id: wxzags

Pomóż Ewie, wyjątkowej nauczycielce przedszkola z Konstancina

Pomóż Ewie, wyjątkowej nauczycielce przedszkola z Konstancina

5 075 zł 
łącznie
zakończona 30.04.2021r
56 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Za kilka dni Ewa zaczyna kolejny cykl rehabilitacji domowej. Serdecznie zapraszam do odwiedzin Ewy. Dane kontaktowe są na samym dole opisu. Dziękuję za każdy gest i modlitwę,. Syn Michał.

  Czytaj więcej
 • Od dwóch tygodni Ewa ma nowego rehabilitanta, który jest specjalistą od poważnych udarów mózgu, pod dwóch tygodniach ćwiczeń i determinacji Ewy, zaczeła stawać prosto i pomału zanika syndrom "zaniedbywania lewej strony". Dwa tygodnie temu również została przemeblowana sypialnia Ewy, specjalnie na potrzeby rehabilitacji i wymuszania cofnięcia syndromu zaniedbywania lewej strony. Dziękuję za modlitwy, odwiedziny i wsparcie w codzienności. syn Michal

  Czytaj więcej
 • niedawno Ewa dostała skierowanie na CITO do neurologa celem ustalenia dalszego leczenia zakrzepicy, termin wizyty ustalono DOPIERO NA LIPIEC (!!!) w związku z tym zaistniała potrzeba umówienia Ewy prywatnie do specjalisty, oczywiście wizyta będzie kosztowała kilkaset złotych plus transport medyczny który pochłonie kilkukrotność wizyty. wg mnie całość zamknie się w granicach do 1000pln

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

MIESIĘCZNY KOSZT OPIEKI NAD EWĄ TO KOSZT KILKUNASTU TYSIĘCY ZŁOTYCH


Całe życie mojej mamy, w moich oczach było wypełnione pomaganiem innym, podobno

dobro podobno wraca, ze zdwojoną siłą. To jest ten czas kiedy do mojej mamy powinno wrócić dobro.
Moja mama Ewa Skoczek dnia 10.11.2020r, doznała rozległego udaru (jest sparaliżowana z lewej strony), w czasie hospitalizacji wykryto u Niej jeszcze guza w jamie brzusznej, z powodu wykrytej zakrzepicy nie można go na obecną chwilę zdiagnozować ani operować. Mama była w szpitalu przez 28 dni, aktualnie przebywa w domu. Na oddziale "R" doprowadzono do przeziębienia Ewy co spowodowało zebranie się wody w płucach.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację i specjalną dietę. Aktualne koszty opieki nad Ewą wahają się w okolicy kilkunastu tysięcy złotych:


(koszt jednego miesiąca)

 • rehabilitacja to około kwota różna, zależna od tego czy mamy pakiet NFZ czy niestety nie
 • leki około 600pln
 • zabezpieczenie higieniczne około 500pln
 • dieta około 2000pln
 • transport medyczny, prywatne konsultacje, sprzęt medyczny- tutaj koszty są różne sam transport medyczny kosztuje często kilkaset złotych, konsultacje również. NIE RAZ BYWAJĄ DNI ŻE 1000PLN TO MAŁO. Dzięki ludziom dobrej sprzęt medyczny do tej pory kosztował nas niewiele :) tyle co transport we własnym zakresie


Ewa opuściła szpital 8 grudnia, pod koniec grudnia dowiedzieliśmy się, że lekarz prowadząca

NIE WYPISAŁA ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO,

co spowodowało, że w grudniu i teraz w styczniu Ewa nie otrzymała świadczenia chorobowego!!! do tego okres jednego miesiąca od połowy grudnia do połowy stycznia nie otrzyma chorobowego z ZUSu W OGÓLE!!!


Historia Ewy sprzed udaru:

Urodziła się w górach, w ścisłej okolicy Gorczańskiego Parku Narodowego, niedaleko Rabki-Zdrój, jest córką zasłużonego muzykanta i krzewiciela folkloru Beskidu Wyspowego.ec58e6bd03439abb.jpeg

(fot. tata Ewy, w pośpiechu na kolejne muzykowanie)

Jest wnuczką Michała Białonia, który z narażeniem życia pomagał w czasach okupacji lokalnej grupie partyzantów kpt. "Lamparta" i mjr."Ognia", za co najprawdopodobniej go zabito, a jego dom spalono! W jego domu pojawiła się amerykańska załoga rozbitego na południowych stokach Gorców Liberatora B-24


W młodości opuściła góry i zamieszkała w Konstancinie pod Warszawą.

Ewa ma męża i dwóch synów, doczekała się też dwójki wnucząt Laury i Leosia,

od wielu lat jest związana z pracą w przedszkolu, od kilku lat jest

NAUCZYCIELEM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO,

to kobieta pełna zapału i energii, zaangażowana w każdym najdrobniejszym szczególe, dzięki czemu przyciąga do siebie dzieci jak i ich rodziców. Ewa posiada liczne kwalifikacje i ukończone szkolenia a przede wszystkim ma niesamowity dar pedagogiczny do maluchów. Co na pewno potwierdzi każdy jej wychowanek i jego rodzice ;)


Ewa chce jak najszybciej wrócić do swojego przedszkola "Kleks" w Piasecznie :)


Całe swoje życie skupiała do tej pory na pomocy innym, nigdy nie odmawiała nikomu pomocy, od wielu lat pracuje w parafialnym Caritas, organizując zbiórki, kiermasze czy paczki dla potrzebujących na okres świąteczny. W Jej sercu płynie patriotyczna krew jej dziadka i ojca, co sama z dumą prezentuje choćby dbając o zapomniane mogiły partyzantów podhalańskich, za każdym razem kiedy pojawia się w rodzinnych stronach.

wb8a51637f96ca47.jpeg

(fot. grób dwóch partyzantów udekorowany przez Ewę)

Aktualnie opiekę nad nią sprawuje mąż i starszy syn Michał, który musiał porzucić pracę, gdyż mąż jest schorowany i sam nie dałby rady, jest po nowotworze oraz ma astmę.

Przyjaciół i znajomych Ewy zapraszam do kontaktowania się ze mną albo z Nią, oraz do odwiedzin Jej.


Ewa Bardzo tęskni za swoją pracą i chciałaby już chodzić i wrócić do swoich dzieci, czy jesteśmy w staniej Jej pomóc?

dziękuję z całego serca za okazaną do tej pory troskę,

proszę o modlitwę.


z poważaniem,

syn Michał

tel. 797923883
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 56

UP
Urszula Pluta
1 000 zł
AC
Koledzy z Renault
570 zł
HG
halina gorniak
300 zł
JM
Julita Macierzyńska-Tomala
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Katarzyna Krak
100 zł
J
Justyna
100 zł
IL
Ania Lewińska
100 zł
D
Dominika
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Michał Skoczek

  Mama prosiła żeby podziękować za dotychczasowe wpłaty, jest zaskoczona, że ludzie Jej pomagają :) To dla nas na obecną chwilę duża pomoc. Pamiętamy w modlitwie :)

Nasi użytkownicy założyli

795 060 zrzutek

i zebrali

610 608 053 zł

A ty na co dziś zbierasz?