id: x4a337

Przywróćmy uśmiech Rafałowi

Przywróćmy uśmiech Rafałowi

10 284 zł 
z 50 000 zł
20%
15 dni do końca
244 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Przywróćmy uśmiech Rafałowi!

Drodzy Państwo, proszę Was o pomoc i wsparcie dla nastolatka, który miał pecha – straszliwego pecha.

Rafał jest uczniem trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół Technicznych w Płocku, a przy tym członkiem orkiestry szkolnej (jedynej w mieście) z wieloletnią tradycją. Ze względu na to w „świątki, piątki i niedziele” wraz z całą orkiestrą uświetnia uroczystości miejskie, samorządowe i szkolne – poświęcając na to masę swojego wolnego czasu. Na Rafała zawsze można było liczyć. Nigdy nie zawiódł swoich kolegów z orkiestry, z którymi bardzo się zżył.

I można stwierdzić, że Rafałowi ta działalność przyniosła pecha, gdyż 11 listopada br. podczas uroczystości miejskich z okazji Święta Niepodległości w czasie przemarszu spod pomnika Józefa Piłsudskiego do Katedry przed godziną 10-tą, gdy orkiestra prowadziła "orszak" złożony z pocztów sztandarowych, przedstawicieli sejmu, władz miasta i powiatu, instytucji i szkół, niefortunnie utkwiła noga mu w blokadzie zabezpieczającej wjazd. W wyniku tego przewrócił się, uderzając twarzą w niesiony przez niego bęben marszowy. Spowodowało to poważne obrażenia, gdyż uszkodzone zostały przednie zęby (górne dwie jedynki i dwie dwójki), których nie udało się lekarzom uratować. Ponadto ucierpiała też kość górnej szczęki.

Teraz Rafał odzyskuje siły i czeka na decyzję związaną z dalszym leczeniem. Niestety grozi mu nawet przeszczep kości z biodra.

Aby podjąć leczenie, polegające na rekonstrukcji szczęki i uzupełnieniu brakujących zębów, niezbędne są znaczne środki finansowe, których jego rodzina nie posiada. I dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie dla nastolatka.

Każda wpłata będzie dla Rafała również informacją, że warto walczyć o zdrowie, działać i żyć.

Przywróćmy uśmiech Rafałowi!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 244

 
Dane ukryte
7,90 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
150 zł
BS
SP 22 Płock
50 zł
GB
Grzegorz
20 zł
A
Ania
20 zł
 
Dane ukryte
2 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JP
Jolanta Przybylska
100 zł
MM
Wiktor M.
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

798 462 zrzutki

i zebrali

617 564 342 zł

A ty na co dziś zbierasz?