Opis zrzutki

Wydanie książki prof. Adama Wielomskiego "Mitologia imperialna narodowego socjalizmu" oraz drugie wydanie książki: M. Ziętek-Wielomska, A. Wielomski, "Nowoczesność, nacjonalizm, naród europejski. Dylematy samoidentyfikacji Europejczyków".


Książka A. Wielomskiego opisuje nazistowskie idee imperialne, wraz z ich wcześniejszą genezą, propagowane w Niemczech do 1945 r. ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji głównych ideologów tego zbrodniczego systemu, zarówno polityków, geopolityków, prawników i ekonomistów. W drugiej części pracy opisane zostaną praktyczne próby realizacji "nowego porządku" w okupowanej Europie w latach 1939-1945. Książka jest już na ukończeniu. Zbieramy środki finansowe na korektę, skład i druk.


Książka o narodzie europejskim została wydana w 2017 r. i cały nakład został wyczerpany. Książka cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego chcemy wydać ją ponownie.

Celem książki jest odpowiedź na pytanie: czy możliwe jest w dającej się przewidzieć przyszłości stworzenie narodu europejskiego? Kwestia ta wynika z dyskusji na temat tożsamości Europejczyków i Unii Europejskiej. Wielu polityków, dziennikarzy, naukowców i propagandystów politycznych dowodzi, że Europejczyków łączą wartości tolerancji, demokracji, praw człowieka i szeroko pojmowanego liberalizmu. Ale nawet entuzjaści Unii Europejskiej dostrzegają, że to zbyt mało, aby można było mówić o wspólnej tożsamości. Kiedy rozpoczynała się dyskusja na temat zjednoczenia Europy w połowie XX wieku, wielu intelektualistów i polityków wierzyło w stworzenie „narodu europejskiego”. Czasem jeszcze do tej idei niektórzy wracają, wierząc, że będzie on uwieńczeniem procesów integracyjnych. Dlatego autorzy postawili sobie na celu zbadanie problemu ewentualnej możliwości likwidacji poszczególnych narodów i powstania w to miejsce narodu europejskiego.

Zbieramy na koszt druku.Wpłacający 14

MC
Marcin Chechliński
200 zł
JL
Jarosław Luma
150 zł
TS
Tomasz Stokowski
100 zł
 
100 zł
RC
Renata Cygan
100 zł
DW
Damian Włodarczyk
50 zł
Małgorzata Żabińska
50 zł
A
Adam Polak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Książka z naszym autografami

Chętnie wyślemy Ci książkę "Państwo narodowe i jego wrogowie" z naszym autografem, bądź też jedną z książek, na którą zbieramy pieniążki.

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dwie książki z naszymi autografami

Chętnie wyślemy Ci książkę "Państwo narodowe i jego wrogowie" z naszym autografem i jedną z książek, na którą zbieramy pieniążki.

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Osobiste wpisanie autografów przy kawie

Osobiście podpiszemy Ci wydaną przez nas książkę przy kawie na terenie Warszawy.

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

645 814 zrzutek

i zebrali

401 701 758 zł

A ty na co dziś zbierasz?