id: wosp24

32. Finał WOŚP - Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

32. Finał WOŚP - Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.
Aktywne skarbonki na zrzutce: 25
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 189 558 zrzutek i zebrali 1 253 435 988 zł

A ty na co dziś zbierasz?

31. Finał WOŚP

31. Finał WOŚP

Napełnijmy serce miłością

0 %

Zebraliśmy

358 159 zł

358 159 zł

z 1 000 000 zł

Założyliście

25

25

skarbonek

Aktualności1

 • Płuca po pandemii celem 32. Finału WOŚP

   

  Na dokładnie 96 dni przed 32. Finałem WOŚP i w trakcie trwającego 67. Konkursu Ofert ogłoszono cel zbliżającej się zbiórki. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii - zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.


  Jaki jest cel 32. Finału WOŚP? 

   

  09_32_final_wosp_temat_data_1920x1080.png?1698149902772  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki. 

     28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych - mówił Jurek Owsiak


  Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy


  Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

   

  Czemu płuca po pandemii? 

  Ogłoszenie celu 32. Finału WOŚP - prof. Bohdan Maruszewski, Jerzy Owsiak i prof. Katarzyna Krenke, fot. Łukasz Widziszowski

  Ogłoszenie celu 32. Finału WOŚP - prof. Bohdan Maruszewski, Jerzy Owsiak i prof. Katarzyna Krenke, fot. Łukasz Widziszowski


  Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą - w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

   

  Jako reprezentantka środowiska pulmonologów pracujących w naszym kraju mogę powiedzieć, że jesteśmy niezwykle wdzięczni Fundacji, że podjęła się tego tematu. Myślę, że problem chorób płuc jest nieco niedoceniany w Polsce. Współczesna medycyna nie może działać bez nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, do monitorowania chorób, ale także do wykonywania pewnych zabiegów wewnątrzoskrzelowych chociażby. Mając doświadczenia z ubiegłych Finałów wiemy, że Fundacja kupuje sprzęt bardzo nowoczesny, wręcz nowatorski, dlatego, jeszcze raz podkreślamy naszą wdzięczność i jesteśmy przekonani, że dzięki temu Finałowi i sprzętowi, który mamy nadzieję dostać, opieka nad pacjentami z chorobami płuc w Polsce wejdzie na wyższy poziom - mówiła prof. dr hab. n. med. Katarzyna Krenke, Prezes Polskiego Towarzystwa Pneumologii Dziecięcej (Klinika Pneumologii i Alergologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)


  Nowa lokalizacja Finału w Warszawie


  Przy okazji ogłoszenia celu zbiórki Jerzy Owsiak przedstawił również nową lokalizację Finału na terenie Warszawy - studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców, zlokalizowane zostaną na błoniach PGE Narodowego. Przypomnijmy, że w ostatnich latach główne działania Fundacji WOŚP na terenie Warszawy realizowane były pod Pałacem Kultury i Nauki, a także na Placu Bankowym i Placu Teatralnym.  

  Przygotowania do Finału nabierają tempa, a jednym z tego wyznaczników jest trwająca rejestracja Sztabów - zgłoszenia wpłynęły już z 639 miejsc na całym świecie. Grać z Orkiestrą chcą m.in. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Szwecja, Holandia, Norwegia, Cypr, Szwajcaria, Indonezja, Irlandia, Belgia, Niemcy, Austria, Francja, Japonia i Hiszpania. Zgłoszenia Sztabów trwają do 20 listopada. Planowanych jest około 1 700 Sztabów i 120 000 wolontariuszy.


  Zbiórka publiczna na ulicach miast odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, ale już od grudnia cel akcji wspierać będzie rozmaitymi kanałami elektronicznymi. 

   

  Dołącz do oficjalnego wydarzenia na Facebooku  

   

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

32. Finał WOŚP

Tym razem gramy na płuca po pandemii. Za zbierane środki kupimy urządzenia dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki.


32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.

Zbiórki online od 10 grudnia do 29 stycznia 2024 r.

Wesprzyj zrzutkę i zapal swoje światełko do nieba!


Dlaczego płuca?

Cel akcji powstał po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób a odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.


W ramach 32. Finału WOŚP planuje zakupić:

❤️aparaty ultrasonograficzne dla ośrodków szkolących w zakresie chorób płuc u dzieci i dorosłych.

❤️sprzęt do prób wysiłkowych z wersją roweru dla mniejszych dzieci i możliwością pomiaru saturacji i tętna.

❤️ polisomnografy z tcCO2.

❤️spirimetry zintegrowane z tomografem komputerowym, pozwalające na ocenę skanów wykonanych zawsze na szczycie wdechu.

❤️systemy do badań bronchoskopowych do nawigacji wewnątrzoskrzelowej.

❤️bronchoskopy (różne rodzaje, w tym sztywne bronchoskopy wentylacyjne) i tory wizyjne.

❤️respiratory HFV (dwustrumieniowe) do wentylacji w systemie otwartym.

❤️urządzenia do terapii termicznej (elektrokoagulacja, koagulacja argonowa, laser).

❤️ urządzenia do kriobiopsji.

❤️sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej, wykorzystywanej np. w terapii chorych po przeszczepach płuc.


"28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych" - tak o tegorocznym Finale mówi Jerzy Owsiak.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5890

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków