id: wzwwbc

Wojna nadal trwa. Dalsze wsparcie dla Krzemieńca w Ukrainie

Wojna nadal trwa. Dalsze wsparcie dla Krzemieńca w Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 1 177 596 zrzutek i zebrali 1 230 264 550 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy znajomi i nieznajomi! 


Cel zrzutki

Bardzo chcielibyśmy, aby nasze zbiórki nie były już potrzebne, ale niestety wojna trwa nadal, a ukochany Krzemieniec dalej potrzebuje naszej pomocy. W związku z tym ponownie organizujemy zbiórkę pieniędzy, za które będziemy mogli zakupić i przewieźć do Krzemieńca potrzebne produkty. Jesteśmy w stałym kontakcie z wicemerem miasta, Mykolą Mikołajewiczem, który na bieżąco informuje nas o aktualnych potrzebach miasta. Część tych produktów zostanie w samym Krzemieńcu, a reszta zostanie stamtąd przetransportowana na front. 


Kim jesteśmy

Towarzystwo Krzemienieckie to nieformalne stowarzyszenie, którego celem jest popularyzacja, prowadzenie badań krajoznawczych i opieka nad dziedzictwem historycznym i kulturowym miasta Krzemieniec w Ukrainie. Do Towarzystwa należą uczniowie, absolwenci i przyjaciele Liceum im. T. Czackiego w Warszawie. Od lat jeździmy do Krzemieńca w Ukrainie na letnie wyjazdy wolontariackie, mające na celu ochronę lokalnego dziedzictwa. W 2021 roku wydaliśmy “Półprzewodnik po Krzemieńcu” - zbiór subiektywnych esejów krajoznawczych poświęconych miastu. W Krzemieńcu mamy dużo przyjaciół i życzliwych nam osób, a miasto jest szczególnie bliskie naszemu sercu, dlatego w lutym 2022 r., po pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę, zorganizowaliśmy zbiórkę środków na rzecz wsparcia Krzemieńca. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy m. in. na zakup żywności, środków medycyny taktycznej, siatek ochronnych i innych potrzebnych w tamtym czasie produktów. Przez 2 miesiące dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać prawie 60 tys. zł! 


Co się będzie działo?

W ramach zbiórki odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących. Już 14 kwietnia członkowie Towarzystwa będą gościć w Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie opowiedzą więcej o “Półprzewodniku” i o zbiórce. Na kwiecień i maj planujemy też kilka innych wydarzeń, m. in. pokaz filmów młodych ukraińskich twórców. 


Prezent od Towarzystwa

W ramach podziękowania za udział w zbiórce każdemu, kto wesprze nas nawet najmniejszą kwotą, prześlemy cyfrową wersję “Półprzewodnika po Krzemieńcu”! Jesteśmy pewni, że niedługo będziecie mogli udać się z naszym subiektywnym półprzewodnikiem do Krzemieńca w WOLNEJ UKRAINIE.


O organizatorach

Zbiórka jest zarejestrowana na Daniela Potkańskiego, organizatora krzemienieckich wypraw w latach 2018-2021. Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup wskazanych materiałów, a transport zostanie zapewniony w porozumieniu z jedną z organizacji pomocowych działających na terenie Ukrainy.


Zachęcamy też do polubienia profilu Towarzystwa na Facebooku, gdzie będziemy informować o postępach zbiórki i o innych naszych inicjatywach: https://www.facebook.com/towarzystwokrzemienieckieTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
JU
Jerzy Ulewicz
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WF
20 zł
GR
Grazyna Rytel
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!