Opis zrzutki

Nazywam się Agula Swoboda, jestem matką i artystką

v03936b003d64f47.jpeg


Tworzę projekt artystyczny pod tytułem „Matkość”. Wybieram siedem kobiet, które zechcą opowiedzieć mi swoje historie związane z macierzyństwem i ich kobiecą wytrzymałością. "Matkość" będzie opowieścią o matkach/nie matkach/ kobietach, które przeżyły w życiu coś,

co potencjalnie mogło je unicestwić. Ale one przetrwały, wygrały i zasadziły na doświadczeniu traumy swój ogród.


Chciałabym każdą z opowiedzianych historii przekształcić w rysunek, który następnie stanie się projektem "spersonalizowanego" tatuażu, wytatuowanego gdzieś na ciele każdej z bohaterek.


Moje rysunki – tatuaże będą tworzone we współpracy z moimi bohaterkami. Każda z opowiedzianych historii, zamieniona przez mnie na tatuaż, ma szansę na odczarowanie. Kiedyś tatuaże były codziennością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W kulturach plemiennych znaki na ciele miały swój mocny i znaczący przekaz inicjacji, pozycji, przeżytych bitew. Mam nadzieję, że moje tatuaże – rysunki na ciele współpracujących w projekcie kobiet, będą dla nich jak talizmany symbolizujące ich siłę przetrwania.


Zapraszam do obejrzenia krótkiego intro o projekcie:
Jako artystka tworząca dotychczas kolaże, rysunki i obrazy będę w projekcie „Matkość” wykraczać poza moją dotychczasową sferę i obszar tworzenia. A one – matki – decydując się na zaufanie i opowiedzenie swoich historii – będą wykraczać poza strefę osobistej tajemnicy. Siedem rysunków powstałych na ciałach każdej z tych siedmiu kobiet, udokumentowanych zostanie również w formie wielkoformatowych fotografii, którym towarzyszyć będzie siedem historii zapisanych w formie audio. Równolegle powstanie również obszerna publikacja – książka artystyczna, dokumentująca projekt „Matkość”. W niej znajdą się zdjęcia, rysunki, zapisane historie oraz komentarze ekspertów, pomagające odbiorcom objąć i zrozumieć poznane historie. Całość – zdjęcia, rysunki, filmy z procesu powstawania projektu i nagrania – zostanie pokazana w formie wystawy w galerii sztuki CSW Kronika w Bytomiu pod koniec sierpnia 2022. Wystawie towarzyszyć będzie promocja książki.


“Matkość” tworzona jest we współpracy i przy niesamowitej energii Fundacji Zielone Pojęcie oraz galerii CSW Kronika – organizacji prowadzonych przez niezwykle kobiety.


pee0772b0f3f1775.jpeg o94de45905254459.jpeg


Dla kogo?

To bardzo potrzebny i prawdziwy projekt – potrzebny zarówno tym kobietom które odważą się w nim opowiedzieć o swoich walkach, jak i wszystkim innym matkom/niematkom które wciąż niosą je w sobie i żyją… Część Matkości to zaciśnięte zęby, sińce na brzuchu i płacz po kątach. Część jest miłością, silniejszą niż śmierć. Miłością do nich i do nas samych, która pozwala nam przetrwać i być sobą.


Co robimy?

To długi projekt, bo na wysłuchanie historii każdej z kobiet które do nas napisały potrzebny jest czas. Przede wszystkim z szacunku dla nich i ich historii. Ten czas jest potrzebny na poznanie siebie aby krok po kroku, powoli dawać sobie wzajemnie przestrzeń na przeżywanie i zaufanie. 


Harmonogram projektu:


Listopad/grudzień 2021 – z nadesłanych zgłoszeń wybieramy osoby, z którymi autorka projektu – Agula Swoboda porozmawia online. Z tej grupy wybierze 7 kobiet, które zaprosi do dalszych spotkań.

Styczeń/luty 2022 – rozmowy z zaproszonymi do udziału w projekcie kobietami, będą opowiadały swoje historie. Na bazie tych opowieści, dla każdej z nich i w porozumieniu z nią, Agula zaprojektuje personalizowany tatuaż, który będzie symbolem jej walki, przeżyć, dokonań.

Marzec/kwiecień 2022 – zaprzyjaźnione studio wykona zaprojektowane tatuaże na wybranym przez każdą z kobiet miejscu na ciele.

Marzec-czerwiec 2022 – z materiałów zebranych podczas całego procesu – zdjęć, nagrań rozmów, filmów, powstanie książka artystyczna – album, dokumentujący wszystkie siedem historii. Zajmiemy się korektą, ostatecznym składem i drukiem.

Lipiec 2022 – będziemy przygotowywać się do wystawy prac powstałych w czasie projektu w galerii sztuki CSW Kronika w Bytomiu.

Sierpień 2022 – odbędzie się wystawa, która zbiegnie się z wydaniem albumu.


Wsparcie

Żeby zrealizować cały projekt potrzebujemy Państwa wsparcia. Będziemy wdzięczne za każdą kwotę która zasili nasze działania artystyczne oraz wydanie książki o Matkości, ale także za każdy inny rodzaj pomocy, która pozwoli nam promować ideę projektu i dotrzeć z nią do jak największej liczby osób. Szukamy więc ludzi, firm, organizacji, które wesprą finansowo ten projekt, bo tak jak my uważają, że czas na szczerą opowieść o “Matkośći”. 


Mogą Państwo również zakupić prace Aguli Swobody lub kartkę z podziękowaniami.


Udostępnij zrzutkę 

po raz pierwszy!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 30 zł i więcej
  MATKOŚĆ

  POCZTÓWKA

  rozwiń
  Wpłać 50 zł i więcej
  MATKOŚĆ

  POCZTÓWKA Z PODZIĘKOWANIEM ZA WPŁATĘ

  rozwiń

  wybrano 6 razy

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  MATKOŚĆ

  POCZTÓWKA Z PODZIĘKOWANIAMI ZA WPŁATĘ I MAŁYM SZKICEM OD AGULI

  rozwiń

  wybrano 4 razy

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  SOMETHING TO SAY

  Rysunek na papierze, 21x15 cm, 2019, praca oprawiona.

  Dwoje bardzo różnych ludzi pod postacią zwierząt próbuje rozmawiać o rzeczach najistotniejszych. Każdy z nich ma coś ważnego do powiedzenia, do usłyszenia, do przemilczenia.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  ZMIANA KIERUNKU

  Rysunek na papierze, 15x15, 2019, praca oprawiona.

  Mamy w sobie moc by zmienić sytuację, siebie, kogoś obok. Mamy w sobie moc by zawrócić lot ptaków, ponoć niemożliwy do zawrócenia.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  SIŁACZKA

  Rysunek na papierze, 21x15 cm, 2019, praca oprawiona.

  Portret kobiety, matki. Siłaczka bez kobiecej kokieterii, z dodatkowymi rękami do pracy i sercem dla wszystkich. Niesie w sobie wszystko.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  FRIDA

  Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2019, praca oprawiona.

  Portret dziewczynki, delikatnej sarenki, która przez małe radyjko intuicyjnie odbiera sygnały z innego duchowego świata.


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  TO DLA NAS ZA DUŻO

  Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2020, praca oprawiona.

  Przybyliśmy z kosmosu myśli i gestów. Ziemia jest dla nas za duża. Za dużo tu słów, krzyku i nieprawdziwych zdarzeń. Jesteśmy kosmitami wśród ludzi.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  BÓL

  Rysunek na papierze, 21x15, 2020, praca oprawiona.

  Ból zarówno ciała i duszy skupia naszą uwagę i zarządza procesami poznawczymi. Zaczynamy chronić siebie i szukamy miejsc schronienia. Czasem te miejsca zostają tylko chwilową kryjówką, czasem stają się naszą tożsamością. 

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  WKURW

  Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2019, praca oprawiona.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 600 zł i więcej
  ZŁOŻONOŚĆ NATURY

  Rysunek na papierze, 20x13, 2019, praca oprawiona.

  Portret mężczyzny. Czujnego obserwatora z głową kaczki i wnętrzem białego, bajkowego niedźwiedzia.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 650 zł i więcej
  NIEDOPASOWANIE, Z serii ‘Matkość’

  Kolaż na papierze, 21x21 cm, 2019

  Kobieta, matka, córka. Wszystkie elementy jednej całości kruchej istoty. Jakiś element naszej tożsamości zgubił się po drodze. Której części brakuje? Czy można ją odtworzyć na nowo?

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 700 zł i więcej
  NIEPOMALOWANA, Z serii 'Matkość'

  Kolaż na papierze, 25x16 cm, 2021, praca oprawiona.

  Niepomalowana matka z rozmazaną twarzą. Codzienność kobiet, gdzie priorytetem jest zawsze strona mniejsza. Fit mamy nie istnieją.


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 700 zł i więcej
  KONDYCJA, Z serii 'Matkość'

  Kolarz na papierze, 30x25, 2021, praca oprawiona.

  Matka - zwierzątko domowe. Oswojone i wielofunkcyjne. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, z ufnością zapomina to, co najgorsze.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 750 zł i więcej
  KOŁYSANKA, Z serii ‘Matkość’

  Kolaż na papierze, 30x22 cm, 2020, praca oprawiona.

  Pamiętam jak moja babcia śpiewała mi kołysanki, bo mama nie miała czasu. Zapamiętałam wszystkie melodie i słowa. Teraz ja mam za sobą śpiewanie moim dzieciom, o tych samych misiach, kotach i nieistniejących stworach. A w nich te same strachy i nadzieje.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 800 zł i więcej
  Z serii ‘Matkość’

  Kolaż na papierze, 20x20 cm, 2021, praca oprawiona.

  Portret kobiety, matki. Oko jest symbolem jej intuicji, czepek ograniczeń na które zgodziła się dobrowolnie zostając matką. Róż jest połączeniem ze światem marzeń, które często w matkości pozostają na trzecim palnie. 


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 800 zł i więcej
  TRUDNA DECYZJA

  Kolaż na papierze, 20x30 cm, 2020, praca oprawiona.

  To kolaż o kobiecie, która chciała bardzo mieć dziecko. Marzyła o tym, a życie przepływało obok.

  Kiedy w końcu spotkała mężczyznę swojego życia, on dziecka nie chciał z nią mieć.

  Kobieta została jego bezdzietną żoną, bo pokochała go bardziej niż swoje najgłębsze marzenie. 


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 800 zł i więcej
  MATKOŚĆ

  Rysunek na papierze, 22x15 cm, 2019, praca oprawiona.

  Portret kobiety, matki, obrończyni słabszych istnień. Można się za nią schować. Absolutnie archetypiczna postać, bogini życia, trzymająca niepewność za dziób. 

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 900 zł i więcej
  TĘSKNOTA, Z serii ‘Matkość

  Kolaż na papierze, 26x23 cm, 2021

  Kobieta, człowiek w masce na twarzy, matka. Wpatrzona w przyszłość, tęsknie wyczekująca lepszych momentów. To prototyp i szkic do obrazu z serii Matkość.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 900 zł i więcej
  ZAPLĄTANIE, Z serii ‘Matkość’

  Kolaż na papierze, 35x30 cm, 2020, praca oprawiona.

  Kobieta, lalka, zabawka, matka. Każdy może się pogubić w tej drodze. 

  Kolaż zrobiony w hołdzie tym matkom, które nie czują się zawsze “poukładane i na miejscu”. 

  Tym, które zaplątały się w rzeczywistość i trudno im odnaleźć prawdziwą siebie.


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 950 zł i więcej
  GNIAZDO, Z serii Matkość

  Rysunek na papierze, 35x30, 2021, praca oprawiona.

  Gniazdo jest metaforą domu i zarazem pewnego ograniczenia. Jest schronieniem, terenem ogrodzonym i miejscem bezpieczeństwa. Co jest poza gniazdem? Tam można polecieć wysoko. Tam można też zginąć. 

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 950 zł i więcej
  ZDALNIE, Z serii ‘Matkość’

  Kolaż na papierze, 25x20 cm, 2021 

  To kolaż o narzuconym dystansie społecznym, samotności i ogromnej potrzebie bliskości drugiego człowieka. Również swojej własnej.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  OGRÓD, Z serii ‘Matkość

  Kolaż na papierze,  40x30 cm, 2021

  Wewnętrzny ogród zasadzony jest na zaoranej, ciężkiej glebie i wyrasta z potrzeby serca i siły. Sami decydujemy czy wyrośnie piękny i zielony, czy uschnie bez podlewania.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  DYSTANS

  Kolaż na papierze, 30x20 cm, 2020, praca oprawiona.

  Śpimy, wstajemy, ubieramy się, malujemy. W pracy uśmiech, w szkole trzeba znać odpowiedzi na pytania, w towarzystwie śmiać z nieśmiesznych żartów. Kolaż opowiada o tym, że powinniśmy dać sobie prawo do nabrania zdrowego dystansu do życia, do nałożenia kaptura i popatrzenia w głąb siebie.


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  BÓL

  Kolaż na papierze, 40x30 cm, 2021.

  Ktoś kiedyś powiedział, że potrafimy być dla siebie bardziej okrutni niż ludzie dookoła nas. Zadajemy sobie ból, bo nie wiemy jak siebie kochać i doceniać. Jesteśmy surowymi władcami naszego kraju JA.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  ZAPOMNIENIE, Z serii Matkość

  Kolaż na papierze, 45x35 cm, 2021, praca oprawiona.

  Miłości nikt nie opisuje jako bitwy w której jedna strona oddaje się zwycięstwo walkowerem. Bitwa matka-dzieci jest jedną z najtrudniejszych, najbardziej emocjonalnie wyczerpujących i najszybciej zapominanych.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1100 zł i więcej
  SEN O STRACHU

  Kolaż na papierze, 40x50 cm, 2021

  Sen o strachu to powrót do wspomnień i lęków. Delikatna sarna to symbol nadziei i ufnego parzenia w przyszłość. Zbieramy się w sobie i idziemy dalej, strząsając z ramion bagaż złych słów i myśli.


  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 3500 zł i więcej
  TĘSKNOTA, Z serii ‘Matkość’

  Olej na płótnie, 70x60 cm, 2021

  Kobieta, człowiek w masce na twarzy, matka. Wpatrzona w przyszłość, tęsknie wyczekującą lepszych momentów. To obraz z serii Matkość, który opowiada o tym, że nie łatwo układać świat przewrócony do góry nogami.

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  CZERWONA KROPKA NIE DO OPANOWANIA, Z serii 'Matkość'

  Kolaż na papierze, 35x25, 2021, praca oprawiona.

  Utrzymanie czerwonej kropki równowagi pomiędzy kobietą/matką/człowiekiem jest często nie do opanowania. Wymyka się z rąk i serca, a my nierzadko w poczuciu winy zaprzestajemy już szukać siebie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 1000 zł i więcej
  CZUŁOŚĆ, Z serii 'Matkość'

  Kolaż na papierze, 30x25 cm, 2021, praca oprawiona.

  Matka - czuła domowniczka. Plaster na wszystko, jej ręce jak origami poskładają życie wg recepty szczęścia innych. Dochodzi do perfekcji bez twarzy, ćwicząc przez całe życie zapominanie siebie.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłaty 14

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 30 zł i więcej
MATKOŚĆ

POCZTÓWKA

rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
MATKOŚĆ

POCZTÓWKA Z PODZIĘKOWANIEM ZA WPŁATĘ

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
MATKOŚĆ

POCZTÓWKA Z PODZIĘKOWANIAMI ZA WPŁATĘ I MAŁYM SZKICEM OD AGULI

rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
SOMETHING TO SAY

Rysunek na papierze, 21x15 cm, 2019, praca oprawiona.

Dwoje bardzo różnych ludzi pod postacią zwierząt próbuje rozmawiać o rzeczach najistotniejszych. Każdy z nich ma coś ważnego do powiedzenia, do usłyszenia, do przemilczenia.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
ZMIANA KIERUNKU

Rysunek na papierze, 15x15, 2019, praca oprawiona.

Mamy w sobie moc by zmienić sytuację, siebie, kogoś obok. Mamy w sobie moc by zawrócić lot ptaków, ponoć niemożliwy do zawrócenia.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
SIŁACZKA

Rysunek na papierze, 21x15 cm, 2019, praca oprawiona.

Portret kobiety, matki. Siłaczka bez kobiecej kokieterii, z dodatkowymi rękami do pracy i sercem dla wszystkich. Niesie w sobie wszystko.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
FRIDA

Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2019, praca oprawiona.

Portret dziewczynki, delikatnej sarenki, która przez małe radyjko intuicyjnie odbiera sygnały z innego duchowego świata.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
TO DLA NAS ZA DUŻO

Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2020, praca oprawiona.

Przybyliśmy z kosmosu myśli i gestów. Ziemia jest dla nas za duża. Za dużo tu słów, krzyku i nieprawdziwych zdarzeń. Jesteśmy kosmitami wśród ludzi.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
BÓL

Rysunek na papierze, 21x15, 2020, praca oprawiona.

Ból zarówno ciała i duszy skupia naszą uwagę i zarządza procesami poznawczymi. Zaczynamy chronić siebie i szukamy miejsc schronienia. Czasem te miejsca zostają tylko chwilową kryjówką, czasem stają się naszą tożsamością. 

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
WKURW

Rysunek na papierze, 20x13 cm, 2019, praca oprawiona.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
ZŁOŻONOŚĆ NATURY

Rysunek na papierze, 20x13, 2019, praca oprawiona.

Portret mężczyzny. Czujnego obserwatora z głową kaczki i wnętrzem białego, bajkowego niedźwiedzia.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 650 zł i więcej
NIEDOPASOWANIE, Z serii ‘Matkość’

Kolaż na papierze, 21x21 cm, 2019

Kobieta, matka, córka. Wszystkie elementy jednej całości kruchej istoty. Jakiś element naszej tożsamości zgubił się po drodze. Której części brakuje? Czy można ją odtworzyć na nowo?

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 700 zł i więcej
NIEPOMALOWANA, Z serii 'Matkość'

Kolaż na papierze, 25x16 cm, 2021, praca oprawiona.

Niepomalowana matka z rozmazaną twarzą. Codzienność kobiet, gdzie priorytetem jest zawsze strona mniejsza. Fit mamy nie istnieją.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 700 zł i więcej
KONDYCJA, Z serii 'Matkość'

Kolarz na papierze, 30x25, 2021, praca oprawiona.

Matka - zwierzątko domowe. Oswojone i wielofunkcyjne. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, z ufnością zapomina to, co najgorsze.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 750 zł i więcej
KOŁYSANKA, Z serii ‘Matkość’

Kolaż na papierze, 30x22 cm, 2020, praca oprawiona.

Pamiętam jak moja babcia śpiewała mi kołysanki, bo mama nie miała czasu. Zapamiętałam wszystkie melodie i słowa. Teraz ja mam za sobą śpiewanie moim dzieciom, o tych samych misiach, kotach i nieistniejących stworach. A w nich te same strachy i nadzieje.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 800 zł i więcej
Z serii ‘Matkość’

Kolaż na papierze, 20x20 cm, 2021, praca oprawiona.

Portret kobiety, matki. Oko jest symbolem jej intuicji, czepek ograniczeń na które zgodziła się dobrowolnie zostając matką. Róż jest połączeniem ze światem marzeń, które często w matkości pozostają na trzecim palnie. 


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 800 zł i więcej
TRUDNA DECYZJA

Kolaż na papierze, 20x30 cm, 2020, praca oprawiona.

To kolaż o kobiecie, która chciała bardzo mieć dziecko. Marzyła o tym, a życie przepływało obok.

Kiedy w końcu spotkała mężczyznę swojego życia, on dziecka nie chciał z nią mieć.

Kobieta została jego bezdzietną żoną, bo pokochała go bardziej niż swoje najgłębsze marzenie. 


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 800 zł i więcej
MATKOŚĆ

Rysunek na papierze, 22x15 cm, 2019, praca oprawiona.

Portret kobiety, matki, obrończyni słabszych istnień. Można się za nią schować. Absolutnie archetypiczna postać, bogini życia, trzymająca niepewność za dziób. 

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 900 zł i więcej
TĘSKNOTA, Z serii ‘Matkość

Kolaż na papierze, 26x23 cm, 2021

Kobieta, człowiek w masce na twarzy, matka. Wpatrzona w przyszłość, tęsknie wyczekująca lepszych momentów. To prototyp i szkic do obrazu z serii Matkość.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 900 zł i więcej
ZAPLĄTANIE, Z serii ‘Matkość’

Kolaż na papierze, 35x30 cm, 2020, praca oprawiona.

Kobieta, lalka, zabawka, matka. Każdy może się pogubić w tej drodze. 

Kolaż zrobiony w hołdzie tym matkom, które nie czują się zawsze “poukładane i na miejscu”. 

Tym, które zaplątały się w rzeczywistość i trudno im odnaleźć prawdziwą siebie.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 950 zł i więcej
GNIAZDO, Z serii Matkość

Rysunek na papierze, 35x30, 2021, praca oprawiona.

Gniazdo jest metaforą domu i zarazem pewnego ograniczenia. Jest schronieniem, terenem ogrodzonym i miejscem bezpieczeństwa. Co jest poza gniazdem? Tam można polecieć wysoko. Tam można też zginąć. 

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 950 zł i więcej
ZDALNIE, Z serii ‘Matkość’

Kolaż na papierze, 25x20 cm, 2021 

To kolaż o narzuconym dystansie społecznym, samotności i ogromnej potrzebie bliskości drugiego człowieka. Również swojej własnej.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
OGRÓD, Z serii ‘Matkość

Kolaż na papierze,  40x30 cm, 2021

Wewnętrzny ogród zasadzony jest na zaoranej, ciężkiej glebie i wyrasta z potrzeby serca i siły. Sami decydujemy czy wyrośnie piękny i zielony, czy uschnie bez podlewania.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
DYSTANS

Kolaż na papierze, 30x20 cm, 2020, praca oprawiona.

Śpimy, wstajemy, ubieramy się, malujemy. W pracy uśmiech, w szkole trzeba znać odpowiedzi na pytania, w towarzystwie śmiać z nieśmiesznych żartów. Kolaż opowiada o tym, że powinniśmy dać sobie prawo do nabrania zdrowego dystansu do życia, do nałożenia kaptura i popatrzenia w głąb siebie.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
BÓL

Kolaż na papierze, 40x30 cm, 2021.

Ktoś kiedyś powiedział, że potrafimy być dla siebie bardziej okrutni niż ludzie dookoła nas. Zadajemy sobie ból, bo nie wiemy jak siebie kochać i doceniać. Jesteśmy surowymi władcami naszego kraju JA.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
ZAPOMNIENIE, Z serii Matkość

Kolaż na papierze, 45x35 cm, 2021, praca oprawiona.

Miłości nikt nie opisuje jako bitwy w której jedna strona oddaje się zwycięstwo walkowerem. Bitwa matka-dzieci jest jedną z najtrudniejszych, najbardziej emocjonalnie wyczerpujących i najszybciej zapominanych.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1100 zł i więcej
SEN O STRACHU

Kolaż na papierze, 40x50 cm, 2021

Sen o strachu to powrót do wspomnień i lęków. Delikatna sarna to symbol nadziei i ufnego parzenia w przyszłość. Zbieramy się w sobie i idziemy dalej, strząsając z ramion bagaż złych słów i myśli.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 3500 zł i więcej
TĘSKNOTA, Z serii ‘Matkość’

Olej na płótnie, 70x60 cm, 2021

Kobieta, człowiek w masce na twarzy, matka. Wpatrzona w przyszłość, tęsknie wyczekującą lepszych momentów. To obraz z serii Matkość, który opowiada o tym, że nie łatwo układać świat przewrócony do góry nogami.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
CZERWONA KROPKA NIE DO OPANOWANIA, Z serii 'Matkość'

Kolaż na papierze, 35x25, 2021, praca oprawiona.

Utrzymanie czerwonej kropki równowagi pomiędzy kobietą/matką/człowiekiem jest często nie do opanowania. Wymyka się z rąk i serca, a my nierzadko w poczuciu winy zaprzestajemy już szukać siebie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 1000 zł i więcej
CZUŁOŚĆ, Z serii 'Matkość'

Kolaż na papierze, 30x25 cm, 2021, praca oprawiona.

Matka - czuła domowniczka. Plaster na wszystko, jej ręce jak origami poskładają życie wg recepty szczęścia innych. Dochodzi do perfekcji bez twarzy, ćwicząc przez całe życie zapominanie siebie.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

879 204 zrzutki

i zebrali

808 879 851 zł

A ty na co dziś zbierasz?