 zł
 
Justyna Roginska
100 zł
 
Barbara Stachowicz
40 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Kuba
20 zł
 
Justyna Rogińska
70 zł
 
Dariia
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!