id: x4gyb2

PoPracownia - przestrzeń pracy i darmowej opieki nad dziećmi dla gości z Ukrainy

PoPracownia - przestrzeń pracy i darmowej opieki nad dziećmi dla gości z Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 189 549 zrzutek i zebrali 1 253 420 113 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • PoPracownia działa!


  Dzięki pomocy Waszej i innych darczyńców uruchomiliśmy PoPracownię! Jest taka, jaką sobie wymarzyliśmy :)

  Codziennie działa punkt coworkingowy dla dorosłych i opieka dla dzieci. Dodatkowo program jest wzbogacony o warsztaty tematyczne dla dużych i małych, codziennie! a czasem dwa razy dziennie. Są to: artoterapia, spotkania z językiem polskim, zajęcia z malarstwa. Wieczorami spotyka się krąg dla kobiet :) Nieregularnie organizujemy również wydarzenia pro-społecznościowe, ostatnio wspólne wyplatanie wiklinowej altany, która służy jako element ogrodowego placu zabaw.

  Nasi goście codziennie otrzymują bezpłatny, gorący posiłek.

  Naprawdę, wydarzyły się cuda :) Jeśli będziecie w Warszawie, w okolicach Osiedla Jazdów - zapraszamy Was w odwiedziny!


  Co dalej?

  W tej chwili mamy trzy priorytety:

  1. Zbudowanie większej, aktywnej społeczności wolontariuszy działających w PoPracowni ponieważ mamy braki w grafiku :(

  2. Profesjonalizacja pomocy w tym szkolenia i superwizje dla wolontariuszy, działania przeciwdziałające wypaleniu

  3. Działania spajające "społeczność lokalną" PoPracowni czyli stałych Gości i Gościnie zarówno z Ukrainy ale i Polski. To ważny etap budowania więzi a więc i kapitału społecznego!


  k60ac057f21cca43.jpeg

  oe8c020e366e7488.jpeg

  i122d8b1109f61f6.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

“PoPracownia” przestrzeń pracy i darmowej opieki nad dziećmi dla gości z Ukrainy


Wytchnienie i możliwość pracy połączona z bezpłatną opieką nad dziećmi - tego potrzebują nasi goście, którzy od kilku tygodni odwiedzają nasz Domek Przygody - punkt pomocy i wsparcia ze świetlicą dla dzieci.


W marcu udostępnialiśmy naszą przestrzeń, w której wszyscy goście mieli możliwość ogrzania się i odpoczynku, spożycia posiłku, wypełnienia dokumentów, uzyskania różnego rodzaju wsparcia, a dzieci możliwość swobodnej zabawy pod opieką wolontariuszy. 


Przyszedł czas na kolejny etap wsparcia naszych Gości - potrzebują samodzielności, stanięcia na nogi, podniesienia skorup swojego dawnego życia. "Wędka, a nie ryba" podpowiadają eksperci długofalowej pomocy humanitarnej.


Przekształcamy się więc w punkt co-workingowy z bezpłatną opieką dla dzieci dla osób potrzebujących, w tym głównie Gości i Gościń z Ukrainy. Dla dorosłych przygotowujemy stanowiska komputerowe, dostęp do internetu, drukarki, kawę, herbatę, przekąski oraz opiekuna przestrzeni gotowego do pomocy i wsparcia tych osób.


W tym czasie, wolontariusze i animatorzy zaopiekują się dziećmi, proponując im zabawę na świeżym powietrzu, prace ręczne a nawet różnorodne warsztaty.


Wolontariusze zostaną przygotowani do nowej roli i otrzymają profesjonalne wsparcie przygotowujące do tych działań i chroniące ich przed wypaleniem. 


Dzięki takiej ofercie dorośli będą mogli stanąć na nogi, podjąć pracę, odzyskać utracone kontakty, nie martwiąc się o profesjonalną opiekę nad dziećmi.


Czas na dojrzalsze wsparcie dla naszych Gości! 

j690a4fc61f7dbf9.jpeg


CEL 1: Działanie PoPracowni przez miesiąc 14 000 PLN

To minimum kosztów działania przestrzeni przez jeden miesiąc. W ramach tego celu przystosowujemy przestrzeń w stopniu podstawowym, zatrudniamy koordynatora, wolontariusze otrzymują podstawowe przeszkolenie i superwizje. 


CEL 2: Działanie PoPracowni przez 3 miesiące 42 000 PLN

Działamy w wersji minimum do końca czerwca. Goście mogą zaplanować sobie regularne wizyty i działania z nami. Wolontariusze mają stałe pole działania, stworzą się lokalne więzi dookoła tego miejsca.


CEL 3: PoPracownia z obiadami 123 600 PLN

PoPracownia działa przez 3 miesiące, a wszyscy Goście, wolontariusze i dzieci mogą codziennie liczyć na ciepły posiłek dobrej jakości. 


CEL 4: PoPracownia edukacyjnie i artystycznie 162 000 PLN

Do minimalnego programu PoPracowni dokładamy codzienne warsztaty językowe, przyrodnicze i artystyczne dla dzieci wspierające integrację i łatwiejsze radzenie sobie w nowej sytuacji. Kupujemy więcej komputerów, drukarkę, materiały biurowe. Organizujemy specjalistyczne szkolenia dla wolontariuszy (pierwsza pomoc, przeciwdziałanie wypaleniu, praca z dzieckiem w kryzysie). Raz w miesiącu organizujemy weekendowe wydarzenie dla rodzin związane z działaniami edukacyjnymi, artystycznymi i przyrodniczymi. Zatrudniamy osoby do pomocy, dając pracę tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

KL
Krzysztof Lech
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AS
Asia
ukryta
ZW
Helena Wiśniewska
50 zł
AR
300 zł
AS
Asia
70 zł
JM
Joanna Mikołajczak
15 zł
JZ
Joanna Zapolska
100 zł
GB
Gaba
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków