Wyjazd drużyny Argo na zawody robotów marsjańskich w Stanach Zjednoczonych Zakończona 23.05.2019r ID: mg4wt6

Wyjazd drużyny Argo na zawody robotów marsjańskich w Stanach Zjednoczonych

Zebrano 1 590 zł
z kwoty 20 000 zł

7 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

329
udostępnień

Jako drużyna Argo funkcjonujemy już 2. rok na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej pod Kołem Naukowym Robotyków. Jesteśmy grupą kilkunastu studentów, która zajmuje się konstruowaniem analogów łazików marsjańskich na międzynarodowe zawody, takie jak European Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy University Rover Challenge.

Podczas tego typu zawodów, drużyny studenckie z całego świata mają za zadanie stworzyć unikatowy model analogu łazika marsjańskiego, zdolnego do przeprowadzenia misji, które mogłyby być konieczne podczas wyprawy na planetę Mars. Konkurencje wymagają przemyślanych konstrukcji, które posiadają zaimplementowane nietuzinkowe rozwiązania, aby być w stanie wziąć udział w misji ratunkowej astronauty, awaryjnej naprawy sprzętu, przeprowadzenia badań próbki marsjańskiej gleby czy autonomicznego przejścia do celu po trudnym terenie. Oprócz dobrze zaprojektowanego robota, niezbędne są także wysokie umiejętności operatora sterującego łazikiem, precyzja i zręczne posługiwanie się mechanicznym ramieniem robota. Drużyna musi przedstawić zdolność do zorganizowanej i dynamicznej pracy, a także umiejętność poradzenia sobie w stresujących i niespodziewanych sytuacjach.

Tradycja udziału w tego typu zawodach jest praktykowana na naszej uczelni już od prawie 10 lat. Nasi starsi koledzy zainicjowali projekty #NEXT i Hyperion, dzięki którym drużyny Politechniki Białostockiej uzyskały status czołowych drużyn na świecie. Nasz obecny skład Argo Team również zdążył osiągnąć w 2018 roku 2 miejsce na CIRC i 4 miejsce podczas ERC. W tym roku wraz z grupą nowych członków i ulepszonym łazikiem Argo 2 będziemy walczyć już 30 maja na zawodach URC 2019 w stanie Utah, USA.

Podczas tego ostatniego miesiąca intensywnie się przygotowujemy do konkurencji, przeprowadzamy testy i wprowadzamy ostateczne poprawki, aby podczas konkursu móc dać z siebie wszystko i osiągnąć wysokie miejsce na podium. Pomimo nieocenionej pomocy naszej uczelni zarówno w zapleczu technologicznym jak i merytorycznym, nie jesteśmy w stanie otrzymać wystarczającego wsparcia finansowego. Obecnie posiadamy fundusze na noclegi i transport członków zespołu oraz samego łazika do Stanów Zjednoczonych, jednakże brakuje nam środków potrzebnych na pozostałe elementy wyjazdu, takie jak diety. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć naszą pracę, aby umożliwić nam bezproblemowy udział w zawodach. Nasz sukces jest owocem ciężkiej pracy, jednak przede wszystkim jest dowodem na to, jak istotna jest współpraca i wsparcie w grupie. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto decyduje się na pomoc dla naszego projektu i zapewniamy, że może czuć się współodpowiedzialny za każde osiągnięcie :)


Drużyna Argo


Drużyna Argo na zawodach ERC

drużyna Argo podczas zawodów ERC

łazik Argo podczas zawodów CIRC w Kanadziestatuetka 2 miejsca zdobyta podczas zawodów CIRC

nagroda Best Poster Award dla członków naszej drużyny podczas międzynarodowej konferencji CVC 2019 Las Vegas

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Ip cdkyj3 pls pomurzcie

DK
1 zł

Dawid Kozłowski

Powodzenia

B
10 zł

Błażej

Grosz do grosza... :)

T
23 zł

Tomek

Na wódkę i sok za znalezienie telefonu.
Powodzenia drużyno!

DZ
25 zł

Dominika Zając

Powodzenia!

M
400 zł
Maria i Andrzej S.
AT
300 zł
Ania T.
M
200 zł
Michal T.
PC
100 zł
Patryk Ciężarek
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
L
50 zł
Latena
J
50 zł
J.T-S
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
KN
50 zł
Krzysztof Natusiewicz
A
25 zł
Anna
DZ
25 zł
Dominika Zając
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
ŁJ
25 zł
Łukasz Jóźwik
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
T
23 zł
Tomek
WT
10 zł
Waldemar Tepper
B
10 zł
Błażej
SP
7 zł
Seweryn Pycka
Dane ukryte
7 zł
Dane ukryte
KB
1 zł
Karol Bogusławski
1 zł
Barbara Kuc
DK
1 zł
Dawid Kozłowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

BK
325 zł
Barbara Kuc

Pierwsza wpłata

BK
1 zł
Barbara Kuc

Najwyższa wpłata

M
400 zł
Maria i Andrzej S.
Nasi użytkownicy założyli

335 220 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

329
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.