id: wumymh

Pomoc po pożarze. Rozprawa sądowa

Pomoc po pożarze. Rozprawa sądowa

Nasi użytkownicy założyli 1 189 493 zrzutki i zebrali 1 253 334 480 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W marcu tego roku w domu rodziców wybuchł pożar który rozpoczął pasmo ciągłych problemów. Po za utraceniem miejsca zamieszkania oraz miejsca najsilniejszych wspomnień na które składało się kilkadziesiąt lat mieszkania w spalonym dzisiaj domu doszły problemy z jego odbudową. Pożar okazał się na tyle poważny, że dom musiał zostać wyburzony. Mimo iż nieruchomość była ubezpieczona, firma ubezpieczeniowa wypłaciła jedynie ułamek kwoty ubezpieczenia, który w żaden sposób nie pozwoli na odbudowę domu. Jedyną możliwością na dokończenie odbudowy jest wyegzekwowanie wypłaty należnego odszkodowania, co wiążę się z koniecznością założenia bardzo kosztownej rozprawy sądowej oraz opłacenia prawnika prowadzącego sprawę.


Sam koszt wniesienia sprawy do sądu to kwota ~16.000zł - 5% wartości kwoty której dotyczy rozprawa. Do kosztów tych należy doliczyć jeszcze koszty prawnika w kwocie około 8.000zł. W obecnej sytuacji są to koszty niemal nie możliwe do zaakceptowania, i blokujące jedyną możliwość dochodzenia sprawiedliwości i powrotu do godnego życia.


Od czasu pożaru rodzice mieszkają w kontenerze socjalnym nie wyposażonym w kuchnie czy nawet toaletę. Od kilku miesięcy zmuszeni są do życia w polowych warunkach próbując jak najszybciej odbudować dom w którym będą mogli godnie żyć. Nie prosimy o pieniądze na odbudowę, a jedynie o pieniądze które pomogą zawalczyć o sprawiedliwość w walce z nieuczciwością.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 15

AM
Asia Mariusz
300 zł
AS
Agnieszka Szymanska
200 zł
KL
Marzena
200 zł
AM
Aneta, Marcin, Jola
100 zł
IK
Ilona, Krzysztof
100 zł
BI
Bartek i Klaudia
100 zł
DS
Hanna Zbigniew
100 zł
HI
Hubert i Eliza
100 zł
HK
50 zł
KL
Klaudia
50 zł
Zobacz więcej