id: wy5azm

Trasa XC Rokitnica - modernizacja trasy rowerowej etap 1

Trasa XC Rokitnica - modernizacja trasy rowerowej etap 1

Aktualności1

  • Postanowiliśmy zaistnieć z naszą Zrzutką w realu. Pojawiają się pierwsze plakaty i tabliczki na trasie ... ⚠️

    Marzą nam się pod choinkę🌲🎅 kruszywo i narzędzia potrzebne do modernizacji trasy. Może Mikołaj i do nas zawita.

    Trzymajcie kciuki ✊ 💰

    t60438573fb9ace5.jpeg

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą rowerowych maniaków modernizujących trasę rowerową XC Rokitnica zlokalizowaną w lasach na pograniczu gminy Dobroń i gminy Łask w sąsiedztwie wsi Barycz, Teodory i Rokitnica.  

Organizujemy zrzutkę, żeby zakupić materiały i narzędzia na realizację pierwszego etapu trasy rowerowej naszych marzeń, z której będą korzystać bezpłatnie też inni miłośnicy kolarstwa górskiego.Uwielbiamy każdy rodzaj kolarstwa górskiego i chociaż mieszkamy w centralnej Polsce, to nasza okolica pod tym względem ma na prawdę wiele do zaoferowania. Korzystne ukształtowanie terenu a przede wszystkim kilka dość rozległych wydm, umożliwiło kilka lat temu utworzenie tu oficjalnej ponad 6 kilometrowej trasy XC, na której trenują amatorzy i kolarze startujący w zawodach MTB i XC. Odbyło się tutaj również 7 edycji maratonów MTB Jastrzębi Łaskich. Niestety czas, niesprzyjające warunki pogodowe, brak środków finansowych a w szczególności nadaktywność użytkowników quadów i crossów doprowadziła do znacznej degradacji odcinków i elementów trasy. Konieczna więc jest ich gruntowna modernizacja.

h996fae7501f2dc6.jpeg


Podjęliśmy się tego zadania inicjując projekt społeczny, do którego zaprosiliśmy innych rowerowych maniaków z okolicy. Projekt realizujemy z pomocą Nadleśnictwa Kolumna oraz Klubu Rowerowego Jastrzębie Łaskie, oficjalnego administratora trasy. Przy tej okazji chcemy uwzględnić również różne potrzeby użytkowników trasy i zastosować rozwiązania, które spotykamy w nowoczesnych bike parkach.


vc37e5a7fa39b417.jpeg


Jaki jest cel projektu?

Celem naszego projektu jest stworzenia profesjonalnej i bezpiecznej trasy XC dostosowanej do każdego stopnia umiejętności jej użytkowników z możliwością organizowania na niej zawodów rangi Pucharu Polski MTB.


Tak, mamy duże wizje i wierzymy, że nasz projekt znacząco wpłynie na popularyzację kolarstwa górskiego jak i promocję naszego regionu. Tworzymy tym samym jeszcze lepszą miejscówkę dla miłośników MTB przyjeżdżających tu na co dzień i na weekendowe wypady.


Obecnie realizujemy ETAP 1 przedsięwzięcia modernizując odcinek trasy, na którym znajdują się: zjazd po kamieniach, zjazd po schodach, wyprofilowane zakręty, kilka dropów i hopek, kilka stromych podjazdów, również po kamieniach. Przed zimą, z pomocą wolontariuszy, udało nam się utwardzić i wytyczyć przebieg alternatywnych objazdów trudniejszych elementów trasy tego odcinka, wyprofilować zakręty, zdemontować lub naprawić zniszczone elementy i zbudować kilka dropów i hopek, które uatrakcyjniają przejazd i poprawiają flow.

j2f16599ed98739e.jpeg

yf22a49cfe5bec7b.jpeg

Na co zbieramy?

Do tej pory cały sprzęt, materiały i narzędzia organizowaliśmy własnym sumptem a działania na trasie prowadziliśmy głównie w weekendy korzystając z niezawodnej pomocy sprzyjających nam osób, lokalnej kolarskiej społeczności i znajomych.

Organizując zrzutkę mamy nadzieję zebrać fundusze na zakup materiałów, narzędzi i elementów, dzięki którym będziemy w stanie kontynuować modernizację obecnego etapu w zaplanowanym zakresie.

Planujemy zakup przede wszystkim:

·      kruszywa potrzebnego do wyłożenia i utwardzenia ścieżki oraz wyprofilowanych wstępnie zakrętów,

·      płaskich, dużych kamieni do wykonania zupełnie nowego pod względem jakości i atrakcyjności podjazdu po kamieniach,

·      wozidła umożliwiającego nam wspomagany silnikiem transport materiałów pod górę sprawnie poruszającego się między drzewami bez znaczącego naruszania ściółki lasu. Bardzo doceniamy wkład osób, które do tej  pory użyczały nam swojego sprzętu, jednak doświadczenie pokazuje, że do wykonania tego i kolejnych etapów oraz późniejszego utrzymania trasy potrzebujemy mieć choć jeden dobrej klasy sprzęt w stałej dostępności.

·      tablicy informacyjnej dla osób przyjeżdżających z rowerem pociągiem. Widzimy, że coraz więcej osób korzysta z trasy. Chcemy postawić tablicę informacyjną w centrum Kolumny dzielnicy Łasku przy dworcu PKP. Będzie ona zawierać opis trasy oraz informację o tym, jak do trasy trafić.


a4e98dbbadae8080.jpeg

Jeśli uda nam się zebrać większą sumę, a mamy taką nadzieję, to przeznaczymy ją na wykonanie kolejnych etapów trasy.  


W zamian za Twój finansowy wkład w nasz projekt możemy Ci zaoferować:

·      ogromną wdzięczność od członków naszego zespołu za każdą wpłaconą złotówkę,

·      satysfakcję ze wsparcia społecznego projektu, który promuje sport i naszą malowniczą okolicę idealną do aktywności na świeżym powietrzu,

ale przede wszystkim

·      po zakończeniu prac możliwość korzystania z trasy i czerpania przyjemności z pokonywania jej poszczególnych elementów, które uda się stworzyć dzięki Twojemu nieocenionemu wkładowi.


Zależy Ci na dobrej kondycji i rozwoju potencjału turystycznego i rekreacyjnego naszej okolicy? Trasy MTB XC to więcej zdrowych ludzi na rowerach, popularyzacja aktywnego i ekologicznego stylu życia a pośrednio więcej przeróżnych inwestycji w okolicy takich jak dla przykładu rozwój bazy noclegowej i gastronomii lub innej infrastruktury turystycznej.


Wesprzyj wartościowy projekt i zrzuć się z nami! Projekt w 100% non profit. Nikt na nim nie zarabia a wszystkie pieniądze przeznaczone będą na narzędzia i materiały niezbędne do rozwoju trasy.


Zachęcamy do dokonywania wpłat na rzecz projektu modernizacji Trasy XC Rokitnica - ETAP1 ! :)


Wpłacane pieniądze zostaną przekazane na konto bankowe Klubu Rowerowego Jastrzębie Łaskie, administratora trasy, z którym współpracujemy przy realizacji projektu.( http://www.jastrzebie.lask.com.pl/)


Zapraszamy również do śledzenia naszej strony na facebooku:

https://www.facebook.com/TrasaXCRokitnica/


yf8ce007c78b9966.jpeg

g58c42c640ec391c.jpeg

w97ef8567c9457d8.jpegh1f15acd390ffe86.jpegs30a57690f5a7776.jpegpb355954166b67cf.jpegsa6795c878dc0a08.jpega179ef50dc974574.jpegs0b13a0fc19f80fb.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 215

RW
Robert
1 500 zł
MN
Michał Nowotarski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
BL
Bartosz Liczner
300 zł
JW
Jarek Wojczyszyn
300 zł
MZ
Małgorzata Zimnicka
300 zł
PS
Piotr Sawuła
300 zł
MP
Mariusz Pomorski
300 zł
TC
Tomek Chlebny
211 zł
MS
Michal Stefanski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

752 809 zrzutek

i zebrali

543 375 266 zł

A ty na co dziś zbierasz?