id: wp55nu

Na naprawę zdemolowanego auta dla rodzinnego domu dziecka

Na naprawę zdemolowanego auta dla rodzinnego domu dziecka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
28 258 zł 
z 4 500 zł
627%

Opis zrzutki

To mój prywatny samochód. 

Zastałam go w takim stanie dzisiaj rano na parkingu na Łazarzu w Poznaniu, gdzie mieszkam od kilkunastu lat i od tych kilkunastu lat prowadzę tutaj placówkę opiekuńczo – wychowawczą typu rodzinnego. 

Ten samochód potrzebny mi jest do wykonywania mojej pracy, bezpośrednio związanej z opieką nad wychowankami. Jeździmy tym autem po zakupy, na zajęcia, do lekarza, do kina czy na wakacje.

 Ten samochód jest niezbędny do funkcjonowania naszej rodziny.

A teraz ten samochód jest kompletnie zdemolowany. 

Wszystkie szyby zostały wybite, ktoś musiał tez kopać lub uderzać czymś ciężkim ( może kijem bejsbolowym, nie wiem) w karoserie. Są wgniecenia, wszędzie jest pełno szkła. Próbowano też zerwać tablice rejestracyjne, bo są całkiem powyginane. Widząc skalę zniszczeń mam mocne podejrzenia, że musiała to być grupa kilku osób. Postanowiłam przeparkować auto troszkę bliżej domu ( przy okazji raniąc sobie palce odłamkami szkła), aby zabezpieczyć okna folią i mieć je na oku. 

O wszystkim dowiedziałam się przez telefon od nieznanej mi, życzliwej osoby, której bardzo dziękuje, bo gdyby nie ona, żyłabym w nieświadomości do teraz. 

Sprawa została już zgłoszona na policję, czekam teraz na nagrania z monitoringu. Wszystkie osoby, które widziały coś podejrzanego wczorajszej nocy na ulicy Ułańskiej, prosiłbym o kontakt na priv. 

Myślę, że nie bez znaczenia dla tego aktu wandalizmu jest fakt, ze samochód oklejony jest wlepkami antyfaszystowskimi , krytykującymi politykę partii rządzącej, wspierającymi środowiska LBGT+ czy Strajk Kobiet. Parę miesięcy temu auto zostało osprejowane znakami SS, ale usunęliśmy je. A miesiąc temu skradziono nam także tablice rejestracyjne. Jestem przekonana, że stoją za tym osoby związane ze środowiskami faszystowskimi, homofobicznymi, itp. 

Jestem osobą całkowicie przeciwną takim ugrupowaniom i nigdy też tego nie ukrywałam. W swoim życiu kieruje się przede wszystkim otwartością i szacunkiem dla drugiego człowieka, bez względu na to skąd pochodzi, jakiej jest orientacji.

 Chciałabym uświadomić osoby, które zdemolowały mój samochód, ze zrobiły to kobiecie, która spełnia wszelkie kryteria hasła MATKA POLKA. Jestem matką biologiczną sześciorga dzieci, a pięcioro mam obecnie w pieczy zastępczej. Przez 17 lat funkcjonowania naszego domu opiekowałam się kilkanaściorgiem dzieci. 

To, co mnie dziś spotkało, jest dla mnie zwyczajnie niepojęte. 

Na sam koniec wakacji, w momencie, gdzie mieliśmy jeszcze zaplanowany jeden wyjazd z dziećmi. 

I teraz nie mamy czym pojechać.

Brak mi słów.

Po publikacji informacji na Instagramie, otrzymałam już mnóstwo słów wsparcia i propozycji pomocy, za co wszystkim bardzo dziękuje. Moje ubezpieczenie nie obejmuje AC, wiec zdecydowałam się założyć zrzutkę na naprawę szkód. Prosiłabym o udostępnianie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 469

TO
tomasz ozorowski
1 000 zł
MS
Maria Sterczewska
500 zł
WK
Wojciech Kruszewski
500 zł
TA
Marta Tomek i Bruno
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MS
Malgorzata Sieczkowska
400 zł
RK
Renata Pietrzykowska
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
SJ
Szymon Jasiecki
300 zł
AS
Anna Szarafinska
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
 • PS
  Paulina Stocka

  ***** ***

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Żenująca sytuacja i bardzo przykro że takie rzeczy się dzieją. Mam nadzieję, że uda się naprawić samochód. Zdrowia!

  ukryta
 • MK
  Maciej Krajewski

  Trzymam kciuki za Was. Udostępniam na stronie Łazęga poznańska na FB. Nienawiść i przemoc muszą spotkać się z jednej strony ze sprzeciwem, z drugiej ze wsparciem dla poszkodowanych. Solidarność nasza siłą

  300 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  PiS to faszyści.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jestem z wami, powodzenia!

  50 zł
 • Zobacz więcej

Lokalizacja

Ratajczaka 27, 61-815

Poznań, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

752 516 zrzutek

i zebrali

542 906 380 zł

A ty na co dziś zbierasz?