id: wzhrhd

Na leczenie, leki, rehabilitację, dojazdy do szpitala, prywatne wizyty lekarskie.

Na leczenie, leki, rehabilitację, dojazdy do szpitala, prywatne wizyty lekarskie.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
19 586 zł 
z 50 000 zł
39%
zakończona 31.07.2022r
290 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Łukasz Woźniak tel. kontaktowy 575-676-338

    Czytaj więcej
  • https://www.halogorlice.info/wiadomosci/23095,pamietacie-antosia-nadal-trwa-zbiorka-na-leczenie-malego-gorliczanina
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasz synek Antoś urodził się 25.07.2019r. w Centrum Medyczne Ujastek w Krakowie. Następnego dnia został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. U naszego synka w okresie prenatalnym w 21 tygodniu, została stwierdzona poważna wada serca tzw. Zespół Niedorozwoju Lewego Serca, w skrócie HLHS. Oznacza to że Antoś urodził się bez prawidłowo rozwiniętej lewej komory i już do końca życia jego serduszko będzie wspomagane przez jedyną, prawą komorę. Dodatkowo ma również, Hipoplazja łuku aorty oraz Częściowy nieprawidłowy spływ żył płucnych. Antoś musi przejść 3 operacje na otwartym sercu w głębokiej hipotermii, pozaustrojowo. Obecnie jesteśmy po pierwszej operacji metodą Norwooda. Operacja ratująca mu życie odbyła się 01.08.2019r w Prokocimiu. Następnie przebywał przez 7 tygodni na oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej i Kardiologii w Krakowie. Jego pobyt w szpitalu był tak długi ponieważ w między czasie złapał poważnego wirusa i musiał przyjmować silny antybiotyk żeby dojść do siebie. 20 Września mogliśmy zabrać go w końcu do domu, gdzie czekali na niego brat i siostra. Aktualnie przebywa cały czas w domu. Jest pod co miesięczną opieką Kardiologa. Rozwija się prawidłowo, jest wesołym i pogodnym dzieckiem.


25 kwietnia trafiliśmy ponownie do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocim, z powodu spadających saturacji. Na oddziale kardiologii zostały zrobione badania w tym echo serca, które wykazało ze potrzebujemy już kolejną operacje.Termin został dość szybko wyznaczony. Po przeprowadzonych badaniach przed operacją okazało się że wyniki nie są dobre. Jest infekcja i potrzebny antybiotyk który brał przez 2 tyg. Zabieg przełożony. W między czasie złapaliśmy bakterie pochodną E-coli i kolejny antybiotyk 12dni. Kiedy w końcu wyniki badań były dobre i mogliśmy przejść operację. Okazało się że nie ma szybkiego terminu dla nas, są inne dzieci które trzeba przepuścić bo ich stan jest zły. Więc czekaliśmy 3 tyg w kolejce, nie mogliśmy wyjść do domu i tam poczekać. Siedziliśmy na oddziale w nadzieji że termin nadejdzie wcześniej i my niczego znów nie złapiemy. W końcu nadszedł ten dzień 19 czerwca Antoś przeszedł swoją drugą operację, która trwała ponad 5 godz. zniósł ją dzielnie. Po operacji prof. przekazał nam informacje że wszystko się udało i nie było komplikacji. Jego stan jest stabilny i potrzebuje czasu żeby do siebie dojść na Oddziale Intensywnej Terapi Kardiochirurgicznej.

Po 9 dniach (29.06.2020) został przeniesiony na kolejny oddział Kardiochirurgi gdzie mógł być już z mamą. Kilka dni później (03.07.2020) stan był na tyle dobry i wyniki badań też że mogliśmy go znów zabrać do domu.


Uprzejmie prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc finansową.

Będę bardzo wdzięczny jeśli zdecydujecie się wesprzeć mnie i moich rodziców w tej walce.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 290

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 446 zrzutek

i zebrali

807 438 965 zł

A ty na co dziś zbierasz?