id: wzah8u

Dom Ubogich potrzebuje pomocy!

Dom Ubogich potrzebuje pomocy!

Nasi użytkownicy założyli 1 035 715 zrzutek i zebrali 1 103 511 517 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • 44rkRwmlOsLQFHz0.png

  ,,Wolontariuszami jest wielu parafian, ale i osoby z okolicznych miast. Gotują, ustawiają ławki i stoły, podają posiłek, a na Eucharystii pięknie grają na instrumentach i śpiewają. Poznali bezdomnych, spojrzeli w ich oczy i zaprzyjaźnili się. To takie boże, takie niezwykłe..."– ks. Piotr Wenzel, kapelan Stowarzyszenia.


  Dziś Światowy Dzień Ubogich. Mieliśmy przyjemność z tej okazji gościć redaktora Dziennika Zachodniego, który swoje odczucia z tego spotkania przekazał w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do przeczytania, jak to jest na co dzień w tej naszej "małej rodzinie" i jaki jest nasz DOM.


  Artykuł znajdziesz tutaj - Dom Ubogich w Rudzie Śląskiej funkcjonuje na probostwie. Tu każdy może przyjść, wypić herbatę, otrzymać pomoc...


  Dziękujemy Darczyńcom za dotychczasowe wpłaty! 🧡

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Każdy z nas potrzebuje: dachu nad głową, jedzenia, kąpieli, ubrań, sensownego zajęcia, relacji, życzliwego słowa. Zwłaszcza, gdy doświadczamy porażek i rozczarowujemy się sami sobą – bezcenna jest obecności kogoś, kto jest nam życzliwy. Kto nie oceni i nie odrzuci. Kto pomoże wstać i iść dalej…


Nasze Stowarzyszenie, wraz z Parafią św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej – Wirku, od 5 lat prowadzi Dom Ubogich – miejsce dziennego pobytu dla osób bezdomnych. Każdego dnia ze wsparcia korzysta od 25 do 30 osób.


Możliwość kąpieli i wyprania odzieży, ciepła herbata i kromka chleba, ważne rozmowy o terapii i powrocie do pracy, o samotności, wyrządzonych krzywdach, zmarnowanych szansach i o tym co jeszcze jest możliwe. Pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, wspólna praca wokół Domu i tworzenie rękodzieła - to w nim codzienność. W niedziele – wspólna Eucharystia i Dobra Nowina, że dla Boga Każdy jest ważny. Możliwość spowiedzi i obiad we wspólnocie (jak w rodzinie). Potem film, z wartościami. W każdą niedzielę przychodzi od 40 do 60 osób.


By Dom dalej istniał, potrzebujemy środków na zakup opału, środków higienicznych i opatrunkowych, żywności (w tym zorganizowanie Wigilii) oraz zatrudnienie asystenta/terapeuty. Miesięczny koszt utrzymania domu to 14 500 zł. Marzymy też o piecu do wypalania ceramiki, by utrzymywać się z pracy własnych rąk.


Pomóż nam. Twoja wpłata wpłata zasili zrzutkę, której celem jest utrzymanie funkcjonowania Domu przez 3 miesiące.

8PoTiYEkcyFfDPap.png

Kilka liczb:

- Dom Ubogich pomaga od 1450 dni,

- z terapii odwykowej zamkniętej skorzystało 150 osób,

- ugotowaliśmy 290 niedzielnych i świątecznych obiadów dla bezdomnych (14 500 porcji),

- wydaliśmy 19 900 bochenków chleba.


P.S. W Domu dzieją się cuda! Ktoś trzeźwieje po 34 latach nadużywania alkoholu. Ktoś w rozmowach przy herbacie odzyskuje chęć do życia i… nadzieję. Ktoś zdeformowanymi chorobą rękami robi precyzyjnie świece z naturalnego wosku. Ktoś zostawia w konfesjonale bagaż win i krzywd niesiony przez kilkadziesiąt lat. Ktoś zamienia przekleństwo w modlitwę za najbliższych. Ktoś wrogość spojrzenia w uśmiech… Pomóż trwać temu miejscu!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 56

AB
Aneta
50 zł
MS
Maria Stroka
100 zł
BD
Beata Dulian
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MA
Mateusz
100 zł
AL
Ola
CN
Nikiel Piotr
50 zł
JJ
Joanna Janusz
300 zł
EM
Ewelina
50 zł
WR
Weronika Radomska
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków