id: x3tm59

Dzieci straciły mamę, która była jedynym żywicielem rodziny. Pomóżmy rodzeństwu przetrwać najgorszy czas i zabezpieczyć ich przyszłość

Dzieci straciły mamę, która była jedynym żywicielem rodziny. Pomóżmy rodzeństwu przetrwać najgorszy czas i zabezpieczyć ich przyszłość

Nasi użytkownicy założyli 1 167 268 zrzutek i zebrali 1 214 592 438 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"W imieniu własnym i mojego rodzeństwa zwracam się z prośbą o wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazłam z młodszą siostrą i bratem.

Nazywam się Roksana Pietracha, mam 16 lat i uczęszczam do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Moja 11-letnia siostra Julia oraz 13-letni brat Michał są uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie.

W dniu 31.01.2024 po ciężkiej chorobie zmarła nasza mama. Ojciec żyje, ale jest pozbawiony praw rodzicielskich i nie mamy z nim kontaktu. Niestety mama ze względu na zły stan zdrowia przez ostatnie lata pracowała tylko dorywczo. Okazało się, że nie miała ubezpieczenia społecznego. W momencie jej śmierci zostaliśmy z rodzeństwem bez środków do życia.

Do momentu ustanowienia przez sąd rodzinny opiekuna prawnego, którym prawdopodobnie zostanie nasza babcia, nie dostaniemy żadnych środków, np. 800+.

Dlatego w tej dramatycznej dla nas sytuacji zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie żywności i środków czystości. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy, która wesprze naszą rodzinę, pozwoli nam pozostać razem i poradzić sobie w tej trudnej rzeczywistości, w jakiej się znaleźliśmy."


Powyższe słowa napisała do mnie Roksana, gdy zainteresowałam się jej losem.

Jestem mamą dwóch nastolatek i ogromnie poruszyła mnie ta historia, zwłaszcza że mam córkę w tym samym liceum. Sytuacja tych dzieci jest ekstremalnie trudna i nie potrafię przejść obok niej obojętnie.

Roksana zgodziła się, bym w jej imieniu poprosiła Państwa o wsparcie finansowe.

Wierzę, że dobro wraca i każdy najmniejszy gest ma wielką moc.

Nic nie wróci tym dzieciom najukochańszej mamy, ale możemy im chociaż w ten sposób dać poczucie spokoju i bezpieczeństwa, że będą mogły w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Aktualizacja 12.02.2024:

Kochani, odwiedziłam dziś Roksanę oraz jej rodzeństwo i babcię. Akurat odwiedzili ich również właściciele mieszkania.

Co mogę powiedzieć?

To fantastyczne dzieciaki. Poukładane, rozsądne i nadzwyczaj dzielne.

Z rozmowy wywnioskowałam, jak bardzo im zależy na tym, by mogli mieszkać nadal tu, gdzie dotąd żyli z mamą. Babcia opuściła okolice Krakowa, skąd pochodzi i przyjechała tutaj, by zamieszkać z wnukami i zostać ich opiekunem prawnym.

Chociaż na jakiś czas, bo Roksana po osiągnięciu pełnoletnosci jest gotowa sama zostac opiekunem prawnym dla swojej siostry i brata.

Dziś zostały uregulowane opłaty za mieszkanie za luty. Dzięki środkom ze zbiórki rodzina nie musi się obawiać o uregulowanie rachunków w kolejnych miesiącach (ok. 3,9 tys/m-c).

Jednak potrzeby nadal są ogromne. Prosimy o wsparcie zbiórki.Aktualizacja 15.04.2024:

Kochani, mija niemal 10 tygodni, odkąd uruchomiłam zrzutkę dla Roksany i jej rodzeństwa tak boleśnie doświadczonych przez los.

Moje serce przepełnia radość i wdzięczność.

Z pomocą setek ludzi zgromadziliśmy znacznie więcej środków niż początkowo zakładałam.

Dzięki hojności i zaangażowaniu darczyńców dzieci dostały wszystko, co było im potrzebne.

W pierwszym, najtrudniejszym okresie po śmierci mamy nie musiały się bać o utratę mieszkania czy brak środków do życia.

Mieszkanie zostalo doposażone w meble i sprzęt agd. Rodzina dostała żywność, środki czystości, ubrania, opiekę medyczną i stomatologiczną.

Pozostałe środki zgromadzone na zrzutka.pl zostaną przeznaczone na dopłatę do czynszu i inne niezbędne wydatki w kolejnych miesiącach.

Jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym i rodziny Roksany za ogromną pomoc, jaką od Państwa otrzymali.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 592

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków