id: wvwb26

Przywracamy wzrok w Tanzanii - zrób to z nami!

Przywracamy wzrok w Tanzanii - zrób to z nami!

625 zł 
z 30 000 zł
2%
133 dni do końca
11 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Celem działalności Fundacji Okuliści dla Afryki jest badanie wzroku pacjentów w Afryce. W ciągu 10 lat zorganizowaliśmy 28. wyjazdów do 7 krajów. W tym roku będziemy operowali zaćmę i przywracali dobry wzrok pacjentom w Tanzanii!!!


W 2015 roku podczas VII misji wolontariusze Okulistów dla Afryki - Iwona Filipecka, Agnieszka Lembowicz i Krzysztof Macha przeprowadzali badania w Kiabakari, w Tanzanii. Organizatorem na miejscu był ks. Wojciech Kościelniak, który prowadzi misję w Kiabakari od 25 lat. W efekcie wielu rozmów i wymiany doświadczeń misjonarzy i wolontariuszy skupionych skupionych wokół Fundacji Kiabakari oraz Fundacji Okuliści dla Afryki zrodził się pomysł, aby stworzyć miejsce, w którym można by zaopiekować pacjentów na stałe. 

c9c86931d561f181.png

“Tazama na Tabasamu” (Spójrz i uśmiechnij się) to klinika okulistyczno-dentystyczna, która dla społeczności północno-zachodniej Tanzanii jest ratunkiem na pustyni świadczeń zdrowotnych tego typu. Powstała dzięki współfinansowaniu w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016 roku.


Projekt zakładał działania profilaktyczne, diagnostyczne, interwencyjne przy urazach, a także wykonywanie małych zabiegów, tak okulistycznych jak i stomatologicznych, badania pod kątem wad wzroku oraz dobieranie okularów. 

v4b8b415fdd289de.png

Klinika rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2016 roku. Udało nam się zorganizować trzy misje podczas których nasi wolontariusze badali wzrok i otaczali opieką miejscową społeczność. 

ed3c70e1bcc97cb9.png

Dlaczego zaćma? Ponieważ jest jedną z głównych odwracalnych przyczyn ciężkiego upośledzenia widzenia na świecie. W Polsce zaćma przestała być już problemem - wymiana mętnych soczewek jest dostępna dla każdego. W krajach rozwijających się, bez dostępu do odpowiedniej opieki medycznej, zaćma stopniowo prowadzi do ślepoty, a tym samym wykluczenia z życia zawodowego, społecznego i zależności od innych… Dlatego działamy w samym sercu potrzeb! Dorzuć się do projektu operacji zaćmy w Kiabakarii w Tanzanii i uratuj komuś wzrok!

p9030f1205c04bb3.png

Klinika jest pierwszą tego typu w rejonie Jeziora Wiktorii w Tanzanii, gdzie większość z pacjentów nie miała kontaktu ani z okulistą, ani ze stomatologiem. Powód, odległość do najbliższego stomatologa 200 km w Mwanzie, do okulisty / optyka z prawdziwego zdarzenia – 470 km w Arushy lub ponad tysiąc kilometrów do stolicy Dar es Salaam. W warunkach afrykańskich dla niezmotoryzowanych mieszkańców biednego regionu nie do osiągnięcia. W opinii miejscowych władz Centrum Zdrowia w Kiabakari jest najlepszym ośrodkiem zdrowia tego typu w regionie – rocznie przyjmuje około 15000 pacjentów.Ogólna kondycja służby zdrowia w Tanzanii jest odbiciem trudnej sytuacji gospodarczej w kraju. Oficjalne raporty WHO na temat stanu zdrowia mieszkańców wskazują, że średnia długość życia wynosi 47 lat u mężczyzn oraz 49 lat u kobiet i jest o około 30 lat krótsza niż w krajach rozwiniętych.


RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! ❤️🧡💛💚
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 11

OI
Olga
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AG
Agata
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
50 zł
WT
Wiktor Truszkowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 402 164 zł

A ty na co dziś zbierasz?