id: wzajzp

Zbieramy na karmę i leczenie bezdomnych psich staruszków

Zbieramy na karmę i leczenie bezdomnych psich staruszków

Aktualności3

 • W maju zakończyliśmy zrzutkę prowadzoną na rzecz podopiecznych Schronisko Psie Pole w Racławicach. Dzięki Wam uzbieraliśmy ❤ 2738 zł ❤ Nasze zakupy dotarły już na miejsce!

  i57b64ea9b64bab9.jpeg

  Zwierzaki otrzymały łącznie ❗183 kg❗ pyszności

  - duuużo dobrej jakości karma mokrej, suchej i smaczków

  - solidny zapas karmy weterynaryjnej

  - 15 kg psich ciasteczek, które Psiaki uwielbiają (co zresztą możecie zobaczyć na filmiku)


  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane zaufanie! Sprawiliście podopiecznym schroniska ogrrrrromną radość ❤

  z9999c9603683048.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wśród schroniskowych staruszków jest także Roy, nieśmiały owczarek. Patrzy na każdego, kto przechodzi obok jego boksu i szuka wzrokiem swojego właściciela. Ma ciepły kąt do spania, codziennie jest wyprowadzany na wybieg, ma indywidualną opiekę - opiekunowie próbują go jakoś wesprzeć w tej traumie, póki co bez większych efektów. :( Roy ma około 9-10 lat. Spora część życia już za nim, ale wierzymy, że uda się rozpalić w nim iskierkę radości i będzie jeszcze szczęśliwym, wesołym, merdającym ogonkiem psem choćby w ostatnich latach życia.

  i1de44a3f41b172b.png

  Czytaj więcej
 • Jednym z najbardziej potrzebujących psich staruszków ze schroniska w Racławicach jest Orseyek. Psiak ma min. 14 lat (możliwe, że nawet 16-17).


  Staruszek żyje trochę w swoim świecie. Kiepsko słyszy i nie widzi, ale nosek pamięta dobrze lata jego "świetności". Gdy poczuje zapach zbliżającego się schroniskowego opiekuna, niezgrabnie podnosi tyłeczek i pędzi ile sił w starutkich łapkach, by go przywitać. Czasem wychodzi mu to lepiej, czasem trochę gorzej. Są dni, gdy bardzo ciężko zrobić mu pierwszy krok i potrzebuje wsparcia ludzkiej ręki, ale kiedy jest już blisko, wtula się całym swoim umęczonym ciałem w człowieka.


  Psiak otrzymuje leki przeciwbólowe i doraźnie leki wspomagające układ ruchu, suplementy na stawy, leki dla zwierząt z zaburzeniami funkcji poznawczych, karmę w puszkach typu mobility oraz karmę mokrą dla seniorów. Nie ma już prawie ząbków, nie może więc spożywać karmy suchej.


  Miesięczny koszt utrzymania Orseyka to niemal 1000 zł:


  • karma mokra typu mobility – koszt ok. 570 zł/miesiąc
  • leki przeciwbólowe – Cimalgex – koszt ok. 173 zł/miesiąc
  • Synomax na stawy – koszt ok. 75 zł/miesiąc
  • Karsivan - koszt ok. 55 zł/miesiąc
  • Oridermyl na problemy z uszami – ok. 20 zł/miesiąc
  • okresowo leki sterydowe


  To ogromny wydatek dla placówki, która pod swoją opieką ma ponad setkę zwierzaków. Dlatego uzbierane pieniądze będą przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów opieki nad Orsey’em.


  j1b54db76219d3e9.png

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Starsze, schorowane, często niedowidzące czy niedosłyszące. W schronisku od lat czekają na dom. Często trafiają tu po śmierci ukochanych opiekunów lub w wyniku ich choroby. Czasem zostają porzucane, kiedy pojawiają się choroby i związane z nimi koszty leczenia. Mają bardzo małe szanse na adopcję i rozpaczliwie potrzebują naszej pomocy.


Papajka, 9 lat. Całe życie trzymana na uwięzi. Mimo traumatycznych doświadczeń, uwielbia ludzi i trzyma się blisko opiekunów. Źle znosi schronisko i samotne przebywanie w boksie. Gieniulka, 10 lat, przez kilka lat biegała po wsi, regularnie rodziła szczenięta - to w norze, to w stodołach, to w przepustach. Tami, 13 lat. Rozpaczliwie tęskni za swoim dotychczasowym właścicielem, ale ten nie może się nim już zajmować. Roy, 10 lat. Psiak był okrutnie bity, poniewierany, krzywdzony. Pierwsze tygodnie w schronisku spędził, chowając się za budą. Dziadziuś, 12 lat. Wyliniała sierść, wyłysienia na łapach i grzbiecie, zdarta skóra na szyi od łańcucha, Chudy i ledwie trzymający się na łapkach. W takim stanie trafił do schroniska.


l2a9af54590e3a51.png

Co łączy te psiaki oprócz bolesnej przeszłości? Wszystkie złaknione są jednego - ludzkiej miłości i ciepłego domu. A dzisiejszą noc, tak jak wiele następnych, spędzą samotnie w schroniskowym boksie schroniska Psie Pole w Racławicach.


Pobyt w schronisku to trauma dla każdego zwierzaka. Jednak starsze psy zdecydowanie gorzej znoszą panujące tam warunki niż ich młodsi koledzy. Także fizycznie. Chory pies wymaga większej troski i dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Potrzebuje nie tylko dobrej opieki, lecz również specjalistycznej karmy, leków, a czasem drogich badań czy operacji. Pokrycie tych kosztów dla schroniska jest nie do udźwignięcia, szczególnie gdy placówka ma u siebie kilkanaście takich staruszków.


Dlatego bardzo prosimy o wsparcie dla psich seniorów ze schroniska Psie Pole w Racławicach.


Zebraną kwotę przeznaczymy na:

- zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej

- opłacanie leczenia i badań ambulatoryjnych

- finansowanie zabiegów ortopedycznych

- wyposażenie schroniska w niezbędny dla nich sprzęt i akcesoria

- szukanie dla nich nowych kochających domów

_____

Psich seniorów możecie także wesprzeć, robiąc przelew. :)


Numer konta:

61 1160 2202 0000 0002 3169 0317


Tytuł przelewu:

Staruszki - Racławice


Dane odbiorcy:

Fundacja Sarigato

ul. Vetulaniego 14/2

_____

Nie możesz wpłacić darowizny? Przekaż 1% na rzecz Fundacji Sarigato i razem z akcją Karmimy Psiaki wspieraj bezdomnych psich seniorów.

➡ Fundacja Sarigato

➡ KRS: 0000445475

➡ Cel szczegółowy: Karmimy Psiaki

_____

[email protected]

+48 668 031 068

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 64

A
Ania
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
HK
Henryka Kiszka
200 zł
K
Kasia
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
J
Joanna
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
K
Katarzyna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 128 zrzutek

i zebrali

440 152 475 zł

A ty na co dziś zbierasz?