id: x4trrk

SOS Dla Dzieci: pilna pomoc psychologiczna!

SOS Dla Dzieci: pilna pomoc psychologiczna!

Nasi użytkownicy założyli 1 167 751 zrzutek i zebrali 1 215 599 914 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy za Wasze wsparcie. Na dzień dzisiejszy (12.04) , dzięki niemu wiemy że możemy sfinansować już 167 wizyt psychiatrycznych. To ogromne wsparcie. Potrzeby są jednak jeszcze większe. Dlatego naszym celem jest 240 wizyt. Potrzebujemy Was, żeby każde dziecko dostało wsparcie na czas! Dzieci pokrzywdzone i opuszczone nie mogą już cierpieć!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

SOS Dla Dzieci: Pilna pomoc psychologiczna!

250 zł to koszt jednej konsultacji z psychiatrą dziecięcym, dziś zbieramy na wspólny cel dla dzieci 200 takich spotkań.


Dzieci w Polsce potrzebują natychmiastowej pomocy psychologicznej! Potrzebujemy Twojego wsparcia, teraz!

Stale rośnie liczba dzieci i młodzieży objętych pomocą specjalistyczną ze względu na zaburzenia psychiczne.


 • Według danych GUS samobójstwa były drugą pod względem liczebności przyczyną zgonów nastolatków w grupie wiekowej 15–19 lat – blisko co piąty przypadek śmierci w tej grupie nastąpił w wyniku samobójstwa.
 • Średni czas czekania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Polsce. Z danych z 2022 roku było to aż 238 dni.
 • Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka (RPD) wśród dzieci i młodzieży w 2021 r. wynika, że ok. 14% uczniów w Polsce wymaga interwencji związanej z ich funkcjonowaniem psychicznym.
 • Kolejnym wskaźnikiem świadczącym o kondycji psychicznej dzieci i młodzieży jest liczba prób samobójczych, która utrzymuje się w Polsce na wysokim poziomie. W 2021 r. osiągnęła ona najwyższy wskaźnik od lat – 1496 prób, w tym 85 podjętych przez dzieci do 12 r.ż.
 • W 2021 r. 127 prób samobójczych zakończyło się śmiercią dziecka


Dzieci - podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych często doświadczają różnorodnych problemów psychicznych związanych z przemocą w domach rodzinnych, separacją od rodziny biologicznej oraz niepewnością i lękiem. Ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią opiekę psychiatryczną, psychologiczną już we wczesnym dzieciństwie i okresie dorastania, gdyż nierozpoznane lub zlekceważone problemy emocjonalne mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości.


Każda wpłata, nawet najmniejsza to szansa na zdrową przyszłość dla dzieci i młodzieży, którym pomaga Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.


Dziękujemy za Twoje wsparcie!


Historia Jasia

8-letni Jaś przez wiele miesięcy cierpiał w ciszy, ukrywając głęboko w sobie ból, który narodził się po tragicznym wypadku samochodowym. Tamtego dnia stracił nie tylko swoją matkę, ale także bezpieczeństwo i radość dzieciństwa. Chociaż jego ciało powoli wracało do zdrowia, jego umysł pozostawał uwięziony w koszmarze.


Zrozumienie tego, co działo się w duszy chłopca, stało się priorytetem dla jego taty. Po wielu próbach szukania pomocy dotarł do Centrum Specjalistycznego SOS. Tam Jasio trafił pod opiekę psychologów i terapeutów, którzy wspólnie pracowali nad poprawą jego stanu psychicznego.


Na początku Jasio prawie nie mówił. Jednak stopniowo, dzięki zaufaniu budowanemu podczas terapii, zaczął dzielić się swoimi myślami i uczuciami z Panią Anią- psycholożką w Centrum Specjalistycznym. W trakcie spotkań odkrywał nowe sposoby radzenia sobie z żalem po stracie i strachem przed przyszłością bez mamy. Wspólnie pracowali nad budowaniem nowych perspektyw i radzeniem sobie z trudnościami.


Ważnym elementem procesu zdrowienia były również sesje arteterapii, gdzie Jasio mógł wyrażać swoje uczucia poprzez sztukę. Rysowanie, malowanie czy modelowanie gliny stawało się dla niego formą terapeutycznego wyrazu.


Ostatecznie, dzięki połączeniu różnych form terapii, Jasio zaczął powoli odzyskiwać radość życia. Chociaż w jego sercu zawsze pozostanie miejsce dla matki, terapeuci pomogli mu zrozumieć, że można kontynuować podróż, nie zapominając, ale ucząc się żyć z tym, co przeszło. Wsparcie, zrozumienie i cierpliwość terapeutów sprawiły, że Jasio odzyskał pewność siebie i odważnie patrzył w przyszłość.


------------------------------------------------------------------------------------------


Raport GUS 2021: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/statystyka-przyczyn-zgonow/zgony-wedlug-przyczyn-okreslanych-jako-garbage-codes,3,6.html

https://emocjonalnebhp.pl/

RPD. (2021). Ogólnopolskie badanie jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce, obszar nr 3: Samopoczucie psy-

chiczne. Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Pobrane z: https://brpd.gov.pl/wp-content/uploads/2021/11/

Raport-RPD-samopoczucie-psychiczne-PDF.pdf

Komenda Główna Policji http://bip.kgp.policja.gov.pl/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1181

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków