id: u6vevc

Ewakuacja medyczna z Ukrainy i transport humanitarny

Ewakuacja medyczna z Ukrainy i transport humanitarny

Nasi użytkownicy założyli 915 458 zrzutek i zebrali 880 898 287 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3


 • Chersoń, Mikołajów- lokalizacja w zasadzie nie istotna, bo generalnie w każdym miejscu na Ukrainie, gdzie zaatakowali rosyjscy najeźdźcy mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym. Ludzie nie mają dostępu do wody i pozostałych mediów. Nie mogą zrobić zakupów- brakuje podstawowych produktów żywnościowych, lekarstw. Brakuje wszystkiego.

  Jako Zintegrowana Służba Ratownicza, byliśmy w różnych częściach Ukrainy- widzieliśmy naprawdę wiele, natomiast to co zobaczyliśmy na przedmieściach Chersonia i w samym Chersoniu czy Mikołajewie jest nie do opisania. Ludzie, ludziom zgotowali ten los. Zgotowali piekło na ziemi. Rosyjscy okupanci niszczyli wszystko na swojej drodze. Szkoły, przedszkola, szpitale, kościoły i elementy infrastruktury krytycznej pozbawiając ludzi prądu, wody i gazu.

  Obecnie przetwarzamy materiały z naszych telefonów i kamer nasobnych. To tylko kilkuminutowy filmik, który jest wstępem do materiału, który niebawem Wam zaprezentujemy.  

  Do Chersonia dotarliśmy kilka dni po wyzwoleniu tego miasta. Ulice i domy jeszcze spływały krwią. Na każdym kroku było widać, ślady brutalnych działań wojsk rosyjskich.

  Gdy najeźdźcy zbliżyli się do miasta, ludzie zaczęli w pośpiechu opuszczać swoje domy, pozostawiając dobytek całego życia. Wyjazdy z miast zaczęły się korkować. Mieszkańcy okupowanych terenów ginęli całymi rodzinami w ostrzeliwanych samochodach i celowo niszczonych pojazdach przez czołgi. Nie mieli szans na ucieczkę- nie mieli szans na ratunek. Pojazdy było oznakowane białymi flagami. Niestety dla odczłowieczonych Rosjan nic to nie znaczyło. Dziecięcy wózek ze śladami po kulach, rower na chodniku zbryzgany krwią. Te obrazy pozostaną w naszych głowach już na zawsze, budząc skrajne emocje i pogardę dla rosyjskich morderców.

  Nie mamy wpływu na przebieg wojny. Wiemy, że czasy są cholernie trudne wielu naszych rodaków w kraju żyje w niedostatku i ubóstwie. Różnica jest taka, że my mamy jeszcze organy i instytucje, które tym osobom mogą pomóc. Niestety w miejscach ogarniętych wojną, ludzie są skazani na umieranie z głodu, chorób i zimna. System pomocowy na Ukrainie jest niewydolny- zresztą niewydolny był już na długo przed wojną.

  Docieramy z pomocą w miejsca, gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna. Współpracujemy z ukraińskimi organizacjami i medykami, którzy wykonują swoje zadania na linii frontu. Realizujemy ewakuacje medyczne w porozumieniu z placówkami medycznymi w Polce i Europie.

  Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które możecie zebrać we własnych społecznościach  i przekazać do nas. My te rzeczy dostarczy w rejony objęte strefą walk.

  - leki (lekarstwa z terminem przydatności minimum 2 miesiące. Leki OTC – wydawane bez recepty. Inne lekarstwa po wcześniejszym uzgodnieniu).

  - żywność długoterminowa (konserwy, makarony, płatki, ryż, kasza, woda butelkowana, mleko, )

  - słodycze (głównie dla dzieciaków)

  - koce, śpiwory, folie życia (nowe lub używane, ale wyprane/ wyczyszczone)

  - pluszaki, przytulanki (nowe lub używane, ale wyprane/ wyczyszczone)

  - pieluchy dla dzieci i dorosłych

  - baterie, akumulatory, powerbanki, agregaty prądotwórcze, przetwornice prądowe

  - sprzęt i akcesoria biwakowe, survivalowe, wojskowe

  - apteczki, sprzęt medyczny, sprzęt ratowniczy,

  - świeczki, zapałki, zapalniczki, latarki,

  -nagrzewnice olejowe i elektryczne

  W sprawach przekazania powyższych rzeczy, prosimy o kontakt poprzez naszego Facebooka: www.facebook.com/zsr112 lub mailowo: [email protected]

  Każdy nasz wyjazd i działania wiąże się z ogromnymi kosztami- głównie to bieżące naprawy naszych karetek i koszty zakupu paliwa. Każdy wyjazd finansujemy ze środków własnych.

  Prosimy- dorzuć się do paliwa lub ogrzewacza, który komuś może uratować życie. 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jako Zintegrowana Służba Ratownicza, nieprzerwanie od 44 dni świadczymy nieodpłatne usługi na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. W tym czasie przejechaliśmy naszymi ambulansami dziesiątki tysięcy kilometrów, wykonując transporty medyczno-humanitarne na Ukrainę i realizując w drodze powrotnej ewakuacje medyczne pacjentów. Ewakuacje głównie z terenów objętych wojną  do Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

ta47eca87876ba1a.jpegq698b4db84247c16.jpeg

webe702cf1ed99e7.jpegW tym czasie wypiliśmy setki litrów napoi energetycznych i poznaliśmy tysiące fantastycznych ludzi, firm i organizacji. Przez miesiąc realizowaliśmy całodobowe zabezpieczenia medyczne punktów przyjęć uchodźców. Dostosowując system naszej pracy do rozwoju sytuacji, obecnie całodobowo utrzymujemy gotowość do działań w trybie interwencji medycznych na wezwanie.

k1acd08097440b76.jpeg


Równolegle rozpoczęliśmy pracę nad utworzeniem polowego punktu przyjęć pacjentów na terenie Ukrainy. Chcemy, żeby nasza pomoc była jeszcze bardziej skuteczna i skupiała się na pomocy najbardziej potrzebującym ofiarą wojny.

uc3fbed9038c6974.jpeg

Wszystkie nasze działania realizujemy nieodpłatnie ze środków, które uda nam się pozyskać od darczyńców. Prosimy Was o wsparcie. Obecnie koszty paliwa i eksploatacji karetek są naprawdę ogromne.


Zbieramy środki na pokrycie kosztów paliwa i bieżącego utrzymania gotowości zespołów ratowniczych Zintegrowanej Służby Ratowniczej.


Działania Zintegrowanej Służby Ratowniczej możecie na bieżąco śledzić tutaj:  www.facebook.com/zsr112


Z góry dziękujemy za pomoc!

s87e9fcfa6eb7593.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!