Opis zrzutkiUwaga kochani. Pomóżmy w leczeniu, dożywieniu oraz pokrycie kosztów utrzymania psiaków z Pilawy Górnej... 


13 szczeniąt i 3 suki trafiły dzisiaj pod naszą opiekę. Potrzebujemy wszystkiego, karmy, podkładów, wsparcia finansowego na leczenie. Przeczytajcie do końca, obejrzyjcie filmiki w komentarzach na Facebooku Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śl.

Syf, brud, sterta śmieci, desek a wśród nich trzy suki, które urodziły trzy mioty szczeniąt. W sumie 16 psów! Wszystkie zostawione same sobie. Pan na którego posesji się znajdowały twierdzi, że psy zostały mu podrzucone, nie są jego, nie miał serca ich przeganiać więc pozwolił mieszkać na tej stercie śmieci... Suki rodziły między deskami, w śmieciach, ile tak naprawdę było szczeniąt nigdy się nie dowiemy. Szczeniaki, które wyciągaliśmy między deskami i gratami były żywcem zjadane przez kleszcze. W życiu nie widzieliśmy takiej ilości pasożytów na jednym zwierzęciu i to takim malutkim. Najmniejsza dziewczynka waży pół kilo, a wyciągnęliśmy z niej około 100 kleszczy.

Serdecznie dziękujemy dr Andrzejowi Bugajowi i dr Kasi Ptak za cierpliwe dłubanie przy każdym piesku i opiekę. Szczenięta są odwodnione, jeden ma gorączkę, otrzymał witaminę B12, antybiotyk, preparat witaminowy i glukozę. Pieski są osowiałe i bardzo spokojne, zapewne wszystko spowodowane jest chorobą. Suki są przerażone, bardzo nieufne i póki co daliśmy im święty spokój. Muszą zaakceptować nową sytuację w jakiej się znalazły. Są bardzo chude, można policzyć im wszystkie kosteczki. Nie dość, że musiały karmić dzieci, to jeszcze same musiały biegać po mieście w celu znalezienia jedzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Joli oraz pani Danucie, które powiadomiły nas o tej psiej tragedii, które też czynnie uczestniczyły w znajdowaniu szczeniąt oraz odłowiły jedną sukę, którą na samym początku nam uciekła. Bez Was dziewczyny nic by się nie udało. Dziękujemy Stowarzyszeniu na rzecz bezdomnych zwierząt "Omyczek" za udział wraz z nami w tej interwencji, za pomoc w zabezpieczeniu jednej suki ze szczeniakiem oraz za przekazaną karmę dla kotów.

Was prosimy o wsparcie finansowe, rzeczowe. Potrzebujemy wszystkiego. Karmy MOKREJ dla suk, dla szczeniąt, podkładów w każdej ilości oraz wsparcia finansowego na leczenie, szczepienia, a potem sterylizacje tych suk. 

Żaden pies nie wróci już w tamto miejsce. Zarówno dla szczeniąt jak i ich mam, będziemy szukać nowych, wspaniałych domów. Ale do tego czasu musimy je utrzymać. Każda złotówka, każdy przelew ma znaczenie.

SANTANDER 11 1090 2372 0000 0001 3275 9658 - tytuł DAROWIZNA PSY PIŁAWA
PayPal: [email protected]
Dla przelwow z zagranicy :
SWIFT/BIC: WBKPPLPP
IBAN: PL 11 1090 2372 0000 0001 3275


Wpłacający 21

 
Dane ukryte
200 zł
J
Joanna
50 zł
J
Jula
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
GK
Grażyna Kowalska
50 zł
KW
Konrad Wojtowicz
50 zł
A
Asia
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
M
Magda
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 329 zrzutek

i zebrali

376 302 069 zł

A ty na co dziś zbierasz?