id: wz76nd

Leczenie i rehabilitacja Sylwii

Leczenie i rehabilitacja Sylwii

29 500 zł 
z 20 000 zł
147%
8 dni do końca
355 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam wszystkich,

mam na imię Patrycja. Konto na portalu zrzutka.pl założyłam w celu pomocy mojej siostrze Sylwii Kwaśnik. Jest ona moją jedyną siostrą i chciałabym jej dobra, stąd muszę zwrócić się do Was o wsparcie.

Sylwia jest uczynną i pomocną osobą, mieszkającą w Niedaszowie koło Jawora na Dolnym Śląsku. Jest kochającą żoną i matką dwójki dzieci. Na co dzień zawsze stara się zadbać o rodzinę i najbliższych. Gdy tylko może to pomaga innym i nie przypuszczała, że to ona kiedyś będzie wymagała czyjejś pomocy. Niestety przed samymi świętami siostra miała wypadek. Dnia 21.12.2021 roku podczas przygotowań świątecznych potraw uległa niefortunnemu poparzeniu wrzącą wodą i parą z szybkowaru. Natychmiast wezwane zostało pogotowie, które przetransportowało ją do szpitala w Legnicy, gdzie stwierdzono 45. - procentowe poparzenie ciała 2 stopnia. Na miejscu podano jej leki uśmierzające ból oraz powierzchownie opatrzono rany. Lekarz podjął decyzję dalszego przekazania Sylwii do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. Została przyjęta na oddział. W kolejnej dobie od przyjęcia lekarz prowadzący postanowił rozpocząć leczenie polegające na przeszczepie skóry w poparzonych miejscach. Sylwia jest już po przeszczepie, jednak nie wszędzie przeszczep się przyjął. W przeciągu kilku dni ma zostać wypisana ze szpitala, jednak lekarz nie ma dobrych wieści. Siostrę czeka kosztowne i długie leczenie oraz rehabilitacja (na tą chwilę ledwo się porusza, nie wspominając o tym, że nie jest w stanie wykonywać podstawowych czynności związanych z pielęgnacją). W najbliższym czasie, po wyjściu ze szpitala, 2 razy w tygodniu będzie czekała ją wizyta kontrolna w szpitalu, w którym obecnie przebywa. Jest to nie mała podróż- w jedną stronę to ok 255 km. Poza samym leczeniem, do jak najszybszego powrotu do codzienności, niezbędna będzie długa rehabilitacja.

Wieść o wypadku Sylwii rozeszła się szerokim echem. O fakcie tym wie rodzina oraz wielu znajomych. Każdy z naszej najbliższej rodziny będzie starał się pomóc na tyle ile będzie w stanie, jednak mamy świadomość, że pomoc ta będzie niewystarczająca, stąd zwracam się do Was z serdeczną prośbą o dobrowolne wpłaty na rzecz Sylwii. Każda złotówka przybliży ją do szybszego powrotu do normalności. Wierzę w Wasze dobre serca i pamiętajcie, że dobro wraca.

Dziękuję z całego serca <3

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 355

PW
P&M
100 zł
EG
Elżbieta Głodowicz
50 zł
MI
Halina Zgórska
100 zł
MI
Mietek i Magda
100 zł
KI
Karolina i Marcin
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ZN
ZW NSZZ P woj. wlkp.
200 zł
AP
Anna
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
S
Seba
53 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

796 481 zrzutek

i zebrali

614 509 513 zł

A ty na co dziś zbierasz?