id: wy5tfb

Przewlekle i nieuleczalnie chorzy potrzebują Twojej pomocy! Fundacja Mocni Nadzieją

Przewlekle i nieuleczalnie chorzy potrzebują Twojej pomocy! Fundacja Mocni Nadzieją

182 zł 
z 30 000
0%
zakończona 29.02.2020r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za obdarzenie nas zaufaniem i dotychczasowe wpłaty. Bardzo prosimy o udostępnianie naszej zrzutki, dzięki temu mamy większe szanse na zebranie potrzebnej kwoty.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam w opiece nad osobami przewlekle i nieuleczalnie chorymi!


Zrzutka stworzona przez Olga Prezes Fundacji Mocni Nadzieją

Facebook

E-mail

Fundacja Mocni Nadzieją

Zbiórka na potrzeby osób przewlekle i nieuleczalnie chorych

Przeczytaj więcej


wy5tfb-2d8cc414.png

Fundacja Mocni Nadzieją obejmuje opieką przewlekle i nieuleczalnie chorych, samotnych, niedołężnych i nieporadnych, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Nasi podopieczni wymagają opieki na wielu płaszczyznach, m.in.: pomocy w codziennych czynnościach pielęgnacyjno – opiekuńczych, higienicznych, porządkowych, finansowania nierefundowanych leków, wypożyczenia drogiego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, pomocy żywnościowej.


Obecnie prowadzimy zbiórkę na:


 • Zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego w celu nieodpłatnego wypożyczania chorym znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej;
 • Zakup sprzętu do utrzymania higieny osób przewlekle leżących (wanny i baseny pneumatyczne);
 • Organizację i przeprowadzenie cotygodniowych kąpieli dla ok. 20 chorych przewlekle leżących;
 • Finansowanie nierefundowanych leków;
 • Pomoc materialną dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, np.: przygotowanie paczek żywnościowych, zakup odzieży, środków higieny i czystości, zakup ciepłych posiłków;
 • Organizację i przeprowadzenie czynności porządkowych w miejscach zamieszkania osób chorych niesamodzielnych, niedołężnych, nieporadnych.


Serdecznie dziękujemy za każdą, choćby najdrobniejszą pomoc!

Fundacja Mocni Nadzieją


Fundacja Mocni Nadzieją rozpoczęła swoją działalność 5 kwietnia 2019 r. Misją Fundacji jest niesienie pomocy osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym. Uważamy, że problemy osób chorych są zbyt często spychane na margines, pomijane milczeniem lub bagatelizowane. Naszym celem jest objęcie osób chorych kompleksową i wszechstronną opieką, poczynając od opieki medycznej i pielęgniarskiej, poprzez czynności pielęgnacyjno-higieniczne, aż po zapewnienie godnych warunków bytowych, pomoc w czynnościach dnia codziennego i wsparcie materialne, przeznaczone na zakup leków, przeprowadzenie badań, zakup sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego.

wy5tfb-2445130c.png

Pomysł powołania Fundacji pojawił się w wyniku naszej dotychczasowej pracy w sferze opieki paliatywnej (Hospicjum Domowe przy Bonifraterskim Centrum Zdrowia we Wrocławiu). Od początku naszej działalności w Hospicjum od 1 lipca 2017 r. objęliśmy opieką około 160 pacjentów z terenu powiatu jeleniogórskiego. Obecnie opiekujemy się 80 pacjentami, którzy cierpią głównie na choroby nowotworowe.

Niestety, nieodpłatna (refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia) opieka paliatywna w Polsce ogranicza się do ściśle określonej listy jednostek chorobowych. Pacjenci z pozostałymi nieuleczalnymi, potencjalnie terminalnymi schorzeniami - np. zespołami otępiennymi, schyłkową niewydolnością serca czy nerek - nie mają szans na objęcie bezpłatną opieką paliatywną w Hospicjum. Ponadto Hospicjum Domowe ogranicza się do zapewnienia opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, lecz nie oferuje opieki pielęgnacyjnej. Jest to ogromna luka, którą chcemy i możemy wypełnić. Współpracujemy z zespołem pielęgniarek, opiekunek osób starszych oraz wolontariuszy, dzięki którym zorganizowanie takiej opieki jest możliwe.

Nie jest tajemnicą, że polskie społeczeństwo jest coraz starsze: już w 2017 r. na 100 młodych ludzi w Polsce przypadało aż 112 seniorów w wieku powyżej 65 lat (badania GUS, dane z 2017 r.). Niestety, liczba osób starszych systematycznie rośnie, a na terenie naszego miasta i powiatu jest to szczególnie widoczne. Liczba osób w tzw. „wieku poprodukcyjnym” w Jeleniej Górze w roku 2017 wynosiła aż 27,2% ogółu ludności naszego miasta. Duża liczba seniorów oznacza większe zapotrzebowanie na usługi medyczne, opiekuńcze i pielęgnacyjne, w tym na opiekę paliatywną u kresu życia. Widzimy tu szerokie pole do działania dla naszej Fundacji. W planach mamy rozszerzenie naszej działalności na całą Polskę.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Zajrzyj na naszą stronę:

Fundacja Mocni Nadzieją

Facebook

Wniosek o objęcie opieką


Jesteśmy w kontakcie

Fundacja Mocni Nadzieją


ul. G. Dobrowolskiego 13

58-500 Jelenia Góra

Tel.: (+48) 732 686 896

[email protected]

KRS: 0000780126

English below:

Wanny pneumatyczne przeznaczone do kąpieli chorych leżących. Fundacja Mocni Nadzieją

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

893 017 zrzutek

i zebrali

835 304 892 zł

A ty na co dziś zbierasz?