id: wu3yuw

Dla córek zmarłego Pawła – pracownika TPN, człowieka gór, przyrodnika

Dla córek zmarłego Pawła – pracownika TPN, człowieka gór, przyrodnika

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
123 791 zł z 30 000 zł
412%

Opis zrzutki

Zbiórka przy wsparciu Tatrzańskiego Parku Narodowego przeznaczona jest na rzecz trzech córek naszego przyjaciela Pawła Kauzala – pracownika TPN. Paweł zginął 16 września podczas prac badawczych pod Niżnim Żabim Szczytem. Był człowiekiem wielkiej pasji do gór i przyrody, niezwykle skromnym i przyjacielskim.

 

Miał 34 lata, zostawił 3 córeczki: roczną Marysię, 7-letnią Małgosię oraz 9-letnią Magdę. Małgosia cierpi na atopowe zapalenie skóry, choroba ma ciężki przebieg, stres zaostrza objawy.

 

Pomóżmy tą zbiórką dzieciakom, które straciły tatę – ich największego bohatera.

 

Przyłącz się do akcji, która nie ukoi pustki i bólu po stracie Pawła, ale da realne wsparcie jego dziewczynkom. Wpłatą lub udostępnieniem informacji o zbiórce pomagasz chociaż finansowo poradzić sobie Eli (żonie Pawła) w tej tragedii.

 

Koleżanki i koledzy z Tatrzańskiego Park Narodowy tak wspominają Pawła w informacji o wypadku opublikowanej na Facebooku:

 

W środę 16 września pod Niżnim Żabim Szczytem zginął Paweł Kauzal – nasz przyjaciel, pracownik Działu Badań Naukowych i Planowania Ochrony Przyrody. Paweł był człowiekiem pełnym pasji, niezwykle oddanym swojej pracy, o wielkiej wrażliwości, szczególnie w sprawach ochrony przyrody.

 

W Tatrzańskim Parku Narodowym pracował 7 lat. Zajmował się badaniami i monitoringiem z dziedziny ornitologii i botaniki, w tym briologii. W ostatnim czasie rozwijał kolejne pasje zawodowe, m.in. monitoring rysia oraz monitoringi wielu gatunków ptaków. Był przewodnikiem tatrzańskim III klasy, ukończył również kurs taternictwa jaskiniowego.

 

Był osobą niezwykle skromną, życzliwą, z wyjątkowym poczuciem humoru. Angażował się w wiele inicjatyw, wkładając w każdą prowadzoną sprawę całego siebie. Przede wszystkim jednak był kochającym mężem i tatą trzech córeczek, a naszym najlepszym kolegą i przyjacielem.

 

Pozostał w ukochanym przez siebie rejonie, inwentaryzując bardzo rzadkie gatunki roślin.

Myślami jesteśmy z Elą – żoną Pawła, Jego córeczkami, rodzicami i najbliższą rodziną.

 

Zbiórka zainicjowana została przez wiele osób związanych z Pawłem – koleżanki i kolegów z Tatrzańskiego Parku Narodowego, ze studiów na Akademii Rolniczej w Krakowie oraz klubu pływackiego MMKS Dąbrowa Górnicza. Jako siostra Pawła jestem bezpośrednią organizatorką za pośrednictwem serwisu – cała kwota zrzutki zostanie przekazana Elżbiecie Kauzal.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1358

MP
Magdalena Podstawska
50 zł
WB
Waldemar Brzostek
25 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AM
Andrzej Musiał
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
SC
Sławomir Chmielewski
ukryta
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 779 zrzutek

i zebrali

527 446 260 zł

A ty na co dziś zbierasz?