id: 5d3bey

Wsparcie dla Pawła – powrót do normalności po udarze mózgu

Wsparcie dla Pawła – powrót do normalności po udarze mózgu

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
26 512 zł
z 50 000
53%
94 dni
do końca
543
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 038 089 zrzutek i zebrali 1 109 258 647 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Cały czas kwota zbiórki rośnie, za co dziękujemy w imieniu Taty ❤️

  Jednak nadal prosimy o dalsze wsparcie, ponieważ nieuchronnie zbliża się koniec pobytu w ośrodku na NFZ, a tym samym początek rehabilitacji w ośrodku prywatnym.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To była niedziela, 21 maja 2023 roku. Po przygotowaniu obiadu dla rodziny Paweł postanowił odpocząć przed kolejnym tygodniem pracy, ucinając sobie raptem godzinną drzemkę. Jak się później okazało niestety ten słoneczny dzień już na zawsze zmienił życie 48-latka i jego najbliższych.

Niedokrwienny udar prawej półkuli mózgu przyszedł niespodziewanie, we śnie. Mocno obniżony lewy kącik ust, zaburzenia mowy, paraliż lewej strony ciała oraz częściowa utrata świadomości dały o sobie znać zaraz po przebudzeniu. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji żony udało się sprawnie wezwać pomoc i zapobiec najgorszemu. Niestety, mimo to ogniska niedokrwienne okazały się bardzo rozległe.

Oprócz wszelkich problemów neurologicznych udar pociągnął za sobą także inne poważne dolegliwości takie jak niewydolność serca czy migotanie przedsionków. W piątym dniu pobytu na oddziale neurologicznym doszło do zatorowości płucnej, która poskutkowała przeniesieniem na oddział intensywnej terapii na kolejne kilka dni celem ratowania życia taty.

Po powrocie na oddział neurologiczny i kolejnych tygodniach spędzonych na łóżku szpitalnym doszło do zapalenia stawu biodrowego lewego, które wymagało przeniesienia na oddział reumatologii i immunologii. Niestety – ten cios poniósł za sobą opóźnienie w tak niezbędnej w tym przypadku chorobowym rehabilitacji.

Po wielu staraniach rodziny i lekarzy dnia 14 lipca 2023 roku Paweł trafił do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.

Każdy dzień to nieustanna walka z przeciwnościami i samym sobą w drodze do powrotu do normalności. Młody człowiek - w pełni aktywny zawodowo, pełen energii, lubiany przez otoczenie i powszechnie szanowany otrzymał tyle ciosów od losu co skutkuje także chwilami załamania nerwowego. Mimo to Paweł nie daje za wygraną – ma motywację i chęć do walki co widać w codziennych zabiegach rehabilitacyjnych oraz terapii zajęciowej.

Niestety nieubłaganie zbliża się koniec pobytu na rehabilitacji w ramach refundacji NFZ.


Pomóżmy zatem tacie w walce o normalność! Z całą pewnością niezbędne będą dalsze miesiące kosztownej rehabilitacji, być może w ośrodkach prywatnych gdyż przy rehabilitacji udarowej niezbędne są szybkie działania w czasie, czego nie gwarantują terminy w publicznych placówkach. Szacunkowy koszt pobytu w ośrodkach prywatnych to kwoty rzędu 20-30 tysięcy złotych miesięcznie. Ledwo 32 metrowe mieszkanie Pawła w bloku również będzie wymagało specjalnego dostosowania do jego przyszłych potrzeb.

Prosimy o wsparcie – niech tacie, jego rodzinie oraz wszystkim potencjalnym darczyńcom jeszcze zaświeci słońce – tak jak miało to miejsce przed słoneczną niedzielą 21 maja 2023 roku.


Z wyrazami podziękowania,

RODZINA.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 543

SW
Stanisław Wyrzykowski
500 zł
KI
Kinga
100 zł
MG
Michał G
480,78 zł
KB
Kamila
100 zł
KO
Katarzyna Oczkowska
50 zł
RS
Rafał
150 zł
E&
EWE
100 zł
JA
JARECKI
100 zł
ZK
Monika
20 zł
LW
Lilia
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków