id: x3k8p9

Mazurska Liga Debat

Mazurska Liga Debat

Nasi użytkownicy założyli 959 627 zrzutek i zebrali 967 733 964 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wzmocnijmy głos młodzieży – wspólnie zorganizujmy I Mazurską Ligę Debat Oksfordzkich

 

Pracujemy z młodzieżą już wiele lat i wiemy, że młodzież, szczególnie z terenów wiejskich, ma mało możliwości wyrażania swojego stanowiska, formułowania racjonalnych argumentów, nie umie weryfikować źródeł informacji, łatwo wierzy w fake newsy.

 

Chcemy rozwijać sztukę debatowania wśród młodzieży i zorganizować I Mazurską Ligę Debat Oksfordzkich. Pomóż nam ją sfinansować!

 

Dzięki organizacji serii Debat Oksfordzkich damy młodym możliwość przeprowadzenia rzeczowej dyskusji, do której będą musieli się wcześniej przygotować. Uczniowie będą rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z innych szkół dzięki, co zwiększy ich zaangażowanie i sprawi, że młodzi ludzie będą uczyć się sztuki debatowania, wystąpień publicznych i weryfikacji źródeł informacji poprzez doświadczanie, a nie w teorii.

 

Czego uczy Debata Oksfordzka?

– sztuki wystąpień publicznych i panowania nad tremą (podobnie zresztą jak gra w teatrze),

– formułowania racjonalnych argumentów,

– szacunku do osób o odmiennych poglądach,

– przekonania, że nawet jeśli z kimś się nie zgadzam, to mogę próbować go rozumieć i współdziałać z nim dla dobra wspólnego,

– słuchania i analizowania informacji,

– myślenia krytycznego i analitycznego,

– rozumowania przyczynowo-skutkowego,

– formułowania i obrony swojego zdania,

– debata to gra zespołowa, a więc także umiejętności pracy w zespole.

ld3087dee2a30c00.png 

Zapraszamy drużyny z 4 szkół, aby wzięły udział w szkoleniach dotyczących wystąpień publicznych, formułowania tezy, poszukiwania argumentów i pracy zespołowej. Następnie drużyny te wezmą udział w I Mazurskiej Lidze Debat Oksfordzkich, aby walczyć o tytuł Mistrza Debat.

 

Aby to zrealizować, potrzebujemy środków na transport trenera – specjalisty od debat oksfordzkich (1000 zł), na poczęstunek podczas debat (1000 zł), na przejazdy uczniów z wiejskich szkół do Ełku na półfinał i finał I Mazurskiej Ligi Debat Oksfordzkich (2000 zł) oraz na nagrody i wyróżnienia dla zespołów biorących udział w debatach (2000 zł).

Potrzebujemy na to łącznie 6000 zł.

 

Bardzo liczymy na Twoje wsparcie!

 

Na czym polega Debata Oksfordzka?

Debata Oksfordzka jest to sformalizowana forma dyskusji pomiędzy dwoma czteroosobowymi drużynami. Toczy się nad podawaną wcześniej tezą – jasnym stwierdzeniem, które można potwierdzić lub obalić.

 

Uczniowie przygotowują swoje argumenty dużo wcześniej – szukają informacji, weryfikują znalezione dane, analizują i wysuwają wnioski. Wszystko starają się popierać przykładami. To działanie uczy młodych poszerzania wiedzy w danym temacie. Teza debaty znana jest wcześniej, ale dopiero w dniu debaty uczniowie dowiadują się czy będą ją "popierać" czy "obalać". Wtedy uczą bardziej obiektywnego spojrzenia na tezę i umiejętności dobrania argumentów dla obydwu perspektyw.

 

Debata Oksfordzka nauczy młodzież tego, jak wyrażać swoją opinię i jak jej bronić jednocześnie szanując zdanie innych. Debaty kierują się zasadą, że przyjmowanie do świadomości czyjegoś zdania i akceptowanie go nie musi oznaczać zgadzania się z nim.

 

Debatowanie to umiejętność, która pomoże każdemu uczestnikowi lepiej funkcjonować w życiu dorosłym. A wspieranie młodzieży, aby umiała sobie poradzić w życiu dorosłym, jest naszym motywem przewodnim.

 r63824cab28e63b2.png

 

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

 
Dane ukryte
50 zł
AJ
Ania
30 zł
HP
Helena Penkiewicz
20 zł
AJ
Anna
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
25 zł
AJ
Ank
50 zł
PB
Patrycja Brodowska
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!