id: wpu6c8

COVID-19 MARATHON CHALLENGE

COVID-19 MARATHON CHALLENGE

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 718 zł z 50 000 zł
3%
zakończona 29.05.2020r
46 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Mając na względzie wciąż rosnącą liczbę osób zarażonych koronawirusem oraz ciągłe braki podstawowych środków higieny w Domach Pomocy Społecznej i hospicjach, powstał event sportowy, który ma na celu wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki na terenie całej Polski.


Dlaczego taka inicjatywa?


Domy Pomocy Społecznej i hospicja są placówkami najbardziej narażonymi na zakażenie koronawirusem. Sytuacja w tych placówkach z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zużywają wiele środków dezynfekujących chcąc chronić życie swoich podopiecznych i pracowników. Spoczywają na nich liczne obowiązki opiekuńczo-lecznicze, dlatego zrozumiałe jest, że każde dodatkowe wydatki są uciążliwe. Jednym z nich jest koszt utrzymania standardu higieny obiektu.


Celem akcji jest zabezpieczenie podopiecznych oraz działających tam służb medycznych przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa poprzez zaopatrzenie w niezbędne środki do dezynfekcji. Ta pomoc jest wsparciem nie tylko dla podopiecznych, ale także służb medycznych, które dbają o ich zdrowie i życie.


Jaki jest plan działania?


100% zebranych środków zostanie przeznaczonych na wyprodukowanie i zakup środka do dezynfekcji rąk i innych przedmiotów DEZI przez firmę RYTM TRADE, producenta chemii budowlanej oraz środków do dezynfekcji w aerozolu.

W pierwszej kolejności preparaty zostaną wysłane do najbardziej potrzebujących placówek:

 • Dom Pomocy Społecznej w Biskupicach
 • Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach


W drugiej kolejności wsparcie trafi do DPS-ów, które już walczą z koronawirusem zgodnie z lista dostępną na stronie http://www.dps.pl/koronawirus/ oraz do Domów Opieki Społecznej i Hospicjów, które zgłoszą zapotrzebowanie na preparaty u producenta na adres: [email protected] 


Sport od zawsze wspierał szczytne cele.


Wielu różnych sportowców na świecie zaangażowało się w walkę z COVID-19 i przeprowadziło zbiórki w swoich krajach, wspierając najbardziej potrzebujące instytucje. Ponieważ mój projekt biegowy 249challenge.com został czasowo wstrzymany przez pandemię koronawirusa, podjąłem się kolejnego wyzwania sportowego i postanowiłem pobiec w szczytnym celu maraton po pięciometrowej pętli w ogrodzie.


Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy, gdyż niniejsza zrzutka wspiera również polską gospodarkę. Środki do dezynfekcji produkowanie są przez polską firmę i dają pracę polskim pracownikom, co jest bardzo ważne w dzisiejszej trudnej sytuacji.


Razem możemy więcej.

Wojtek Machnik

Wpłacający 46

KM
Ksenia Majer
ukryta
AP
Aneta Przybylska
100 zł
EK
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
AS
Agata Strzempek
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
MP
Marek Polak
ukryta
D=
DZIESIĘCINA =]
131 zł
JN
Jolanta Nowosielska
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • Patryk Bartczak

  Pomóż i nam na dom marzeń id: 5tszbg

 • Kaska Kam

  To jest jakaś paranoja, jak można zroganizowac taka zbiórkę? Czemu firma po prostu nie przekże tych produktów do DPS, tylko jeszcze chce na tym zarobić?!!!?! Ludzie wpłacają pieniądze a firma na tym zarabia. Jakaś kpina! Powinni zablokować ta zbiorke!

  • Wojciech Machnik

   A skąd taka informacja, że firma chce na tym zarobic? Cały event jest akcją charytatywną, nikt na tym nie zarabia. A tak informacyjnie - wiele środków do dezynfekcji zostało wcześniej bezpłatnie przekazanych w różne miejsca. Proponuje najpierw zweryfikować informacje przed napisaniem komentarza.

 • Jakub G

  Moja cegiełka na produkcje środków do dezynfekcji. Polecam film na YouTube „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 803 zrzutki

i zebrali

404 293 253 zł

A ty na co dziś zbierasz?