Pomoc po pożarze dla rodziny z Rudy Wielkiej ID: wz9rgx

Pomoc po pożarze dla rodziny z Rudy Wielkiej ID: wz9rgx

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

31 770 zł z 160 000 zł

19%

31 770 zł

31 770 zł

z 160 000 zł

zakończona

zakończona

27.09.2020r

218

218

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pięcioosobowa rodzina została bez piętra nad głową.

W domu w Rudzie Wielkiej, wsi pod Radomiem, mieszkają Państwo Halina i Wiesław wraz z dziećmi: Olą (17 l.) i Michałem (23 l.) oraz Babcią (mamą Pani Haliny). Podczas gdy w piątkowy poranek 26.06.2020r. na dole swojego domu spokojnie jedli śniadanie, nie przypuszczali, że na górze w tym czasie palił się jeden z pokoi. Kiedy zorientowali się co dzieje się na piętrze ogień był już nie do ugaszenia. Całe piętro spaliło się doszczętnie– pokoje  Oli i Michała, łazienka oraz poddasze. Dół domu został zalany. Michał wszystkie swoje ubrania miał w swoim pokoju, przez co po ugaszeniu pożaru został w tym co miał na sobie, w jednej parze butów i jednym zestawie ubrań.

Pani Halina od ponad 30 lat codziennie pomaga ludziom. Jest pielęgniarką w radomskim szpitalu, a w ostatnim czasie epidemii pracuje na oddziale zakaźnym pomagając chorym na koronawirusa. Codziennie naraża zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych. Dzisiaj to ona i jej rodzina potrzebują pomocy.

Piętro domu wymaga generalnego remontu, prawdopodobnie zburzenia go i odbudowania na nowo, wraz z wymianą dachu. Poza perspektywą remontu domu jest także kwestia zapewnienia rzeczy niezbędnych do życia dla Oli i Michała. Spłonęły ich wszystkie rzeczy, w tym ubrania, pościel, książki do szkoły, meble, sprzęt elektroniczny i inne.

Z góry, z całego serca dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę i przyczynienie się do odbudowania dachu nad głową tej rodziny. 

Wpłacający218

B
borwer
50 zł
KK
Krzysztof Kozik
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RW
Renata Wilk
ukryta
PO
Paulina Osińska
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
ER
Elżbieta Rodakowska
50 zł
RS
Roman Stanik
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Mateusz
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
 • Halina Baliczek

  Szanowni Ludzie o wielkich sercach,  w tamten piątkowy poranek wraz z pożarem piętra naszego domu, zawalił nam się świat, który przez tyle lat budowaliśmy jako rodzina. Chwile załamania, strachu i rozpaczy nie trwały jednak długo bo pojawiliście się WY. Pomogliście nam w samej akcji gaszenia pożaru, ratowania tego co z niego zostało, sprzątania. Pocieszaliście nas, mówiliście, że ''będzie dobrze'', chociaż w tamtej chwili w to nie wierzyliśmy. Później zaczęliście tłumnie przyjeżdżać do naszego domu z pomocą materialną, z ubraniami dla naszych dzieci, z rzeczami wyposażenia domowego. Wpłacacie pieniądze na zorganizowanej w internecie zrzutce, wrzucacie je do puszek lub w inny sposób dorzucacie swoją cegiełkę do remontu spalonego piętra. Ponadto, oferujecie transport, sprzęt, specjalistyczne usługi i wiele innej nieocenionej pomocy, którą aż ciężko wymienić. Pragniemy Wam z całego serca podziękować. A w szczególności dziękujemy: Strażakom za to, że dzięki swojej sprawnej akcji uratowali nasz dom przed całkowitym spaleniem. Wasza późniejsza wizyta w naszym domu i przekazany efekt zbiórki do teraz nas wzrusza. Tym samym dziękujemy mieszkańcom z Rudy Wielkiej, Wierzbicy, Helenowa, Tomaszowa, Błędowa, Rzeczkowa, Stanisławowa i innych wsi za dołączenie się do zbiórki i pomoc. Następnie dziękujemy Wójtowi, Gminie, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Stowarzyszeniu Ruda Wielka oraz wszelkim organizacjom, które nam w tym czasie pomagały. Dziękujemy rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, społeczności ze Skawy, współpracownikom z naszych miejsc pracy- Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Chałubińskiego oraz firmie Rafiz, nauczycielom i uczniom z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Baczyńskiego w Radomiu, znajomym naszych znajomych oraz rodziny, a także wielu osobom, których nawet nie znamy, a pomogły nam w tym trudnym czasie.  Nie ma takich słów w które moglibyśmy ubrać naszą wdzięczność. Cokolwiek powiemy, to będzie za mało. Przywróciliście nam wiarę i nadzieję w to, że będzie dobrze. Jesteśmy wzruszeni tym jak wielu dobrych ludzi mamy dookoła siebie.  Z całego serca bardzo Wam wszystkim DZIĘKUJEMY. Halina, Wiesław, Ola i Michał Baliczek oraz Stanisława Opala

 • Ewa Michalska

  Witam. Zbieram środki na naprawę dachu pracuje, ale z wynagrodzenia za prace nie jestem w stanie pokryć tak wysokich kosztów utrzymuje się sama, a dach dosłownie opadł mi nieoczekiwanie link do zbiorki to: https://zrzutka.PL/6zr39h zbiórkę można również znaleźć wchodząc na stronę zrzutka.PL wpisując w wyszukiwarce sam nr ID: 6zr39h. Z góry dziękuje za wsparcie :)

 • Sylwia Gje

  Skoro rodzina została tak naprawdę w tym co stała A pomóc jest pilna to może oprócz zbiórki pieniążków potrzebują oni na już na pilnie jakiegoś wsparcia materialnego ? Nie wiem np ciuchów itp ? Jeżeli tak to proszę też tu o taka informacje :)

 • Jakub G

  Moja cegiełka na odbudowę domu po pożarze. Oby się ułożyło :( Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

 • Przemysław Walk

  Rozumiem tragedię rodzinną i to, że ludzie dobrzy i pomagali innym, pewnie też rozsądni... Ale jeśli tak, to dlaczego nie można odbudować domu z odszkodowania jakie powinna wypłacić firma, w której dom był ubezpieczony? Chyba, że nie był... Tak się zwyczajnie zastanawiam.

  • Agnieszka Baliczek

   Dziękuję za komentarz. Nie wiem jakie ma Pan doświadczenia z ubezpieczycielami. Ale co ma zrobić człowiek, który zostaje z jedną parą gaci, a wszystko inne zostaje zniszczone? Pomoc potrzebna na JUŻ. A na wypłacenie odszkodowania czasem czeka się nawet 6 miesięcy. 6 miesięcy bez dachu nad głową. Dlatego jest ta zbiórka. Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknego dnia.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 663 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?