37 447 zł 
z 160 000 zł
23%
23 dni do końca
219 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Kochani, NAPISAŁA O NAS WYBORCZA! Powoli docieramy do coraz większego grona ludzi; coraz więcej ludzi wspiera naszą akcję wykupu lasu! Bardzo się cieszymy i dziękujemy! Pamiętajcie - ten las to Wspólny Las - będzie dostępny dla każdego, kto szuka wytchnienia pośród starych drzew, okazałych skał, w bliskości urokliwego potoku. Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników natury. Izabela Gryz


  https://wyborcza.pl/7,177851,27573784,zbieraja-160-tys-zl-na-wieczysta-ochrone-lasu-czy-lasy-panstwowe.html#S.main_topic_2-K.C-B.5-L.2.duzy


  Czytaj więcej
 • Kochani,


  Mam dla Was mały news. Odwiedziła nas ostatnio ekipa Polsatu. Już we wrześniu będzie można usłyszeć o naszej akcji ratowania lasu w jednym z pierwszych odcinków programu Polski lombard Walusia. Mały spoiler: Waluś zaadoptuje drzewo :)

  Będzie miał on trzy powtórki więc mamy nadzieję, że wieść pójdzie w świat.


  Ps. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał - przesyłam link do artykułu o naszej akcji na Smoglabie: https://smoglab.pl/iwkowa-wytrzyszczka-wspolny-las/?fbclid=IwAR2m9uWb6EOpXPn694COIRQ_OakdR_AA_Y0NK0s2KDD9OjsaNDx8yD531FA


  Pozdrawiam serdecznie,

  Izabela Gryz

  Prezes Stowarzyszenia Wspólny Las

  Czytaj więcej
 • Kochani darczyńcy, w nadchodzącą sobotę (24 VII 2021) organizujemy Leśny Festival. Zapraszamy serdecznie do Kątów, w gminie Iwkowa. Więcej szczegółów na załączonym plakacie. Pozdrawiam, Izabela Gryz, Prezes Stowarzyszenia Wspólny Las.


  https://www.facebook.com/events/2857613914260098?ref=newsfeedkd368e617c95ecbd.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani, ostatnio było tu cicho, a to dlatego, że byliśmy zajęci tworzeniem naszej strony internetowej. Udało się! Strona została uruchomiona! Zapraszamy do www.wspolnylas.org .

  Czytaj więcej
 • lb62ae66b0f4b731.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Cel stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Wspólny Las powstało z szerokiego kręgu aktywistów i sympatyków ochrony środowiska, zdrowego trybu życia i wszelkich działań na rzecz poprawy stanu ekologii w środowisku naturalnym i utrzymania dzikiej przyrody. Stowarzyszenie swoją działalnością wspiera zachowanie wszelkich bogactw gospodarki naturalnej.

Na co zbieramy?  

Las w okolicach miejscowości Wytrzyszczka (Gmina Czchów) potrzebuje naszej pilnej pomocy!!!

Otrzymaliśmy informację, że ponad 4,5h przepięknego lasu narażone jest na wycinkę. Właściciel chce się go pozbyć ze względów fiansowych. Nie możemy dopuścić do tego, aby zostało zniszczone naturalne, dziewicze środowisko poprzez dostanie się w niepowołane ręce.

Z Twoją pomocą pragniemy wykupić las i uchronić go przed zniszczeniem !

 Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ponad 4,5 hektara lasu, aby zwrócić mu wolność i otoczyć wieczystą ochroną. Aby na jego terenie żadne drzewo nie zostało ścięte i ani jedno zwierzę nie zostało zastrzelone.

Nie pozwólmy by ten jedyny w swoim rodzaju ekosystem uległ zrujnowaniu, a tak się stanie gdy trafi w ręce kogoś, dla kogo las to wyłącznie źródło dochodu! Nie róbmy tego naturze! Chrońmy ją dopóki jeszcze jest szansa! Nabywając ten niezwykły kawałek ziemi włączymy się w walkę z katastrofą klimatyczną (wiadomo – las to produkcja tlenu, ochrona zasobów wodnych, schronienie dla zwierząt oraz owadów). Jeśli nam się uda, las ten będzie naszym prezentem dla przyszłych pokoleń i żywym świadectwem tego, że wspólnie dla naszej Ziemi możemy zrobić wiele.

Dlatego prosimy o przyłączenie się do tej szczytnej akcji gdyż w dzisiejszych czasach o każde drzewo trzeba walczyć. Pomóż i TY !!!

Opis lasu:

Przepiękny las w miejscowości Wytrzyszczka, Gmina Czchów, przy granicy z gminami Łososina Dolna i Iwkowa na Pogórzu Rożnowskim w Małopolsce - nasz lokalny cud natury, absolutnie wyjątkowe i unikatowe miejsce. Aby ocalić stary drzewostan niezbędne jest zachowanie go w nienaruszonym, pierwotnym wręcz stanie.

Miejsce to jest magiczne, wprost wyjątkowe. Różnorodność gatunków drzew w połączeniu ze skałami oraz wiekowymi głazami – to wszystko w urokliwym wąwozie. Widok ten zachwyca w całej swej okazałości.

Aby zachęcić wszystkich miłośników przyrody, poniżej umieszczamy fotografie przedstawiające wyjątkowość tego miejsca:

e959a0e0c5ad8a26.png

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia” – J. Carroll

p2bf5f490ae2e05a.png

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” – Ł. Borowicz

y825eb7a08b1ed30.png

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa, (…)

Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,

Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem”-L.Staff

oa4466876b3c108c.png

„Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też”- A. Majewskit87c825565674d07.png

„Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą” - św. Augustyn z HipponyMiłośnicy wszystkich lasów – łączmy się!

Wesprzyjmy tę słuszną leśną inicjatywę!

 

KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY !!!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 219

 
Dane ukryte
5 zł
SK
Szymon Konop
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
K
KTZ
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DM
Daniel M
5 zł
 
Dane ukryte
3 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 500 zł i więcej
Fundator drzewa

Zostań fundatorem konkretnego drzewa.


Będziesz mógł/mogła:

- nazwać swojego wybrane drzewo

- umieścić dowolne info o sobie / swojej firmie (w tym aktywny link do www) na naszej stronie na mapce oraz na specjalnej liście fundatorów.


Jak to zrobić?


1. Wejdź na stronę www.wspolnylas.org a potem kliknij w przycisk AKCJA "CHROŃMY WSPÓLNY LAS", który znajduje się na górze strony.


2. Zapoznaj się z regulaminem programu.


3. Wyszukaj na liście interesujące Cię drzewo.


4. Zarezerwuj wybrane drzewo.


5. Dokonaj wpłaty przez portal zrzutka.pl a W WIADOMOŚCI DLA ORGANIZATORA WPISZ: numer drzewa, dane fundatora, które chciałbyś / chciałabyś umieścić na naszej stronie, np. imię, imię i nazwisko, nazwa organizacji lub firmy, link do strony www oraz opcjonalnie więcej informacji o fundatorze.


rozwiń

wybrano 20 razy (pozostało 280 z 300)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

753 220 zrzutek

i zebrali

544 039 453 zł

A ty na co dziś zbierasz?