Na rehabilitację ID: wwem96

Na rehabilitację ID: wwem96

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

435 zł z 25 000 zł

1%

435 zł

435 zł

z 25 000 zł

99 dni

99 dni

do końca

10

10

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dzień dobry!

Nazywam się Darek (52 l.) i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną (postępujący rdzeniowy zanik mięśni SMA) w związku z powyższym zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie a też o przekazanie w okresie rozliczeniowym 1 % podatku na mój cel. Zdaję sobie sprawę, iż udzielenie pomocy nie jest sprawą łatwą, ale nie jestem w stanie bez pomocy innych osób sam sobie pomóc. Oczekuję od Państwa zwykłej ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości.


Przez tą niepełnosprawność mam bardzo zwiększone wydatki na rehabilitację niezbędną do utrzymania mięśni w formie, abym mógł jak najdłużej funkcjonować (koszt 1 wizyty rehabilitanta to około 100 – 120 zł). Bez systematycznej i intensywnej rehabilitacji moje mięśnie mogą mnie "unieruchomić", gdyż choroba ta obecnie bardzo szybko postępuje. Nie chcę czekać bezczynnie aż tak się stanie przez to liczę na pomoc życzliwych ludzi. Jestem też zmuszony sukcesywnie dostosowywać mieszkanie do mojej niepełnosprawności (likwidacja barier architektonicznych) abym mógł w miarę żyć. Mogę, liczyć na pomoc ze środków PFRON na likwidację barier, lecz te środki nie są wystarczające i warunek posiadania tzw. udziału własnego na wspomniany cel. Szacunkowy koszt dostosowania mieszkania może przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Istnieje wprawdzie od niedawna możliwość stosowania bardzo drogiej terapii lekowej która może spowolnić a nawet zatrzymać postępowanie choroby, lecz aby się na nią zakwalifikować potrzebował bym jeszcze wykonać kosztowne badania genetyczne a koszt takich badań jest niesprecyzowany dokładnie, lecz oszacowany też na dobre kilka tysięcy złotych taką informację otrzymałem od lekarza. Mimo nawet zastosowania tej terapii to nie zwalnia mnie to od rehabilitacji a nawet jest wymagane jej coraz więcej.


Potrzebuję też funduszy na co miesięczne przeglądy techniczne i konserwację zamontowanej w mieszkaniu windy, gdyż mieszkam na I piętrze i jest mi ona niezbędna abym mógł wyjść z mieszkania a koszt przeglądu to około 150 zł miesięcznie w przypadku, gdy wszystko działa.


Nie mam takich pieniędzy, ponieważ jestem na rencie inwalidzkiej i ta sytuacja zmusza mnie do zwracania się z prośbą o pomoc na ten cel.


Bardzo proszę w miarę możliwości o pozytywne rozpatrzenie tej prośby jak również poinformowanie innych osób, które były by chętne mi pomóc, ponieważ do czasu, gdy wystarczy mi sił nie chciałbym być skazany na 100 % zależność innych osób a wszystko za tym przemawia, że tak się może stać. Każda pomoc zarówno finansowa jak również inna ma dla mnie ogromne znaczenie, za którą już teraz bardzo dziękuję.


Szukam zatem ludzi którym problemy innych nie są obojętne i są skłonne mi pomóc gdyż chcę być jak najdłużej w miarę samodzielny a bez rehabilitacji nie mam na to szans.


Z góry bardzo serdecznie dziękuję za każdą pomoc jak też przekazane środki na mój cel. Każda kwota ma dla mnie ogromne znaczenie, za którą już teraz bardzo mocno dziękuję.


Można też przekazać 1 procent podatku poprzez rozliczenie podatkowe wpisując poniższe dane


Wystarczy w rozliczeniu podatkowym wpisać: numer

KRS: 0000037904,

a w polu „Cel szczegółowy 1%”: Koniecznie i dokładnie w takiej formie wpisz:

8225 Bazan Dariusz

(kolejność wpisywania i sam wpis jest bardzo istotny, gdyż bez tego opisu pieniądze trafią bezpośrednio do fundacji a nie na moje subkonto).

ld423504a35b0af9.jpeg


Pozdrawiam serdecznie

Wpłacający10

MK
Maciej Kwiatek
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Aleksandra Morka
ukryta
A
Aleksandra
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Ł
Łukasz
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 341 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?