Opis zrzutki

Brzmieniem organów Schlaga porywamy publiczność już siedem lat. Zaczęło się w grudniu 2011 r. koncertem w kościele świętego Józefa w Świdnicy. To już wtedy malutki romantyczny instrument przyciągnął tak wielu słuchaczy, że publiczność szczelnie wypełniła barokowy kościółek. Pół roku później monumentalna katedra Świdnicka rozbrzmiewała muzyką organową w wykonaniu gości z całego świata.

Ku naszej wielkiej radości, w następnych latach symfoniczne organy Schlaga w kościele Pokoju w Świdnicy zostały gruntownie odrestaurowane. Był to dla nas impuls, by poszerzyć działania - w 2016 r. zorganizowaliśmy I Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga na siedmiu różnych instrumentach wytwórni Schlag i Synowie w czterech różnych miastach.

Rok 2018 to trzecia edycja Festiwalu Schlaga, a zarazem dwieście piętnasta rocznica urodzin założyciela firmy, Christiana.

Świętujemy zatem 215 urodziny wybitnego Świdniczanina. Obchody te powinny być huczne, bo i rocznica niebagatelna!

Aby tak się stało, potrzebujemy wsparcia i zaangażowania osób, którym bliska jest idea popularyzacji muzyki klasycznej oraz kulturowego dziedzictwa Świdnicy.

Fundatorzy Fundacji oraz członkowie jej Zarządu, Zuzanna i Maciej Batorowie.

Dziewiętnastowieczna Świdnica była miejscem, w którym spotykali się bogaci kupcy oraz wędrowcy różnych nacji, prężnie rozwijał się przemysł - nic dziwnego, że również firma organmistrzowska Schlaga przeżywała wówczas złoty okres. Było to typowe zjawisko tamtego czasu. Rozpoznawalność marki, dzięki wysokiej jakości jej organów, trwa do dziś. Instrumenty znane są na całym świecie.

Koncerty organizowane w ramach Festiwalu są wyjątkowym przeżyciem, spotkaniem z żywą muzyką, z żywymi ludźmi. Dla niektórych słuchaczy jest to prawdziwe katharsis. Dla innych praktyka uważności. Dla jeszcze innych - szczególny czas w ciągu tygodnia.

Dla nas to najważniejszy punkt w roku. Zwieńczenie całorocznej pracy. Prawdziwe Święto Muzyki.

Festiwal odbędzie się w dniach 29.06-22.07. Szczegóły na www.chorda-auxit.pl.

Pozwól organom zabrzmieć!

W skrócie :)

Koncerty organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Christiana Schlaga są wyjątkowym przeżyciem, spotkaniem z żywą muzyką, z żywymi ludźmi. Dla niektórych słuchaczy jest to prawdziwe katharsis. Dla innych praktyka uważności. Dla jeszcze innych - wyjątkowy czas w ciągu tygodnia.

Dla nas to najważniejszy punkt w roku. Najważniejsze przedsięwzięcie, zwieńczające całoroczną pracę. Prawdziwe Święto Muzyki.

Jest to jedyny festiwal organowy w powiecie świdnickim. Działalność naszej Fundacji stanowi bardzo ważną część oferty kulturalnej miasta - dbamy, by mieszkańcy mieli kontakt z muzyką klasyczną przez cały rok.

Zebranie kwoty 10 450 zł umożliwi nam rozwój Festiwalu i dodanie nowych elementów, które znacząco poprawią jego jakość. Pełni pomysłów oraz zapału, nie poprzestajemy na obecnym stanie naszego Festiwalu. Pragniemy cały czas rozwijać go i podnosić jakość.

Możesz zapalić świeczkę na torcie dla Schlaga, wpierając nasz Festiwal już dziś!

Pozwól organom zabrzmieć!

Zrzutka stworzona przez Fundację Chorda Auxit

Dbamy o jak najszerszy i najczęstszy dostęp mieszkańców Świdnicy oraz okolic do muzyki klasycznej, szczególnie organowej. Działamy już od 2012 r., nieustannie proponując nowe inicjatywy muzyczne.

kontakt: Prezes Fundacji Zuzanna Bator

[email protected]

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 93

 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
550 zł
 
Dane ukryte
550 zł
 
Dane ukryte
550 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
444 zł
 
Dane ukryte
444 zł
 
Dane ukryte
301 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 31 zł i więcej
PAKIET ZDALNEGO SŁUCHACZA

Dostęp do strony VIMEO z nagraniami z koncertów organowych organizowanych przez Fundację Chorda Auxit w ramach Festiwalu (nagrania będą dostępne jedynie dla Darczyńców).

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 58 zł i więcej
PAKIET MELOMANA

Dostęp do strony VIMEO z nagraniami z koncertów organowych organizowanych przez Fundację Chorda Auxit w ramach Festiwalu (nagrania będą dostępne jedynie dla Darczyńców) + rezerwacja dwóch miejsc w kościele, w których najlepiej słychać muzykę wykonywaną podczas koncertów.

rozwiń

wybrano 13 razy (pozostało 7 z 20)

Wybieram
Wpłać 550 zł i więcej
PAKIET POPULARYZATORA
Darczyńca-Popularyzator zostaje „mecenasem transmisji live-streaming”, a jego imię i nazwisko są wyświetlane podczas całego koncertu na pasku na dole ekranu ustawionego przed ołtarzem, na który transmitowana jest gra organisty.
rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 2 z 6)

Wybieram
Wpłać 2340 zł i więcej
SREBRNY MECENAS FESTIWALU

Dostęp do strony VIMEO z nagraniami z koncertów organowych organizowanych przez Fundację Chorda Auxit w ramach Festiwalu (nagrania będą dostępne jedynie dla Darczyńców) + rezerwacja dwóch miejsc w kościele, w których najlepiej słychać muzykę wykonywaną podczas koncertów + zaproszenie na bankiet inauguracyjny po pierwszym koncercie Festiwalu + płyta „Anioły wracają do gry” nagrana na organach Kościoła Pokoju przez Zuzannę i Macieja Batorów + oprowadzenie po Kościele Pokoju w Świdnicy w ustalonym terminie + 15-20 min prywatny koncert w tym kościele w ustalonym terminie.

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
ZŁOTY MECENAS FESTIWALU

Skontaktuj się z nami, a na pewno się dogadamy. :)

rozwiń
Wpłać 105 zł i więcej
PAKIET TOWARZYSKIEGO MELOMANA

Dostęp do strony VIMEO z nagraniami z koncertów organowych organizowanych przez Fundację Chorda Auxit w ramach Festiwalu (nagrania będą dostępne jedynie dla Darczyńców) + rezerwacja dwóch miejsc w kościele, w których najlepiej słychać muzykę wykonywaną podczas koncertów + zaproszenie na bankiet inauguracyjny po pierwszym koncercie Festiwalu.

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 159 zł i więcej
PAKIET ANIELSKIEGO MELOMANA

Dostęp do strony VIMEO z nagraniami z koncertów organowych organizowanych przez Fundację Chorda Auxit w ramach Festiwalu (nagrania będą dostępne jedynie dla Darczyńców).+ rezerwacja dwóch miejsc w kościele, w których najlepiej słychać muzykę wykonywaną podczas koncertów + zaproszenie na bankiet inauguracyjny po pierwszym koncercie Festiwalu + płyta „Anioły wracają do gry” nagrana na organach Kościoła Pokoju przez Zuzannę i Macieja Batorów.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Nasi użytkownicy założyli

796 435 zrzutek

i zebrali

614 421 664 zł

A ty na co dziś zbierasz?