id: wy7h53

Organizacja Otwartych Spotkań Cyrkowych w Poznaniu

Organizacja Otwartych Spotkań Cyrkowych w Poznaniu

Nasi użytkownicy założyli 1 221 851 zrzutek i zebrali 1 336 473 490 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie!

Mam na imię Bartosz, jestem twórcą nieformalnego Wolnego Stowarzyszenia Performerów, Animatorów i Kuglarzy (WSPAK) i od kilku lat przy wsparciu grupy osób z lokalnego środowiska kuglarskiego ogranizuję odbywające się cyklicznie w Poznaniu Otwarte Spotkania Cyrkowe.

Spotkania mają formę otwartej przestrzeni treningowej dla każdego, kto chciałby:

-zanurzyć się w niezwykły świat sztuk cyrkowych i flow-arts, np. nauczyć się żonglować, balansować (zarówno na specjalnych deskach do balansu, jak i balansować rekwizytami na różnych częściach ciała), kręcić poi, manipulować kijem (spinningowym i kontaktowym) lub smoczym kijem czy też hula hoop;

-podszlifować swój warsztat

-poznać lokalną społeczność kuglarską

-wymienić się umiejętnościami z pozostałymi uczestnikami;

-wziąć udział w odbywających się w ramach spotkań warsztatach z dziedzin wymienionych powyżej, a prowadzonych przez doświadczone osoby z lokalnego środowiska cyrkowego

Co do zasady, spotkania są darmowe, a wstęp na nie jest otwarty dla wszystkich chętnych.



Od lat miejscem Spotkań jest Sala Amarantowej poznańskiego Domu Tramwajarza (przestrzeń ta była i jest udostępniana nam nieodpłatnie). W związku z przewidzianym remontem Sali, który ma rozpocząć się do końca 2024 roku i potrwać co najmniej do końca roku 2025 jesteśmy zmuszeni przenieść zajęcia do innej przestrzeni.

O powyższych planach dowiedzieliśmy się w lipcu tego roku (szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie poznańskiego ZKZL: https://zkzl.poznan.pl/dom-tramwajarza-odzyska-dawna-swietnosc/) i niezwłocznie rozpoczęliśmy poszukiwania nowego miejsca do prowadzenia Spotkań.

Ze względu na charakter uprawianej przez nas dziedziny (np. żonglerki dużą liczbą rekwizytów) przestrzeń, która spełnia nasze oczekiwania powinna być wysoka na minimalnie 5-6 mertów. Obejrzeliśmy liczne obiekty na terenie całego Poznania (m.in. sale gimnastyczne oraz przestrzenie ośrodków kulturalnych i domów kultury) - większość z nich okazała się zbyt niska, niedostępna poza późnymi godzinami wieczornymi lub też właściciele ostatecznie nie byli zainteresowani wynajmem. W końcu znaleźliśmy halę sportową, która spełnia te wymogi i którą właściciel (Szkoła Podstawowa nr 69 w Poznaniu) jest skłonny nam udostępniać.

Niestety, w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie opłacić kosztów wynajmu powyższego obiektu - w planach mamy realizację projektu finansowanego przez Miasto, jednak na ten moment nie odnaleźliśmy żadnych dotacji, które pozwoliłyby sfinansować spotkania prędzej, niż od okolic marca 2025 (a być może nawet od kolejnego sezonu, tj. od września 2025), jednak uzyskanie grantu nie jest niczym pewnym. Stąd też liczymy na Państwa pomoc w zebraniu środków na opłacenie wynajmu przestrzeni treningowej.

Jeśli wynajem rozpoczęlibyśmy w listopadzie i potrwałby on do czerwca 2025, jego koszty wyniosłyby 9600 PLN.

Jeśli natomiast uda nam się uzyskać grant, który pokryje koszty wynajmu przestrzeni, środki, które Państwo wpłacą zostaną przeznaczone na zakup rekwizytów cyrkowych, które pozostaną do użytku uczestników Spotkań (czyli również tych z Państwa, którzy zechcą w nich uczestniczyć!).

Rekwizyty treningowe, które mamy w planach zakupić w powyższym przypadku:

-poi treningowe

-wachlarze treningowe

-kije spinnigowe (treningowe)

-kije smocze (treningowe)

-kije do manipulacji kontaktowej


Choć każda wpłacona przez Państwa złotówka jest dla nas cenna, dla osób, które zechcą nas wspomóc określonymi poniżej kwotami przewidzieliśmy dodatkowe nagrody:

-150PLN lub więcej - 1-godzinny indywidualny warsztat żonglerski (3 obiekty lub więcej)/manipulacji poi/ manipulacji (spinningowej/kontaktowej) kijem/smoczym kijem

-250PLN lub więcej - 2-godzinny indywidualny warsztat żonglerski (3 obiekty lub więcej)/manipulacji poi/ manipulacji (spinningowej/kontaktowej) kijem/smoczym kijem

-450PLN lub więcej - 4 godziny indywidualnego warsztatu żonglerskiego (3 obiekty lub więcej)/manipulacji poi/ manipulacji (spinningowej/kontaktowej) kijem/smoczym kijem

-700PLN lub więcej - 8 godzin indywidualnego warsztatu żonglerskiego (3 obiekty lub więcej)/manipulacji poi/ manipulacji (spinningowej/kontaktowej) kijem/smoczym kijem

-900PLN lub więcej - 8 godzin indywidualnego warsztatu żonglerskiego (3 obiekty lub więcej)/manipulacji poi/ manipulacji (spinningowej/kontaktowej) kijem/smoczym kijem ORAZ 1-2-godzinna sesja ogniowa z instruktorem obejmująca BHP tańca z ogniem oraz możliwość tańca/manipulacji płonącymi rekwizytami (zapewnimy zarówno rekwizyty jak i wszelkie środki bezpieczeństwa)*


*ze względu na potencjalne ryzyko związane z manipulacją ogniem oraz to, że bezpieczeństwo jest dla nas na pierwszym miejscu zastrzegamy sobie możliwość zastąpienia sesji ogniowej dodatkowymi 2 godzinami warsztatu bezogniowego na podstawie indywidualnej oceny gotowości danej osoby do obsługi płonących rekwizytów, lub też wobec decyzji tej osoby o rezygnacji z sesji ogniowej.


W imieniu swoim i innych (obecnych i przyszłych) uczestników Otwartych Spotkań Cyrkowych, którzy tak jak ja kochają swoją pasję poświęcając godziny, tygodnie, a nierzadko też lata na treningi wymagających, ale budujących charakter i dających niezrównaną satysfakcję Sztuk Nowego Cyrku, liczymy na Państwa wsparcie! Zapraszamy jednocześnie na Spotkania (informacje o nich pojawiają się między innymi na profilu facebook WSPAK: https://www.facebook.com/ChodzNaWSPAK) i bardzo cyrkowo dziękujemy za każdą wpłatę, która pomoże nam pielęgnować naszą pasję.

Z cyrkowymi pozdrowieniami,

Bartosz Remesz

------------------------------------------------

Więcej informacji o mnie:

Popularyzator, organizator i opiekun regularnie odbywających się w Poznaniu Otwartych Spotkań Cyrkowych, czyli treningów oraz warsztatów z zakresu sztuki Nowego Cyrku. Jego portfolio warsztatowe to m.in. zajęcia z zakresu żonglerki, manipulacji kijami, poi, balansu obiektami na ciele oraz BHP tańca z ogniem.

Performer, uczestnik i współorganizator projektów z pogranicza teatru ruchu i sztuki cyrkowej; słuchacz Studia Pantomimy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, absolwent studium aktorskiego w poznańskim STA, aktor Teatru SOMA i członek zarządu Fundacji Obszar Działań Twórczych SOMA, certyfikowany trener żonglerki funkcjonalnej. 

Współpracował m.in. z teatrem SWPS Projekcja, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Z Muzyką Do Ludzi, współtworzył pokazy ognia m.in. w ramach najstarszego i największego w Polsce Festiwalu Ognia i Kuglarstwa Enklawa.

https://www.facebook.com/FundacjaSoma

https://www.facebook.com/ChodzNaWSPAK


Więcej o inicjatywie jaką są Otwarte Spotkania Cyrkowe:

Pasję, jaką jest Nowy Cyrk trudno rozwijać w domach z powodu braku miejsca lub ryzyka uszkodzenia domowych sprzętów, podczas gdy na terenie Poznania nie ma obecnie innych inicjatyw w postaci darmowych warsztatów zrzeszających środowiska artystów i sympatyków sztuki Nowego Cyrku.

Nasza inicjatywa ma zmotywować te środowiska do regularnych treningów, podnoszenia swoich kwalifikacji, poszerzania obszaru zainteresowań o kolejne dziedziny sztuk performatywnych, podejmowania działań artystycznych oraz pielęgnacji i rozwijania pasji bez konieczności ponoszenia kosztów za wynajem przestrzeni. Innym celem jest także umożliwienie beneficjentom nauki pod opieką ekspertów.

Inicjatywa ma również promować regularne uprawianie wysiłku fizycznego w grupie w formie innej, niż rywalizacja oraz ukazać osobom spoza środowisk związanych z Nowym Cyrkiem drogę przez zabawę do aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna dla dobrostanu fizycznego oraz psychicznego.

Otwarte Spotkania Cyrkowe prowadzone są w oparciu o założenia pedagogiki cyrku oraz promują tak zwany Nowy Cyrk:

Pedagogika cyrku - metoda, która łączy umiejętności cyrkowe z wiedzą artystyczną oraz celami pedagogicznymi. Odwołuje się do zabawy, aktywności fizycznej oraz działań artystycznych. Na podłożu ćwiczeń cyrkowych, rozwijamy kompetencje: społeczne, motoryczne (motorykę małą i dużą), poznawcze, emocjonalne i komunikacyjne. Kształtujemy koncentrację, równowagę oraz refleks.

Nowy Cyrk - stanowi przeciwwagę dla cyrku tradycyjnego, skupiającego się na budowie pokazów w oparciu o zbiór trików artystów. Nowy Cyrk na pierwszy plan stara się wysunąć formy teatralne, tworzyć pokazy-opowieści. Ponadto Nowy Cyrk odszedł od eksploatowania zwierząt w cyrku, która to idea również jest nam niezwykle bliska.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 7

 
Paweł Myszkowski
50 zł
 
Tymon Błaszkowski
300 zł
 
Katarzyna Orłowska
50 zł
 
Hulanka
20 zł
 
Aleksandra Kacprzak
20 zł
 
Mateusz
1000 zł
 
Zofia Wasylczuk
20 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków