id: x3pkrk

,,Niezłomni w Koronie Gór” – niepełnosprawni uczniowie ZPEW zdobywają góry”

,,Niezłomni w Koronie Gór” – niepełnosprawni uczniowie ZPEW zdobywają góry”

Nasi użytkownicy założyli 1 177 136 zrzutek i zebrali 1 229 291 290 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Po czterech miesiącach od rozpoczęcia realizacji projektu " Niezłomni w Koronie Gór" jesteśmy na półmetku zdobywania szczytów. W październiku udało się wejść na dwie góry. W dniu 20 stycznia powróciliśmy z czterodniowej wycieczki w trakcie której uczestnicy zdobyli siedem szczytów z KGP. Do tej pory wszyscy biorący udział pokonali około 48 kilometrów wejść i tyle samo kilometrów zejść, wspięli się na wysokość 3850 m /przewyższenie/, a w drodze na szczyty spędzili okolo 32 godzin. Przed nami jeszcze 14 szczytów, kilka dość wymagających, ale wędrówki po górskich szlakach jakie do tej pory odbyliśmy, również w warunkach zimowych, dało nam obraz trudności i wyzwań jakie na nas czekają. vfcf263dfc5cbeee.jpegkf8c87e2b3cb12f4.jpegl9909d7f022e22b2.jpegp2a865f5776277d0.jpegwf7cc657be49a3a9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

 Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej jest jednym z największych ośrodków opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. W Zespole uczy się i rehabilituje około 200 uczniów. Chcąc pokazać, że niepełnosprawność nie ogranicza w zdobywaniu nowych doświadczeń i osiąganiu kolejnych celów, postanowiliśmy włączyć grupę uczniów do projektu ,,Niezłomni w Koronie Gór”.   

      k97e172aac12c9cf.jpeg

W związku z jego realizacją,  zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia dedykowanego dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

     Projekt ma za zadanie uświadomić społeczeństwu oraz osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, że również oni mogą spełniać swoje marzenia, realizować pasje i mimo pewnych ograniczeń, żyć jak inni.

     W projekcie zaplanowano zdobycie przez grupę uczniów niepełnosprawnych wraz z opiekunami Koronę Gór Polski. Wyprawy rozwiną empatię, pozwolą spojrzeć na świat z innej perspektywy, wykształcą nowe umiejętności.

      Przed wszystkimi uczestnikami postawione jest bardzo wymagające zadanie. W założonym okresie dwóch lat muszą zdobyć 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać zdobywcą Korony Gór Polski trzeba wejść

na nie pokonując siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m.. Wyprawa rozpocznie się od zdobycia najniższego szczytu w Koronie Gór Polski – Łysicy, a zakończy wejściem na Rysy. W całym okresie uczestnicy przemierzą pasmo gór Polskich począwszy od Gór Izerskich poprzez Karkonosze, Sudety, Beskidy, Tatry, Pieniny kończąc na Bieszczadach. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, jak również poznania znacznego fragmentu południowej Polski.

eaa0262fcaa4bc48.jpeg      

Mimo niepełnosprawności i walce o lepsze jutro, nie ma szczytów nie do zdobycia. Naszym celem jest ułatwić dzieciom niepełnosprawnym realizację bardziej śmiałych i odważnych marzeń. Zmagania na trasie, trudy wędrówki i satysfakcja to coś,

co z pewnością pomaga przezwyciężyć bariery, które przed niepełnosprawnymi postawiło życie. 

     Dla niepełnosprawnych dzieci taka wyprawa będzie jedyną formą wyjazdu ze względu na trudną sytuację rodzinną dzieci. Rodzice nie są w stanie zapewnić pod względem finansowym uczestnictwa w zorganizowanych wyjazdach. Zebraną kwotę przeznaczymy na zapewnienie dzieciom transportu, noclegów, wyżywienia, opłacenie przewodników, biletów wstępu, sprzętu potrzebnego do wypraw górskich.

    Do akcji włączył się Decathlon Kielce, producent sprzętu sportowego i sieć sklepów sportowych. Dzięki życzliwości i wparciu producenta odzieży niepełnosprawni uczniowie zostaną wyposażeni w niezbędną odzież i oprzyrządowanie.

u3bab6a02e9391e8.jpeg     

 Jeżeli Państwo chcieliby wspomóc nasz projekt dla dzieci niepełnosprawnych ,,Niezłomni w Koronie Gór” będziemy wdzięczni za okazaną pomoc. Każde udostępnienie, każda złotówka będzie dla nas bardzo cenna i przybliży do osiągnięcia wyznaczonego celu!


     Środki pieniężne możecie Państwo wpłacać bezpośrednio przez portal zrzutka.pl lub  na nr konta   87 8520 0007 2002 0018 6296 0001 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych z dopiskiem ,, Niezłomni w Koronie Gór”.


Zbieramy do skutku! Bardzo liczymy na Wasze wsparcie !

 Okażmy dobre serca i sprawmy dzieciom odrobinę radości.


        W linkach poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące naszej placówki:https://www.facebook.com/ZespolPlacowekEdukacyjnoWychowawczych

http://zpewskarzysko.pl/Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 348

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków