id: wpx6mk

Odbudowa spalonego domu

Odbudowa spalonego domu

Nasi użytkownicy założyli 1 166 689 zrzutek i zebrali 1 213 484 500 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam, przykry incydent jakim jest pożar na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Zdjęcia przedstawiają jak wiele zniszczeń spowodował.

Aktualnie jesteśmy w wielkiej potrzebie, dlatego też jako córka która była świadkiem tego zdarzenia postanowiłam napisać o pomoc. Sama staram się wspierać i pomagać rodzicom, ale jak wiadomo pomoc finansowa jest tu niezbędna.

27 grudnia, dzień przed urodzinami mojej młodszej 13-letniej siostry, doszło do pożaru.

Mój tata odbierał mnie z pracy, a gdy przyjechaliśmy pod dom, coś zaczęło się kopcić. Mama która wyrzucała śmieci sądziła, że to tata napalił do pieca. Przerażenie było tymbardziej wielkie, gdy doszło do nas, że siostra jest w domu i śpi, a przez dym nie dało się wejść nijak do środka.

Od razu wykonałam numer na 112 prosząc o pomoc. Mojemu tacie udało się obudzić moją siostrę krzykiem i próba wejścia od tyłu do domu (mamy dom parterowy). Wyskoczyła ona z okna z psem na rękach, który do niej przybiegł wystraszony.

Najgorsze w tym wszystkim że miesiąc wcześniej miała wypadek samochodowy z moim tatą, na szczęście skończyło się to lekkim stłuczeniem tylko i wstrząsem mózgu. Na szczęście.

Tutaj nie mieliśmy tyle szczęścia.

Na dodatek w pożarze zginęły nasze dwa koty, co powoduje, że moja siostra co noc płacze i tęskni za nimi.

Po wizycie elektryków, bo musieliśmy po nich zadzwoń, wiemy, że gdy w panice mówiliśmy strażakom że to "chyba od świeczki" były błędnymi informacjami. Jak nam powiedzieli, była to iskra od gniazdka.

Dom wynajmujemy, ale jesteśmy zobowiązani do naprawienia tego co zniszczył pożar. A jako że to wynajęty dom, żadnego ubezpieczenia nie mieliśmy.

Najgorsze że są potrzebne pieniądze, te pieniądze które moja mama trzymała w kuchni. Mieli tam odłożone pieniądze, marząc o kupnie własnego domu w przyszłości. Niestety wszystko poszło z dymem.

Teraz marzymy tylko, aby móc tu dalej mieszkać, w czystym i bezpiecznym domu, a do czego nam naprawdę daleko, ale każdy z nas stara się cokolwiek robić.

Dlatego proszę o pomoc

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

 
Dane ukryte
500 zł
AJ
Agnieszka Jagas
100 zł
DK
Dorota
200 zł
AS
Agnieszka
100 zł
MZ
Anonim
20 zł
RF
Rafał Farej
20 zł
WW
Gosia Wietrzycka
100 zł
AP
Agata Piotrowska -Rudzka
20 zł
Agata Żak
20 zł
RK
Renata Kucharska
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków