Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców! Zakończona 04.10.2016r ID: x58xw5

Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców!

Zebrano 26 013 zł
z kwoty 25 000 zł

104 %

100 %
WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Aktualności

12.07.2016.KONIEC!!! 12 lipca o godzinie 01:30 nad ranem zakończyłem pisanie pracy! Zajęło mi to półtora roku. Zapis całego rozumowania - od definicji funkcji jednokierunkowej do wniosku, że funkcja VMPC jest taką właśnie funkcją - zajęło 63 strony A4 czcionką 12 pkt. z marginesami 2,5 cm.

Czuję ogromną ulgę i satysfakcję. Cały procs pisania przebiegł bez merytorycznych komplikacji. Najwięcej energii pochłonęło to, co dla matematyki charakterystyczne - formalna precyzja. Wymyślenie formalnych sposobów na zapisanie niektórych zjawisk okazało się dużym wyzwaniem. Nad zapisaniem niektórych pracowałem po kilka tygodni.

Sam "język" opisu funkcji to 4 strony definicji zbiorów i zmiennych. Na szczęście po jego zaprojektowaniu na przełomie 2015 i 2016 roku sprawdził się on aż do samego końca pracy i wymagał tylko drobnych ewolucyjnych modyfikacji.

Chciałbym ogromnie podziękować wszystkim osobom dobrej woli, które wsparły mój projekt! To dzięki takiej postawie Was - odważnej, z wiarą w potencjał - możliwe było doprowadzenie tej pracy do końca!

Co dalej. Teraz jestem mocno przemęczony. Mam zamiar odpocząć. Na wymyślny wyjazd wakacyjny, na który może zasłużyłem wg własnego sumienia po półtora roku intensywnej pracy twórczej, niestety mnie nie stać, ale i bez tego odpoczynek spełni swoją rolę - regeneracji umysłu i zebrania sił!

Po okresie odpoczynku, który będzie trwał zależnie od subiektywnie odczuwanych potrzeb od kilku tygodni do 2 miesięcy, nastąpi powrót do pracy. Przede mną bowiem jest jeszcze etap szlifowania pracy. Polegał on będzie na wielokrotnym czytaniu całości i wprowadzaniu udoskonaleń językowych, związanych z układem treści i być może kilku usprawnień zapisu rozumowania. Etap szlifowania może potrwać kilka miesięcy.

Po etapie szlifowania nastąpi publikacja. Wstępnie planuję, że praca powinna być gotowa do publikacji jesienią-zimą 2016.

29.06.2016. Praca jest prawie skończona! Pozostał jeden drobny element, który może uda mi się skończyć jutro, ale może się to przedłużyć o kilka dni. Element ten jest formalnie gotowy, ale nie jestem z niego zadowolony, bo opisałem go wg mnie w zbyt skomplikowany sposób i chcę znaleźć prostszy.

Praca obecnie ma 61 stron. Zrzutkę przedłużyłem do końca lipca, abym zdążył spokojnie ogłosić tu zakończenie pracy, gdy ono faktycznie nastąpi.

Po zakończeniu pracy przede mną będzie jeszcze sporo dopracowywania szczegółów przed publikacją.


31.05.2016. Ukazał się artykuł o moich badaniach nad funkcją VMPC w serwisie 38milionow.pl

19.05.2016. Od ostatniego wpisu (10 dni temu) prace układają się wyjątkowo gładko i postępują szybciej niż zwykle. Już teraz widzę, że pewne jest, że uda się dotrzymać terminu zakończenia prac do końca czerwca 2016. To dla mnie ekscytujące uczucie po 17 latach pracy nad funkcją VMPC. Jeśli pragniesz wesprzeć mój projekt, to ostatnia możliwość, bo z końcem czerwca 2016 zamykam zrzutkę. Wtedy też planuję trochę wreszcie odpocząć. A następnie doszlifować pracę w szczegółach i jesienią 2016 zacząć zabiegać o jej publikację. Zebrana kwota 25 tys. zł. była przewidziana do grudnia 2015. Prace jednak przeciągnęły się o pół roku. I dlatego zrzutka wciąż jest aktualna.

09.05.2016. Wygląda na to, że przede mną ostatnia prosta. W marcu i kwietniu udowodniłem wszystkie poboczne własności, tak, aby ostatni etap poszedł możliwie najgładziej. Ten ostatni etap to wyprowadzenie ostatecznych wzorów na prawdopodobieństwo odwrócenia funkcji. Wzory są już naszkicowane, więc teoretycznie wystarczy tylko uporządkować i zapisać na czysto ich wyprowadzenie. W praktyce, jak zawsze, zajmie to więcej czasu niż się pierwotnie wydaje, ale mam nadzieję, że do końca maja uda mi się z tym uporać, że do końca czerwca praca będzie już po pierwszym etapie szlifowania i tym samym zasłużę wreszcie na wakacyjny odpoczynek. O publikację pracy będę zabiegał po wakacjach.

26.02.2016. Ukazał się film z mojego wystąpienia na konferencji TEDx Wrocław 2015:

26.02.2016. Początek roku 2016 zaowocował dwoma cennymi obserwacjami oraz dalszymi postępami w porządkowaniu dowodu. Udało mi się wyprowadzić uniwersalny wzór opisujący każdą sytuację, jaka może wystąpić podczas odwracania funkcji VMPC:

Wzór ten jest przybliżony od góry wzorem niezależnym od zmiennych K oraz H:

Dzięki tym nowym wzorom udało się:

1. Jeszcze lepiej uzasadnić, skąd wynika ogólny model odwracania funkcji VMPC (który to model musi zostać pokonany przez każdy algorytm odwracania funkcji)

2. Jeszcze trafniej pokazać istotę funkcji VMPC, która mimo użycia pojedynczej permutacji, zachowuje się tak, jakby była zbiorem trzech losowych permutacji.

06.02.2016. Chciałbym niezmiernie gorąco podziękować anonimowej osobie, która dnia 5 lutego 2016 wpłaciła kwotę 8000 zł, czym uzupełniła całą brakującą kwotę. To dla mnie ogromna radość, ulga, ale i zobowiązanie. Zebranie całej założonej kwoty pozwoli mi ze znacznie większym spokojem kontynuować prace. To wspaniałe, że są tacy ludzie, gotowi tak znacząco wesprzeć mój projekt!

Prace tymczasem idą sprawnie do przodu, bez żadnych komplikacji merytorycznych, choć z nieco przesuniętym harmonogramem. Obecnie jestem na już finałowym etapie, ale przede mną jeszcze dużo pracy - porządkowania i formalizowania rozumowania. Obecny plan to zakończenie pracy do końca czerwca 2016.

15.12.2015. Przede mną skomplikowane zjawiska, do opisania których musiałem stworzyć własny "język" - zestaw funkcji i zbiorów, zdefiniowanych w taki sposób, aby umożliwić eleganckie formalne przedstawienie zjawiska. Centralnym jego elementem jest funkcja "T". Towarzyszy jej kilka tożsamości oraz odpowiednio zdefiniowanych zbiorów. Poniżej drobny wycinek:

"Język" ten będzie używany do samego końca pracy. Przy jego pomocy opisane zostaną kluczowe fakty decydujące o jednokierunkowości funkcji VMPC. Obecnie przede mną wyprowadzenie złożonych wzorów na prawdopodobieństwa. Są one dalszym rozwinięciem wzoru wyprowadzonego wiosną:

Dobra wiadomość jest taka, że wzory te stanowią "ostatnią prostą" na drodze do pierwszej fazy zakończenia pracy. Kolejne fazy zakończenia pracy będą obejmowały dopracowanie jej w szczegółach i dodanie kilku teoretycznych elementów. Pierwszy wzór tego finałowego etapu pracy już jest:

Generalnie - wszystko w pracy idzie merytorycznie bardzo dobrze i bez żadnych komplikacji. W przyszłość patrzę optymistycznie!

Więcej szczegółów na blogu z postępów prac: www.pieknafunkcja.pl/postepy

* 25.09.2015. Ukazał się wywiad ze mną na kanale Continuum na YouTube.

* 30.06.2015 w telewizji TVN 24 został na dany wywiad ze mną dotyczący badań nad funkcją VMPC

* 27.06.2015 ukazał się artykuł o moich badaniach nad funkcją VMPC w serwisie INNPoland.pl

* 16.05.2015 miałem przyjemność wystąpić na konferencji TEDx Wrocław. Przed 300-osobową widownią opowiadałem o przebiegu moich 17-letnich badań nad funkcją VMPC.

* 10.04.2015 ukazał się artykuł o grze Permutu i projekcie VMPC w Gazecie Wyborczej, w wydaniu wrocławskim w dodatku "Tygodnik Wrocław". Przeczytaj artykuł online

Opis projektu

Od 17 lat prowadzę niezależne badania naukowe (www.pieknafunkcja.pl), które mogą rozstrzygnąć (a na brudno już rozstrzygnęły) słynny, nierozwiązany od dziesięcioleci problem matematyczny „czy P=NP”. Stanowi on jeden z siedmiu Problemów Milenijnych Clay Mathematics Institute z USA

W związku z licznymi pytaniami: Miałem ze strony kilku polskich uczelni propozycje współpracy połączone z pisaniem doktoratu. Odrzuciłem je, bo wolę prowadzić badania niezależnie. Taką mam osobowość. Bardziej niż tytuły fascynuje mnie czysty proces badawczy.

W rozwiniętych krajach, jak np. Japonia, uniwersytety posiadają budżety na finansowanie takich niezależnych projektów badawczych. W Polsce niestety jest znacznie gorzej. Moim celem jest podzielenie się wynikami moich badań ze światem. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w Polsce i nie będę musiał wyjeżdżać za granicę z tak prozaicznego powodu jak brak pieniędzy.

Badania "na brudno" zostały zakończone pełnym sukcesem w październiku 2014.

Przedmiotem badań jest odkryta przeze mnie funkcja matematyczną VMPC – f(f(f(x))+1). W 2004 zostałem zaproszony do opublikowania jej na międzynarodowej konferencji naukowej FSE 2004. Pisano o tym w gazetach, nawet otrzymałem dofinansowanie wyjazdu od Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz od Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Funkcja VMPC posiada pewną niezwykłą własność – jednokierunkowość. Gdyby udało się tę własność udowodnić, VMPC stałaby się pierwszą na świecie funkcją jednokierunkową – rodzajem matematycznego Świętego Graala. To z kolei automatycznie rozstrzygnęłoby słynny problem matematyczny „czy P=NP” stwierdzeniem, że klasy problemów P i NP są różne.

W 2011 złożyłem wniosek o stypendium w wysokości 2000 zł miesięcznie do Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu. Wniosek został odrzucony bez merytorycznego rozpatrzenia z powodu braku mojej afiliacji z żadną instytucją naukową.

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Wymyśliłem grę planszową Permutu (www.permutu.pl), której mechanika wywodzi się bezpośrednio z funkcji VMPC. Grę wydałem samodzielnie w 2013 w nakładzie 2000 egzemplarzy, zapożyczając się. Gra jest niezwykle prosta i bardzo podoba się ludziom (grę prezentowałem kilkakrotnie na targach gier planszowych, a turnieje Permutu budziły tam ogromny entuzjazm graczy). Niestety sprzedaż gry jest za mała, aby się z niej utrzymać. Bez dużych wydatków na reklamę trudno to zmienić. A własnych środków już nie mam.

Mimo tych przeciwności w październiku 2014 udało mi się ukończyć badania nad funkcją VMPC pełnym sukcesem. Mogę stwierdzić, że udowodniłem jednokierunkowość funkcji VMPC i rozwiązałem problem „czy P=NP". Kosztowało mnie to 15 lat badań, wyrzeczeń i biedy, ale osiągnąłem cel.

Wyniki badań są na razie wynikami na brudno. Teraz trzeba je uporządkować, zapisać w pracy naukowej i opublikować. Aby to zrobić, potrzebuję około roku czasu (wyniki zajmują 300 stron brudnopisu) i przede wszystkim – spokoju, poczucia bezpieczeństwa.

Mam nadzieję wspólnie będziemy dumni, że Polakowi i w Polsce udało się rozwiązać słynny problem „czy P=NP”. Naukowe znaczenie tego problemu jest tak duże, że wydarzenie to byłoby głośne nie tylko w świecie matematyki i kryptologii, ale globalnie.

Z góry dziękuję Ci za Twoją wpłatę!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

8 000 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

4 700 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 005 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 005 zł
rimm

rimm

600 zł
uczkiewicz.jacek

uczkiewicz.jacek

501 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

500 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

500 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

500 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

500 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

300 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

250 zł
robert.rychcicki

robert.rychcicki

250 zł
leszek.marcjan

leszek.marcjan

201 zł
kornelf

kornelf

200 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

187 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

124 zł
robert.stachowiak

robert.stachowiak

123 zł
mariusz_ns

mariusz_ns

119 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

111 zł
bkalisiak

bkalisiak

100 zł
qqqq

qqqq

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

101 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Jakub Hoim

Jakub Hoim

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
ignacy.w

ignacy.w

100 zł
thomasso88

thomasso88

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
bartosz.malinowski0

bartosz.malinowski0

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
pawel.olko

pawel.olko

100 zł
Wojciech Król

Wojciech Król

101 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
agajadz

agajadz

100 zł
Ola O

Ola O

100 zł
pedrax

pedrax

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
large101

large101

100 zł
wydrolot

wydrolot

100 zł
jerzycz

jerzycz

87 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

84 zł
radek

radek

73 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

60 zł
jacek.sudak

jacek.sudak

61 zł
jolantakoltun

jolantakoltun

51 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
khadish

khadish

54 zł
jakub.ananicz

jakub.ananicz

51 zł
Tomek Pyda

Tomek Pyda

51 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
lkonkol

lkonkol

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
am.slowikowska

am.slowikowska

50 zł
adam.pizlo

adam.pizlo

50 zł
Andrzej Garbacz

Andrzej Garbacz

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
rydzowo+zrzutka

rydzowo+zrzutka

50 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
EI Polska

EI Polska

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

48 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
u.odulinska

u.odulinska

50 zł
kwak.adam

kwak.adam

50 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
tomeksze

tomeksze

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

48 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

48 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

45 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

40 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

33 zł
fabolux

fabolux

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

31 zł
tomasz tomaszuk

tomasz tomaszuk

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
piotr.lenarczyk

piotr.lenarczyk

31 zł
Jędrzej Stański

Jędrzej Stański

30 zł
p.bylina

p.bylina

30 zł
p.siedlanowski

p.siedlanowski

30 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

30 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

30 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

30 zł
edikk

edikk

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

22 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

25 zł
znienacka

znienacka

21 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
caweman

caweman

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
niepodam

niepodam

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
kwojtas1

kwojtas1

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
michalleja91

michalleja91

20 zł
krzysztof.sztukowski

krzysztof.sztukowski

20 zł
Rafał Kowalczyk

Rafał Kowalczyk

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Tomasz Hrydziuszko

Tomasz Hrydziuszko

19 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

19 zł
tomek1-16

tomek1-16

16.99 zł
slawomir cichon

slawomir cichon

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
pafcio0

pafcio0

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
tmkdziu

tmkdziu

15 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

15 zł
szatkomaciej

szatkomaciej

11 zł
kolhubi Zarychta

kolhubi Zarychta

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
eng.woznak

eng.woznak

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
alina prentka

alina prentka

10 zł
borys.rybak

borys.rybak

10 zł
kar.wrz

kar.wrz

10 zł
kap_one

kap_one

10 zł
destroyerpl

destroyerpl

10 zł
konrad malachwiej

konrad malachwiej

10 zł
Łukasz Lorenc

Łukasz Lorenc

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Mateusz Gajewski

Mateusz Gajewski

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
malgorzata chmielewska

malgorzata chmielewska

10 zł
pushittothelimitpl

pushittothelimitpl

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

9 zł
atmajyotih

atmajyotih

10 zł
michal.zakrzewski8

michal.zakrzewski8

10 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

9 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

9 zł
z_dybikowski

z_dybikowski

10 zł
roszkowski.rafal

roszkowski.rafal

10 zł
jerzy.holda

jerzy.holda

9 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

7.77 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

7.31 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
kamilzagrodnik

kamilzagrodnik

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
maggnuskraj

maggnuskraj

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
andrzej szeremeta

andrzej szeremeta

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
automotive93

automotive93

5 zł
jakub.szalek

jakub.szalek

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

4 zł
stachowskipiotrek

stachowskipiotrek

5 zł
fryczw

fryczw

5 zł
rsoszynski121

rsoszynski121

5 zł
askulicz

askulicz

5 zł
Grzegorz Romaniecki

Grzegorz Romaniecki

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

3.70 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

4 zł
mbawolski

mbawolski

2 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

2 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 zł
kamil w

kamil w

1 zł
wiktoriam90

wiktoriam90

2 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

376
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.