Dla córek zmarłego Pawła – pracownika TPN, człowieka gór, przyrodnika ID: wu3yuw

Dla córek zmarłego Pawła – pracownika TPN, człowieka gór, przyrodnika ID: wu3yuw

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

123 716 zł z 30 000 zł

412%

123 716 zł

123 716 zł

z 30 000 zł

zakończona

zakończona

23.10.2020r

1356

1356

wspierających
412%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zbiórka przy wsparciu Tatrzańskiego Parku Narodowego przeznaczona jest na rzecz trzech córek naszego przyjaciela Pawła Kauzala – pracownika TPN. Paweł zginął 16 września podczas prac badawczych pod Niżnim Żabim Szczytem. Był człowiekiem wielkiej pasji do gór i przyrody, niezwykle skromnym i przyjacielskim.

 

Miał 34 lata, zostawił 3 córeczki: roczną Marysię, 7-letnią Małgosię oraz 9-letnią Magdę. Małgosia cierpi na atopowe zapalenie skóry, choroba ma ciężki przebieg, stres zaostrza objawy.

 

Pomóżmy tą zbiórką dzieciakom, które straciły tatę – ich największego bohatera.

 

Przyłącz się do akcji, która nie ukoi pustki i bólu po stracie Pawła, ale da realne wsparcie jego dziewczynkom. Wpłatą lub udostępnieniem informacji o zbiórce pomagasz chociaż finansowo poradzić sobie Eli (żonie Pawła) w tej tragedii.

 

Koleżanki i koledzy z Tatrzańskiego Park Narodowy tak wspominają Pawła w informacji o wypadku opublikowanej na Facebooku:

 

W środę 16 września pod Niżnim Żabim Szczytem zginął Paweł Kauzal – nasz przyjaciel, pracownik Działu Badań Naukowych i Planowania Ochrony Przyrody. Paweł był człowiekiem pełnym pasji, niezwykle oddanym swojej pracy, o wielkiej wrażliwości, szczególnie w sprawach ochrony przyrody.

 

W Tatrzańskim Parku Narodowym pracował 7 lat. Zajmował się badaniami i monitoringiem z dziedziny ornitologii i botaniki, w tym briologii. W ostatnim czasie rozwijał kolejne pasje zawodowe, m.in. monitoring rysia oraz monitoringi wielu gatunków ptaków. Był przewodnikiem tatrzańskim III klasy, ukończył również kurs taternictwa jaskiniowego.

 

Był osobą niezwykle skromną, życzliwą, z wyjątkowym poczuciem humoru. Angażował się w wiele inicjatyw, wkładając w każdą prowadzoną sprawę całego siebie. Przede wszystkim jednak był kochającym mężem i tatą trzech córeczek, a naszym najlepszym kolegą i przyjacielem.

 

Pozostał w ukochanym przez siebie rejonie, inwentaryzując bardzo rzadkie gatunki roślin.

Myślami jesteśmy z Elą – żoną Pawła, Jego córeczkami, rodzicami i najbliższą rodziną.

 

Zbiórka zainicjowana została przez wiele osób związanych z Pawłem – koleżanki i kolegów z Tatrzańskiego Parku Narodowego, ze studiów na Akademii Rolniczej w Krakowie oraz klubu pływackiego MMKS Dąbrowa Górnicza. Jako siostra Pawła jestem bezpośrednią organizatorką za pośrednictwem serwisu – cała kwota zrzutki zostanie przekazana Elżbiecie Kauzal.


Wpłacający1356

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AM
Andrzej Musiał
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
SC
Sławomir Chmielewski
ukryta
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RK
Rafał Kostka
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

575 065 zrzutek

i zebrali

314 826 250 zł


A ty na co dziś zbierasz?