id: wwpp6m

Rudzik i wiejskie kocice proszą o wsparcie!

Rudzik i wiejskie kocice proszą o wsparcie!

977 zł 
z 5 000 zł
19%
zakończona 31.08.2021r
35 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności14

 • image
  Rachunek za zabieg z dofinansowaniem  z gminy 70%
  Czytaj więcej
 • image
  image
  Dwie wiejskie koteczki (siostry) przeszły dziś zabieg kastracji, aby już nie rodziły niechcianych miotów 
  Czytaj więcej
 • image
  Dziś odebrałam zatwierdzone pisma z gminy na kastracje dwóch kocic.  Termin kastracji  piątek o 9:00
  Czytaj więcej
 • image
  Rachunek za lek na biegunkę dla Rudzika
  Czytaj więcej
 • Dziś  też zawiozłam Rudzika do weta.  Zapłata wyniosła  ponad 300 zł. Rudzik nie ma już lamblia ale za to ma świerzb uszny oraz herpeswirusa. ( stąd zapalenie spojówek) Rachunek za dzisiejszą wizytę :image
  image

  Czytaj więcej
 • Dziś zawiozłam do gminy wypełnione pismo o dofinansowanie zabiegów image

  Czytaj więcej
 • W sprawie kastracji: Gmina na której znajdują się koty ( Secemin) finansuje tylko 70% na kastracje jednej kotki na jednym gospodarstwie. Dwie kotki zostały umówione na zabieg kastracji w ten piątek na godzinę  9:00. Na posesji sąsiadki jest jeszcze jedna kotka, którą  ciężko złapać. Kociąt jest aż dziewięć.  Maluchy są do adopcji. image
  image

  Czytaj więcej
 • Opis wizyty Rudzika sprzed tygodnia image
  image

  Czytaj więcej
 • image
  Faktura za kastracje Rudzika 
  Czytaj więcej
 • image
  Rudzik dziękuje wszystkim za karmę.
  Czytaj więcej
 • image
  Rudzik kotek z pola. Kilka osób przysłało karmy wysokomięsne. Kotek miał lamblie z której został już wyleczony. Na teście paskowym wyszedł również felv. Dla potwierdzenia potrzebuję zrobić test na pcr który w Włoszczowie kosztuje 210 zł. Kotek został również wykastrowany  w Koniecpolu .
  Czytaj więcej
 • Faktura za kojec materiałowy image

  Czytaj więcej
 • Kojec materiałowy dla kociąt dotarł dziś  z zooplusa! image
  image
  image

  Czytaj więcej
 • Korra-kotka złapana przezemnie  jest już po zabiegu kastracji i ma nowy sprawdzony dom.image
  image

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jestem bardzo młodą osobą.  Już od najmłodszych lat byłam wychowana ze zwierzętami. Bardzo je kocham. Najbardziej kocham koty. Sama jestem posiadaczką dwóch kotów  i nie mogę przeżyć  tego, gdy widzę, że pobratymcy moich ukochanych przyjaciół cierpią.  Już od ponad roku zajmuje się bezdomnymi kotami. Łapie je, kastruje i  staram się znajdować im nowe sprawdzone domy.

Mam dom na wsi w województwie Świetokrzyskim. Jeżdżę tam co wakacje. Co roku widzę jak błąkają się tam kociaki. Samotne, niechciane, opuszczone, zapomniane. Ich matki  polują na polu, aby wykarmić swoje młode. Co roku kilka razy zachodzą w niechciane ciążę. Czasem kotka ma tylko  sześć miesięcy, jest wciąż kocięciem, lecz już spodziewa się kociąt. Postanowiłam, że  czas z tym skończyć! W zeszłym roku natrafiłam na jedną  z nielicznych pań, która  dbała o kociaki i je wydawała. Kociaków urodziło się aż osiem! Zabrałam dwójkę z nich i oddałam mojemu zaufanemu koledze. Koty już są po kastracji.   Niestety na mojej wsi jest wiele przypadków, gdzie kociętami nikt się nie przejmuje. Chodzą głodne i zaniedbane. Umierają na koci katar czy panleukopenie. Niektórzy nawet są w stanie je topić. Nikogo to nie obchodzi.  Nikt się tym nie przejmuje. Przecież "kot sobie sam świetnie poradzi". Stwierdziłam, że nie mogę już patrzeć na to, jak te biedne koty się męczą. Dlatego postanowiłam, że w te wakacje, gdy przyjadę na wieś wyłapie kocice i zostaną poddane zabiegu kastracji.  Kocięta zabiorę do siebie wylecze i znajdę im nowe domy. Niestety  zabieg tak jak i  leczenie maluchów będzie dużo kosztować. 

Nie pozwólmy na to aby kocice i ich młode umierały w męczarniach!  Potrzebuje pieniędzy na kastracje i leczenie kotów.  Mam jedną klatkę kenelową, ale boję się, że  to nie wystarczy, dlatego chciałabym też dokupić namiot dla kociąt. 

Proszę pomóżcie mi zakończyć  cierpienie i bezdomność niewinnych kotów!  Każda złotówka się liczy! 

Zrzutka będzie edytowana w wakacje jak  już bede na wsi. W tedy  dodam też faktury wykastrowanych kocic i leczonych kociaków.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 35

MS
Monika
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JG
Blb
100 zł
IH
Iwona
50 zł
PA
Preczinger Agnieszka
50 zł
D
Ada
50 zł
BD
Be De
44 zł
 
Dane ukryte
25 zł
MM
Małgośka
22 zł
 
Dane ukryte
22 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • MS
  Monika

  Trzymam kciuki!!! Jesteś niesamowita! Nie poddawaj się nigdy, pomimo trudności. Niestety pomagając zwierzętom zwykle mamy świat przeciwko sobie. Pamiętaj zawsze proszę, że to Ty masz rację, nie Oni...

  200 zł
 • BD
  Be De

  Powodzenia :)

  44 zł

Nasi użytkownicy założyli

852 008 zrzutek

i zebrali

737 017 911 zł

A ty na co dziś zbierasz?