id: wpfjcg

wSPINAmy się dla SPINY

wSPINAmy się dla SPINY

Nasi użytkownicy założyli 1 188 127 zrzutek i zebrali 1 250 555 612 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • SPINgóry 21-22.05.2022:


  Znowu razem. Ramię przy ramieniu, rozmowa twarzą w twarz, spojrzenie prosto w oczy, nie w monitor. Udało się! Dotarliśmy wspólnie do Schroniska Przysłop pod Baranią Górą.

  Poranki bywają trudne, ale te, które są początkiem czegoś fantastycznego – napędzają energią. Kawa, plecak i w samochód. Jazda o poranku bez korków, więc w momencie byliśmy na parkingu w Czarnej Wisełce. A tam już czekali wolontariusze, dla których w większości był to pierwszy kontakt z dziećmi z rozszczepem kręgosłupa.

  wd5e2103356ea317.jpeg

  Te SPINgóry trochę różniły się od pozostałych. Zaczęliśmy grą terenową angażującą zarówno dzieci jak i dorosłych. Trzeba było wykazać się spostrzegawczością, zręcznością, znajomością piosenek i pór roku oraz umiejętnościami plastycznymi. Zadania na trasie nie należały do najtrudniejszych, jednak plecenie warkoczy czy śpiew a’capella – mimo że w towarzystwie psa terapeutycznego, Gardy - nie wszystkim przyszły łatwo. Szliśmy w pięknym otoczeniu przyrody, przy dźwiękach szumiącego strumienia, ciesząc się ze wspólnego towarzystwa, rozmów, bycia po prostu razem.

  je39f139b3cafb4c.jpeg

  zd2e58e3763681ae.jpeg

  Po grze przyszedł czas na odpoczynek w schronisku, czyli obiad i gorącą herbatę. A że trafiliśmy na święto herbaty, mieliśmy w czym wybierać. Po obiedzie wolontariusze przeprowadzili zajęcia artystyczne dla dzieci (powstały dzieła malowane na folii, bransoletki, rysunki), a rodzice mogli posłuchać opowieści Darka Sobczaka, który pomimo swojej niepełnosprawności przejechał handbikiem Islandię i dalej jest bardzo aktywny.

  m5ad95183637b7d6.jpeg Zanim udaliśmy się na wspólne ognisko, to nauczyliśmy się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, w pozycji siedzącej, z ograniczoną możliwością ruchu. Trener sztuk walki, wuefista, wolontariusz, Mariusz, pokazał nam kilka niezbędnych ruchów, aby zabezpieczyć twarz i brzuch, i podjąć jakąkolwiek dopuszczalną obronę.

  Zrelaksowani poszliśmy na ognisko, podczas którego mieliśmy mnóstwo czasu na to, co lubimy podczas wyjazdów najbardziej - na rozmowę i wspólne spędzanie czasu. Dzieci bawiły się z psami siedząc lub biegając wśród łąkowych kwiatów, turlały się po trawie. Wieczór przyniósł niebo pełne gwiazd i spotkanie z muzyką, która niosła się przez górskie szczyty.

  W niedzielne przedpołudnie przygotowane zostały jeszcze gry i zabawy dla dzieci, w których brały udział wspólnie z rodzicami, a niektórzy poszli na szczyt Baraniej Góry. Gdy nadszedł czas wyjazdu to pożegnaniom nie było końca, dzieciom trudno było się rozstać, a dorośli dopytywali o następne wyjście w góry.

  n5f2f87e99d327af.jpeg

  t3b46b96969c2c42.jpeg

  Kolejny wypad w ramach SPINgór będzie na pewno. Już nie taki sam, ale mamy nadzieję, że na pewno pełen wspólnie spędzonego czasu, rozmów, wymiany doświadczeń, pełen radosnych chwil, które będziemy wspominali przez długi czas. To będzie czas tylko dla nas.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy przygotowali wspaniałe zajęcia, a także Schronisku PTTK Przysłop pod Baranią Górą za gościnę, Darkowi Sobczakowi za ciekawą pogadankę, i wszystkim, którzy byli z nami za obecność!  


  Fundacja Spina


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

wSPINAmy się dla SPINY

Główny Szlak Sudecki 20.05.2022 – 11.06.2022

444 KM FANASTYCZNEGO MARSZU NA RZECZ PODOPIECZNYCH FUNDACJI SPINA


Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na organizację wycieczek na szczyty górskie i zajęć na ściance wspinaczkowej dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa.


Rozszczep kręgosłupa nie musi oznaczać stagnacji i zamknięcia w czterech ścianach. Dajemy przykład i możliwości, aby nasi podopieczni korzystali z różnorodnych aktywności, pod opieką doświadczonych instruktorów i opiekunów, wspólnie z rodzicami lub opiekunami. Ścianka wspinaczkowa to cały system ćwiczeń, podczas których dzieci wzmacniają poszczególne partie mięśni, angażują mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz koordynację. Wspinanie wymaga zaufania do drugiego człowieka, wiary w swoje umiejętności i zrozumienia własnego ciała. Uczy również pokory, rozwiązywania problemów, nawiązywania współpracy i pokonywania przeciwności. 


d1f70b6f2250f762.jpeg

Hipoterapia wspiera rozwój fizyczny i psychiczny. Kontakt ze zwierzęciem może być świetną zabawą, czasem odpoczynku, oddechem od codziennej, żmudnej rehabilitacji i dużego wysiłku. Może być również przygodą, podczas której dzieci poznają świat koni i wszystkiego co jest z nimi związane. 


t341f864f9c4f5f5.jpeg

W ramach zbiórki chcemy również kontynuować nasz projekt „SPINgóry”, w trakcie którego dzieci wraz z rodzicami i wolontariuszami zdobywają szczyty, do których prowadzą łatwo dostępne szlaki. Taka przygoda to ogromna frajda dla dzieci, możliwość pokonania często własnych słabości i uprzedzeń, braku wiary we własne siły, a dla rodziców możliwość spotkania się z innymi rodzicami dzieci z rozszczepem kręgosłupa, nawiązania nowych znajomości, odpoczynku i relaksu w otoczeniu piękna gór.


aac4127016ef0d24.jpeg

Dzięki Waszemu wsparciu podopieczni Fundacji SPINA będą mogli wspinać się na ściankach wspinaczkowych i zdobywać kolejne szczyty górskie pomimo swojej niepełnosprawności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JW
Julia Wazowska
50 zł
 
Dane ukryte
5,21 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
IL
Ilona
50 zł
BB
Barbara Blachnik
50 zł
ŁW
Albatros
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków