id: wx234u

Ambulans dla grupy ratowniczej

Ambulans dla grupy ratowniczej

1 122 zł 
z 50 000
2%
zakończona
01.03.2020r
24
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 956 497 zrzutek i zebrali 962 482 054 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ostrowiec rozpoczyna zbiórkę środków na zakup ambulansu, który zastąpi nasz wyeksploatowany pojazd marki Mercedes Sprinter. Ambulans nazwany przez nas pieszczotliwie „Mieciu” jest już pełnoletni. Auto z tym stażem często ulega awariom. Jego stan blacharski nie pozwala już na pełny udział w akcjach. Wstyd nam już nim wyjeżdżać. Dlatego podjęliśmy decyzję o jego likwidacji i pozyskaniu środków na zakup używanego , nowszego ambulansu który będzie służył mieszkańcom miasta i powiatu jak również ratownikom – harcerzom z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy działa w strukturach Komendy Hufca ZHP

w Ostrowcu Świętokrzyskim od 2004 roku. W swoich działaniach mamy na celu upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poprzez prowadzenie m.in.:

  • szkoleń i zajęć profilaktycznych,
  • warsztatów ratowniczych,
  • organizowanie akcji charytatywnych,
  • udział w ćwiczeniach i akcjach ratowniczych.


Obecnie skupiamy ponad 20 przeszkolonych ratowników – harcerzy, młodzież szkół średnich i studentów. Przynależność do HCPP kilkunastu osobom pomogła odnaleźć swój życiowy cel. Posiadają ukończone kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz dyplomy zawodowe ratownika medycznego, pielęgniarki, położnej a nawet lekarza .

        W dniu 14 marca 2008 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podpisane zostało porozumienie regulujące współdziałanie jednostek Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego

w Ostrowcu Św. - Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy, dzięki któremu HCPP stało się członkiem Powiatowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Przez cały czas swojej działalności współpracujemy ze Strażą Miejską w Ostrowcu, Miejskim Centrum Kultury, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Kieleckiej Chorągwi ZHP oraz różnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

       Grupa w dniu 29 sierpnia 2013 roku została wpisana przez Wojewodę Świętokrzyskiego do rejestru Jednostek Współpracujących z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne

( na podstawie art.17 ust.2 ustawy z dn. 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym – Dz.U. nr 191, poz. 1410 ze zm.).

Jako grupa ratownicza jesteśmy wyszkoleni z technik ratowania życia ludzkiego, przygotowani do udziału i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Posiadamy doświadczenie zdobyte podczas powodzi, która zalała część Ostrowca Św. w 2007 roku oraz dwukrotnie w Ciszycy Górnej w 2010 roku. Braliśmy udział w zabezpieczeniach medycznych Papieskich Pielgrzymek Jana Pawła II i Benedykta XVI w Krakowie w 2002 i 2006 roku, jak również podczas uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich

w Krakowie 2010 roku. Zabezpieczaliśmy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. 

       Bierzemy udział w ćwiczeniach służb ratowniczych m.in.: Państwowej Straży Pożarnej

i Policji. Zabezpieczamy lokalne imprezy (m.in.: festyny, koncerty, uroczystości państwowe

i kościelne, rajdy turystyczne, wydarzenia sportowe). Co raz częściej wyjeżdżamy do innych województw.        

         HCPP w roku 2006 wspólnie z Ostrowiecką „drogówką”, oraz w 2007 roku z policją

i żandarmerią wojskową z Kielc przeprowadziło akcję polegającą na sprawdzeniu kierowców z wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

Przy tej okazji sprawdzono czy kierowcy posiadają apteczki i jak są one wyposażone.

         W dniu 24 września 2013 roku otrzymaliśmy informację (media) o zaginięciu chłopca chorego na autyzm. Postanowiliśmy, że zgłosimy się jako ochotnicy do pomocy przy poszukiwaniach. „Mieciu” całą noc w raz z ratownikami brał udział w poszukiwaniach.

Cała akcja zakończyła się sukcesem i odnalezieniem chłopca nad ranem, który trafił (do czasu przyjazdu ZRM) do naszej karetki. W dniu 14 sierpnia 2019r. braliśmy udział w poszukiwaniu dwójki dzieci, które zaginęły w lesie w okolicach Ostrowca.

      23 sierpnia 2019r kilku ratowników naszej grupy pomagało ofiarom tragicznego wypadku

w Miłkowie, gdzie śmierć poniosło 5 osób.

      To tylko mała część akcji i działań w których braliśmy udział.

       Dysponujemy profesjonalnym sprzętem ratowniczym. Posiadamy m.in.: podbieraki, deski ortopedyczne, torby R1, zestawy do tlenoterapii, apteczki z wyposażeniem dla patroli ratowniczych, polowy punkt medyczny oraz Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne i inny drobny sprzęt ratowniczy. Posiadamy sprzęt szkoleniowy.

           Zakup nowego ambulansu pomoże sprawniej spełniać nam nasze cele, usprawni lokalne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poprawi znacznie możliwość wykorzystania grupy i sprzętu podczas ćwiczeń i akcji ze służbami ratowniczymi. 

gc109f0cdbeef9dd.jpeg


Uwaga!

Radio Ostrowiec inicjator zbiórki prowadzi równorzędnie akcję na antenie pn. "Gwiazdki Moc" gdzie środki zebrane podczas licytacji przedmiotów będą przekazane na zakup ambulansu.


vcd255e5970d0ef4.png

uc1eee4bbe75e7f7.jpegPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

 
Dane ukryte
400 zł
SB
SYLWIA BABIARZ
50 zł
AW
Magdalena
50 zł
MP
Michał Pietrzak
50 zł
TW
Teresa
50 zł
IL
ilisbarbara48
50 zł
AN
Agata N.
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DD
Damian D
30 zł
EP
Eliza Popek
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!