id: wtbehh

Nie czas walczyć z uniesioną przyłbicą

Nie czas walczyć z uniesioną przyłbicą

Nasi użytkownicy założyli 1 147 512 zrzutek i zebrali 1 195 256 390 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pandemia SARS-COV-2 powodująca śmiertelną chorobę COVID-19 galopuje. Ludzkość obecnie nie dysponuje ani lekarstwem, ani szczepionką. Obecnie najlepsze, co możemy zrobić to chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem wszelkimi dostępnymi środkami. Pomóżmy chronić tych, którzy są na pierwszej linii frontu - pracowników systemu ochrony zdrowia i studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) - wolontariuszy pracujących w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (UCK) w Gdańsku. Kiedy szerząca się na świecie pandemia spowodowała zamknięcie fabryk i przerwanie ciągłości dostaw, a zapotrzebowanie na środki ochrony personelu wystrzeliło w górę, zapasy magazynowe gwałtownie stopniały. Z pomocą przyszli studenci, którzy zgłosili się do Pracowni Druku 3D Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca GUMed z prośbą o udostępnienie drukarek 3D, żeby mogli drukować przyłbice ochronne. 


Wypróbowaliśmy 12 pobranych z Internetu i udoskonalonych prototypów, zanim zdecydowaliśmy się na model, który odpowiada potrzebom walczącym na froncie pandemii lekarzy i wolontariuszy. Ostateczny projekt został‚ przygotowany po opracowaniu 6 różnych wersji w ciągu pierwszych 3 dni naszej pracy i w oparciu o opinie otrzymane od użytkowników, którzy już korzystają z naszych przyłbic. Każdy jest modułowy i pozwala na ponowne użycie, ponieważ osłonę twarzy można wymienić na nową. Ekran przyłbicy można również łatwo zdezynfekować.

Do tej pory powstawały w Pracowni Druku 3D głównie modele serc wykorzystywane w edukacji pacjentów i studentów, a także do szkolenia lekarzy przed nietypowymi zabiegami. Produkcja ochronnego sprzętu medycznego jest dla nas nowością. Stanowi jednak doskonały przykład zalet technologii druku 3D - jego ogólnej wszechstronności oraz możliwości tworzenia, testowania i ulepszania kolejnych wersji prototypów w ciągu jednego dnia.

Inicjatorami przedsięwzięcia są studenci V r. kierunku lekarskiego ED – Marlon Souza Luis i  Agastya Patel oraz Zuzanna Grochecka, studentka VI r. kierunku lekarskiego, opiekunem dr n. med. Jarosław Meyer-Szary na codzień nadzorujący Pracownię. Dotychczas powstało blisko 200 sztuk osłon. Nasza obecna przepustowość, maksymalnie wykorzystując 2 drukarki, wynosi około 24 zestawy osłon twarzy dziennie. Niestety kończą nam się surowce (filamenty) do drukowania kolejnych egzemplarzy. Poza tym, jesteśmy na rosnącej krzywej liczby przypadków i wiemy, że w najbliższych dniach zapotrzebowanie na przyłbice będzie rosnąć. Potrzebujemy pilnie zakupić materiały, ale chcielibyśmy również zakupić dodatkowe drukarki, tak aby zwiększyć przepustowość Pracowni.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 114

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!