Przewlekle i nieuleczalnie chorzy potrzebują Twojej pomocy! Fundacja Mocni Nadzieją ID: wy5tfb

180 zł z 30 000 zł

0%

180 zł

z 30 000 zł

99 dni

do końca

7

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóż nam w opiece nad osobami przewlekle i nieuleczalnie chorymi!

Zrzutka stworzona przez OlgaPrezes Fundacji Mocni Nadzieją

Facebook

E-mail

Fundacja Mocni Nadzieją

Zbiórka na potrzeby osób przewlekle i nieuleczalnie chorych

Przeczytaj więcej

Fundacja Mocni Nadzieją obejmuje opieką przewlekle i nieuleczalnie chorych, samotnych, niedołężnych i nieporadnych, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Nasi podopieczni wymagają opieki na wielu płaszczyznach, m.in.: pomocy w codziennych czynnościach pielęgnacyjno – opiekuńczych, higienicznych, porządkowych, finansowania nierefundowanych leków, wypożyczenia drogiego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego...

Dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach zdołaliśmy już sfinansować:

cykliczny, comiesięczny zakup nierefundowanego leku kardiologicznego, niezbędnego 78-letniej Podopiecznej Fundacji;

pomoc żywnościową dla Chorego na schizofrenię, który głoduje na skromnym zasiłku;

nieodpłatne wypożyczenie sprzętu: łóżka rehabilitacyjnego, fotela inwalidzkiego, chodzika, taboretu kąpielowego, krzesła toaletowego niezbędnego nieuleczalnie chorej Podopiecznej z rozpoznaniem wtórnego złośliwego nowotworu płuc.

Obecnie prowadzimy zbiórkę na:

Zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego w celu nieodpłatnego wypożyczania chorym znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej;

Zakup sprzętu do utrzymania higieny osób przewlekle leżących (wanny i baseny pneumatyczne);

Organizację i przeprowadzenie cotygodniowych kąpieli dla ok. 20 chorych przewlekle leżących;

Finansowanie nierefundowanych leków;

Pomoc materialną dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, np.: przygotowanie paczek żywnościowych, zakup ciepłych posiłków;

Organizację i przeprowadzenie czynności porządkowych w miejscach zamieszkania osób chorych niesamodzielnych, niedołężnych, nieporadnych.

Serdecznie dziękujemy za każdą, choćby najdrobniejszą pomoc!

Fundacja Mocni Nadzieją

Fundacja Mocni Nadzieją rozpoczęła swoją działalność 5 kwietnia 2019 r. Misją Fundacji jest niesienie pomocy osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym. Uważamy, że problemy osób chorych są zbyt często spychane na margines, pomijane milczeniem lub bagatelizowane. Naszym celem jest objęcie osób chorych kompleksową i wszechstronną opieką, poczynając od opieki medycznej i pielęgniarskiej, poprzez czynności pielęgnacyjno-higieniczne, aż po zapewnienie godnych warunków bytowych, pomoc w czynnościach dnia codziennego i wsparcie materialne, przeznaczone na zakup leków, przeprowadzenie badań, zakup sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego.

Pomysł powołania Fundacji pojawił się w wyniku naszej dotychczasowej pracy w sferze opieki paliatywnej (Hospicjum Domowe przy Bonifraterskim Centrum Zdrowia we Wrocławiu). Od początku naszej działalności w Hospicjum od 1 lipca 2017 r. objęliśmy opieką około 160 pacjentów z terenu powiatu jeleniogórskiego. Obecnie opiekujemy się 80 pacjentami, którzy cierpią głównie na choroby nowotworowe.

Niestety, nieodpłatna (refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia) opieka paliatywna w Polsce ogranicza się do ściśle określonej listy jednostek chorobowych. Pacjenci z pozostałymi nieuleczalnymi, potencjalnie terminalnymi schorzeniami - np. zespołami otępiennymi, schyłkową niewydolnością serca czy nerek - nie mają szans na objęcie bezpłatną opieką paliatywną w Hospicjum. Ponadto Hospicjum Domowe ogranicza się do zapewnienia opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, lecz nie oferuje opieki pielęgnacyjnej. Jest to ogromna luka, którą chcemy i możemy wypełnić. Współpracujemy z zespołem pielęgniarek, opiekunek osób starszych oraz wolontariuszy, dzięki którym zorganizowanie takiej opieki jest możliwe.

Nie jest tajemnicą, że polskie społeczeństwo jest coraz starsze: już w 2017 r. na 100 młodych ludzi w Polsce przypadało aż 112 seniorów w wieku powyżej 65 lat (badania GUS, dane z 2017 r.). Niestety, liczba osób starszych systematycznie rośnie, a na terenie naszego miasta i powiatu jest to szczególnie widoczne. Liczba osób w tzw. „wieku poprodukcyjnym” w Jeleniej Górze w roku 2017 wynosiła aż 27,2% ogółu ludności naszego miasta. Duża liczba seniorów oznacza większe zapotrzebowanie na usługi medyczne, opiekuńcze i pielęgnacyjne, w tym na opiekę paliatywną u kresu życia. Widzimy tu szerokie pole do działania dla naszej Fundacji. W planach mamy rozszerzenie naszej działalności na całą Polskę.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Zajrzyj na naszą stronę:

Fundacja Mocni Nadzieją

Facebook

Wniosek o objęcie opieką

Jesteśmy w kontakcie

Fundacja Mocni Nadzieją

ul. G. Dobrowolskiego 13

58-500 Jelenia Góra

Tel.: (+48) 732 686 896

[email protected]

KRS: 0000780126

Aktualności1

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za obdarzenie nas zaufaniem i dotychczasowe wpłaty. Bardzo prosimy o udostępnianie naszej zrzutki, dzięki temu mamy większe szanse na zebranie potrzebnej kwoty.

Wpłacający7

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
A
Asia
14 zł
 
Dane ukryte
10 zł
T
Teresa
5 zł
 
Fundacja Mocni Nadzieją
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

387 242 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?