id: x3e85h

26 Festiwal Piosenki Angielskiej Face The Music Brzeg 2019Dzieci i młodzieży z całej Polski!

26 Festiwal Piosenki Angielskiej Face The Music Brzeg 2019Dzieci i młodzieży z całej Polski!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 159 288 zrzutek i zebrali 1 203 954 846 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

  • https://www.youtube.com/watch?v=KVClPoJ8DB0
    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Prosimy Przyjaciół Festiwalu i Ludzi Dobrej Woli, którym idea Festiwalu się spodobała, o wsparcie finansowe. Chcielibyśmy przywrócić dawny blask tej imprezie, a bez Państwa pomocy, może się to nie udać. Otrzymaliśmy dotację Gminy Brzeg - za którą bardzo jesteśmy wdzięczni, ale na sponsorów w Brzegu i okolicy, nie ma co liczyć... Mimo wielu przeciwności losu, bo nie tylko o finanse chodzi, podejmujemy kolejny raz wyzwanie!!! Więc - Face The Music!!! Love&Peace!!! Miłość i Pokój!!! Zostańcie Darczyńcami FPA w Brzegu!!! Dziękujemy! http://fpabrzeg.pl/index.php?lang=pl

”FACE THE MUSIC BRZEG 2019”

XXVI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

26 lat temu, zachęcając młodzież i dzieci do nauki języka angielskiego zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu, obejmujący lokalne szkoły podstawowe i szkoły średnie. W ciągu 3 lat międzyszkolny przegląd piosenki przekształcił się w festiwal ogólnopolski.

O randze imprezy świadczy dwukrotne wyróżnienie Stowarzyszenia FPA za „Dzielność obywatelską i szczególny wkład pracy dla dobra Rzeczypospolitej” w ramach Konkursu „Pro Publico Bono” na Najlepszą Obywatelską Inicjatywę Dziesięciolecia III Rzeczypospolitej pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, które otrzymaliśmy z rąk Jana Nowaka-Jeziorańskiego .

Dyrektor i twórca festiwalu Wojciech Toporowski został wyróżniony i doceniony przez mass-media województwa opolskiego otrzymując w roku 2000 prestiżową nagrodę ZŁOTA SPINKA - w kategorii promocja Opolszczyzny. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego Opoliensi Arte Laureato – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wśród naszych laureatów znaleźli się: Alicja Bachleda-Curuś, Sasha (wokalistka zespołu Jet Set, który reprezentował Polskę na festiwalu Eurowizji w 2007 roku) , Baron z Afromental, Monika Urlik, Dominika Gawęda, Paulla, Kamil Bednarek i Georginia Tarasiuk.

Dużą popularnością cieszyła się niegdyś wspólna zabawa pod nazwą kategoria „Senior”, do której zapraszaliśmy ludzi znanych ze świata nauki, polityki, biznesu, sportu i filmu, chcąc pokazać młodzieży, że warto języka angielskiego się uczyć. W poprzednich edycjach Festiwalu gościliśmy: Janusza Korwina - Mikke, Filipa Łobodzińskiego, prof. Sławomira Nicieję - Rektora Uniwersytetu Opolskiego. Jako goście festiwalu z recitalami wystąpili: John Porter Band, Robert Kasprzycki, Edyta Bartosiewicz, zespół Iron Horse ze Szkocji oraz zespół The Doors of Perception z Niemiec.

W obradach Jury Festiwalu obok Elżbiety Skrętkowskiej, uczestniczył Timothy Sanduski - konsul Stanów Zjednoczonych, Simon Thomas – sekretarz Ambasady Brytyjskiej, Paweł Kukiz, Mariusz Kiljan, Dominika Kurdziel, Jarosław Wasik, Edward Spyrka oraz John Porter.

Bardzo często włączamy się w inicjatywy dobroczynne, rozrywkowe i obywatelskie.

W czerwcu 1999 roku zostaliśmy zaproszeni przez Estradę Stołeczną do zorganizowania koncertu naszych laureatów w ramach festynu Warszawa Dzieciom na warszawskim Podzamczu. W roku 2000 nasi laureaci uświetnili Bal Żółto-Niebieski w Opolu w ramach obchodów rocznicy obrony województwa opolskiego. W tym samym roku dzięki współpracy z Ambasadą Brytyjską w Warszawie, wydaliśmy płytę z Koncertu Galowego VI FPA w Brzegu. Na rzecz młodych brzeżan zorganizowaliśmy kilka koncertów charytatywnych: Marcina Dańca, Kabaretu Koń Polski i Kiepskich z Polsatu, Tercetu Egzotycznego i Centrali 57; na rzecz powodzian województwa opolskiegokoncert jurora FPA – Pawła Kukiza z zespołem Piersi.

Niewątpliwe walory festiwalu to wartości edukacyjne – nauka języka angielskiego poprzez śpiew, poznanie kultur krajów anglojęzycznych; wartości wychowawcze – organizacja czasu wolnego; wartości profilaktyczne – zapobieganie zagrożeniom współczesnego świata (alkoholizmowi i narkomanii, przemocy – imprezy towarzyszące); wartości artystyczne – kontakt uczestników festiwalu z muzyką, piosenką, znanymi w Polsce wykonawcami – gwiazdy festiwalu, jurorzy.

Jest zatem na festiwalu wiele dobrej zabawy. Brzeg staje się stolicą angielskiej piosenki, a festiwal świętem młodzieży.

6 lat temu obchodziliśmy jubileusz – XX Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu, w ramach którego, zorganizowaliśmy koncert zespołu Blue Cafe. Jego wokalistka Dominika Gawędalaureatka VII i IX FPA, otrzymała w Brzegu statuetkę” Face the Music”. Statuetka to rzeźba z brązu, zaprojektowana przez Pawła Szcześniaka przedstawiająca polską wierzbę przechodzącą w swojej koronie w pięciolinię z kluczem wiolinowym. Wręczana jest corocznie laureatom Grand Prix Festiwalu oraz laureatom lat ubiegłych, którzy zasłużyli na nią w sposób szczególny. Statuetkę taką w roku 2013 otrzymał również Baron z Afromental.

Z okazji jubileuszu wydaliśmy monografię festiwalową „Face the Music XX FPA 2013 Brzeg” przedstawiającą dotychczasową historię naszego przedsięwzięcia.

5 lata temu po raz pierwszy zaprezentowaliśmy swoich laureatów szerszej publiczności – mieszkańcom Dolnego Śląska, jako że trzeci dzień XXI Festiwalu odbył się w sali teatralnej Impartu we Wrocławiu. Gwiazdą wieczoru była niemiecko-kanadyjska formacja The Doors of Perception ( http://doorslive.wordpress.com ) – najlepszy w Europie „tribute band to the Doors”. Zespół, który ma na swoim koncie ponad 400 koncertów w całej Europie, a otwierał koncerty takich gwiazd jak Wishbone Ash, Ten Years After, Barclay James Harvest czy Canned Heat.

Otrzymaliśmy również patronat Europejskiej Stolicy Kultury - ESK Wrocław 2016.

W październiku 2014 roku John Paul Jones – basista legendarnej grupy Led Zeppelin otrzymał od nas statuetkę ”Face the Music”. Led Zeppelin towarzyszy nam od początku przez słowa swojej pieśni „The song remains the same”:

"Pieśni mej posłuchaj – ze mną zaśpiewaj Choćby małą pieśń, którą znasz Wszystko co małe jest, urośnie. W Kalifornii słońce, czy w Kalkucie słodki deszcz W Honolulu jasne gwiazdy – pieśń niezmienną jest..."

To motto Festiwalu.

Dyrektor Festiwalu wręczając artyście statuetkę powiedział:

„ Nawet nie wiesz ile Wam zawdzięczamy, byliście dla nas - młodzieży dorastającej w latach 70-tych - jak światło w tunelu; daliście nam nadzieję na wolność. Mieliście przeogromny wpływ nie tylko na nasze muzyczne upodobania, ale kształtowaliście nasze charaktery, nasze osobowości.”

Artysta poproszony o przekazanie cennych uwag dla przyszłych uczestników Festiwalu powiedział: „Pracujcie ciężko, ćwiczcie dużo, a na pewno zasłużycie, tak jak ja, na tą statuetkę”.

30.04 -01.05.2019 odbędzie się XXVI Festiwal „Face the Music Brzeg 2019”.

Przesłuchamy około 40 wykonawców w 2 kategoriach, wybranych ze zgłoszeń, nadesłanych z całej Polski - około 200. Przesłuchania konkursowe zwieńczy, jak co roku, Koncert Galowy.

Tak więc „FACE THE MUSIC”…

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MS
Maria Sterniuk
100 zł
MK
Marcin Krawczyk
100 zł
DK
DOROTA KUSTERSKA
100 zł
WI
Wojciech i Dorota Toporowski
50 zł
MP
Marzenna Podgrabińska
50 zł
IP
Andrzej
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!