Pomoc po pożarze dla rodziny z Rudy Wielkiej ID: wz9rgx

Pomoc po pożarze dla rodziny z Rudy Wielkiej ID: wz9rgx

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

29 410 zł z 160 000 zł

18%

29 410 zł

29 410 zł

z 160 000 zł

81 dni

81 dni

do końca

199

199

wspierających
18%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pięcioosobowa rodzina została bez piętra nad głową.

W domu w Rudzie Wielkiej, wsi pod Radomiem, mieszkają Państwo Halina i Wiesław wraz z dziećmi: Olą (17 l.) i Michałem (23 l.) oraz Babcią (mamą Pani Haliny). Podczas gdy w piątkowy poranek 26.06.2020r. na dole swojego domu spokojnie jedli śniadanie, nie przypuszczali, że na górze w tym czasie palił się jeden z pokoi. Kiedy zorientowali się co dzieje się na piętrze ogień był już nie do ugaszenia. Całe piętro spaliło się doszczętnie– pokoje  Oli i Michała, łazienka oraz poddasze. Dół domu został zalany. Michał wszystkie swoje ubrania miał w swoim pokoju, przez co po ugaszeniu pożaru został w tym co miał na sobie, w jednej parze butów i jednym zestawie ubrań.

Pani Halina od ponad 30 lat codziennie pomaga ludziom. Jest pielęgniarką w radomskim szpitalu, a w ostatnim czasie epidemii pracuje na oddziale zakaźnym pomagając chorym na koronawirusa. Codziennie naraża zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych. Dzisiaj to ona i jej rodzina potrzebują pomocy.

Piętro domu wymaga generalnego remontu, prawdopodobnie zburzenia go i odbudowania na nowo, wraz z wymianą dachu. Poza perspektywą remontu domu jest także kwestia zapewnienia rzeczy niezbędnych do życia dla Oli i Michała. Spłonęły ich wszystkie rzeczy, w tym ubrania, pościel, książki do szkoły, meble, sprzęt elektroniczny i inne.

Z góry, z całego serca dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę i przyczynienie się do odbudowania dachu nad głową tej rodziny. 

Wpłacający199

JR
Julia Rogowska
50 zł
 
Dane ukryte
55 zł
M
Marek
1 000 zł
M
Marta
800 zł
M
Małgorzata Rusek
100 zł
MK
Małgorzata Kostrzewa
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
J
JAREK N
200 zł
TB
Tadeusz Barański
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
 • Ewa Michalska

  Witam. Zbieram środki na naprawę dachu pracuje, ale z wynagrodzenia za prace nie jestem w stanie pokryć tak wysokich kosztów utrzymuje się sama, a dach dosłownie opadł mi nieoczekiwanie link do zbiorki to: https://zrzutka.PL/6zr39h zbiórkę można również znaleźć wchodząc na stronę zrzutka.PL wpisując w wyszukiwarce sam nr ID: 6zr39h. Z góry dziękuje za wsparcie :)

 • Sylwia Gje

  Skoro rodzina została tak naprawdę w tym co stała A pomóc jest pilna to może oprócz zbiórki pieniążków potrzebują oni na już na pilnie jakiegoś wsparcia materialnego ? Nie wiem np ciuchów itp ? Jeżeli tak to proszę też tu o taka informacje :)

 • Jakub G

  Moja cegiełka na odbudowę domu po pożarze. Oby się ułożyło :( Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

 • Przemysław Walk

  Rozumiem tragedię rodzinną i to, że ludzie dobrzy i pomagali innym, pewnie też rozsądni... Ale jeśli tak, to dlaczego nie można odbudować domu z odszkodowania jakie powinna wypłacić firma, w której dom był ubezpieczony? Chyba, że nie był... Tak się zwyczajnie zastanawiam.

  • Agnieszka Baliczek

   Dziękuję za komentarz. Nie wiem jakie ma Pan doświadczenia z ubezpieczycielami. Ale co ma zrobić człowiek, który zostaje z jedną parą gaci, a wszystko inne zostaje zniszczone? Pomoc potrzebna na JUŻ. A na wypłacenie odszkodowania czasem czeka się nawet 6 miesięcy. 6 miesięcy bez dachu nad głową. Dlatego jest ta zbiórka. Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknego dnia.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

519 981 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?