Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców! Zakończona 04.10.2016r ID: x58xw5

Zatrzymajmy w Polsce polskich naukowców!

Zebrano 26 013 zł
z kwoty 25 000 zł

104 %

100 %
WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

376
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Aktualności

12.07.2016.KONIEC!!! 12 lipca o godzinie 01:30 nad ranem zakończyłem pisanie pracy! Zajęło mi to półtora roku. Zapis całego rozumowania - od definicji funkcji jednokierunkowej do wniosku, że funkcja VMPC jest taką właśnie funkcją - zajęło 63 strony A4 czcionką 12 pkt. z marginesami 2,5 cm.

Czuję ogromną ulgę i satysfakcję. Cały procs pisania przebiegł bez merytorycznych komplikacji. Najwięcej energii pochłonęło to, co dla matematyki charakterystyczne - formalna precyzja. Wymyślenie formalnych sposobów na zapisanie niektórych zjawisk okazało się dużym wyzwaniem. Nad zapisaniem niektórych pracowałem po kilka tygodni.

Sam "język" opisu funkcji to 4 strony definicji zbiorów i zmiennych. Na szczęście po jego zaprojektowaniu na przełomie 2015 i 2016 roku sprawdził się on aż do samego końca pracy i wymagał tylko drobnych ewolucyjnych modyfikacji.

Chciałbym ogromnie podziękować wszystkim osobom dobrej woli, które wsparły mój projekt! To dzięki takiej postawie Was - odważnej, z wiarą w potencjał - możliwe było doprowadzenie tej pracy do końca!

Co dalej. Teraz jestem mocno przemęczony. Mam zamiar odpocząć. Na wymyślny wyjazd wakacyjny, na który może zasłużyłem wg własnego sumienia po półtora roku intensywnej pracy twórczej, niestety mnie nie stać, ale i bez tego odpoczynek spełni swoją rolę - regeneracji umysłu i zebrania sił!

Po okresie odpoczynku, który będzie trwał zależnie od subiektywnie odczuwanych potrzeb od kilku tygodni do 2 miesięcy, nastąpi powrót do pracy. Przede mną bowiem jest jeszcze etap szlifowania pracy. Polegał on będzie na wielokrotnym czytaniu całości i wprowadzaniu udoskonaleń językowych, związanych z układem treści i być może kilku usprawnień zapisu rozumowania. Etap szlifowania może potrwać kilka miesięcy.

Po etapie szlifowania nastąpi publikacja. Wstępnie planuję, że praca powinna być gotowa do publikacji jesienią-zimą 2016.

29.06.2016. Praca jest prawie skończona! Pozostał jeden drobny element, który może uda mi się skończyć jutro, ale może się to przedłużyć o kilka dni. Element ten jest formalnie gotowy, ale nie jestem z niego zadowolony, bo opisałem go wg mnie w zbyt skomplikowany sposób i chcę znaleźć prostszy.

Praca obecnie ma 61 stron. Zrzutkę przedłużyłem do końca lipca, abym zdążył spokojnie ogłosić tu zakończenie pracy, gdy ono faktycznie nastąpi.

Po zakończeniu pracy przede mną będzie jeszcze sporo dopracowywania szczegółów przed publikacją.


31.05.2016. Ukazał się artykuł o moich badaniach nad funkcją VMPC w serwisie 38milionow.pl

19.05.2016. Od ostatniego wpisu (10 dni temu) prace układają się wyjątkowo gładko i postępują szybciej niż zwykle. Już teraz widzę, że pewne jest, że uda się dotrzymać terminu zakończenia prac do końca czerwca 2016. To dla mnie ekscytujące uczucie po 17 latach pracy nad funkcją VMPC. Jeśli pragniesz wesprzeć mój projekt, to ostatnia możliwość, bo z końcem czerwca 2016 zamykam zrzutkę. Wtedy też planuję trochę wreszcie odpocząć. A następnie doszlifować pracę w szczegółach i jesienią 2016 zacząć zabiegać o jej publikację. Zebrana kwota 25 tys. zł. była przewidziana do grudnia 2015. Prace jednak przeciągnęły się o pół roku. I dlatego zrzutka wciąż jest aktualna.

09.05.2016. Wygląda na to, że przede mną ostatnia prosta. W marcu i kwietniu udowodniłem wszystkie poboczne własności, tak, aby ostatni etap poszedł możliwie najgładziej. Ten ostatni etap to wyprowadzenie ostatecznych wzorów na prawdopodobieństwo odwrócenia funkcji. Wzory są już naszkicowane, więc teoretycznie wystarczy tylko uporządkować i zapisać na czysto ich wyprowadzenie. W praktyce, jak zawsze, zajmie to więcej czasu niż się pierwotnie wydaje, ale mam nadzieję, że do końca maja uda mi się z tym uporać, że do końca czerwca praca będzie już po pierwszym etapie szlifowania i tym samym zasłużę wreszcie na wakacyjny odpoczynek. O publikację pracy będę zabiegał po wakacjach.

26.02.2016. Ukazał się film z mojego wystąpienia na konferencji TEDx Wrocław 2015:

26.02.2016. Początek roku 2016 zaowocował dwoma cennymi obserwacjami oraz dalszymi postępami w porządkowaniu dowodu. Udało mi się wyprowadzić uniwersalny wzór opisujący każdą sytuację, jaka może wystąpić podczas odwracania funkcji VMPC:

Wzór ten jest przybliżony od góry wzorem niezależnym od zmiennych K oraz H:

Dzięki tym nowym wzorom udało się:

1. Jeszcze lepiej uzasadnić, skąd wynika ogólny model odwracania funkcji VMPC (który to model musi zostać pokonany przez każdy algorytm odwracania funkcji)

2. Jeszcze trafniej pokazać istotę funkcji VMPC, która mimo użycia pojedynczej permutacji, zachowuje się tak, jakby była zbiorem trzech losowych permutacji.

06.02.2016. Chciałbym niezmiernie gorąco podziękować anonimowej osobie, która dnia 5 lutego 2016 wpłaciła kwotę 8000 zł, czym uzupełniła całą brakującą kwotę. To dla mnie ogromna radość, ulga, ale i zobowiązanie. Zebranie całej założonej kwoty pozwoli mi ze znacznie większym spokojem kontynuować prace. To wspaniałe, że są tacy ludzie, gotowi tak znacząco wesprzeć mój projekt!

Prace tymczasem idą sprawnie do przodu, bez żadnych komplikacji merytorycznych, choć z nieco przesuniętym harmonogramem. Obecnie jestem na już finałowym etapie, ale przede mną jeszcze dużo pracy - porządkowania i formalizowania rozumowania. Obecny plan to zakończenie pracy do końca czerwca 2016.

15.12.2015. Przede mną skomplikowane zjawiska, do opisania których musiałem stworzyć własny "język" - zestaw funkcji i zbiorów, zdefiniowanych w taki sposób, aby umożliwić eleganckie formalne przedstawienie zjawiska. Centralnym jego elementem jest funkcja "T". Towarzyszy jej kilka tożsamości oraz odpowiednio zdefiniowanych zbiorów. Poniżej drobny wycinek:

"Język" ten będzie używany do samego końca pracy. Przy jego pomocy opisane zostaną kluczowe fakty decydujące o jednokierunkowości funkcji VMPC. Obecnie przede mną wyprowadzenie złożonych wzorów na prawdopodobieństwa. Są one dalszym rozwinięciem wzoru wyprowadzonego wiosną:

Dobra wiadomość jest taka, że wzory te stanowią "ostatnią prostą" na drodze do pierwszej fazy zakończenia pracy. Kolejne fazy zakończenia pracy będą obejmowały dopracowanie jej w szczegółach i dodanie kilku teoretycznych elementów. Pierwszy wzór tego finałowego etapu pracy już jest:

Generalnie - wszystko w pracy idzie merytorycznie bardzo dobrze i bez żadnych komplikacji. W przyszłość patrzę optymistycznie!

Więcej szczegółów na blogu z postępów prac: www.pieknafunkcja.pl/postepy

* 25.09.2015. Ukazał się wywiad ze mną na kanale Continuum na YouTube.

* 30.06.2015 w telewizji TVN 24 został na dany wywiad ze mną dotyczący badań nad funkcją VMPC

* 27.06.2015 ukazał się artykuł o moich badaniach nad funkcją VMPC w serwisie INNPoland.pl

* 16.05.2015 miałem przyjemność wystąpić na konferencji TEDx Wrocław. Przed 300-osobową widownią opowiadałem o przebiegu moich 17-letnich badań nad funkcją VMPC.

* 10.04.2015 ukazał się artykuł o grze Permutu i projekcie VMPC w Gazecie Wyborczej, w wydaniu wrocławskim w dodatku "Tygodnik Wrocław". Przeczytaj artykuł online

Opis projektu

Od 17 lat prowadzę niezależne badania naukowe (www.pieknafunkcja.pl), które mogą rozstrzygnąć (a na brudno już rozstrzygnęły) słynny, nierozwiązany od dziesięcioleci problem matematyczny „czy P=NP”. Stanowi on jeden z siedmiu Problemów Milenijnych Clay Mathematics Institute z USA

W związku z licznymi pytaniami: Miałem ze strony kilku polskich uczelni propozycje współpracy połączone z pisaniem doktoratu. Odrzuciłem je, bo wolę prowadzić badania niezależnie. Taką mam osobowość. Bardziej niż tytuły fascynuje mnie czysty proces badawczy.

W rozwiniętych krajach, jak np. Japonia, uniwersytety posiadają budżety na finansowanie takich niezależnych projektów badawczych. W Polsce niestety jest znacznie gorzej. Moim celem jest podzielenie się wynikami moich badań ze światem. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w Polsce i nie będę musiał wyjeżdżać za granicę z tak prozaicznego powodu jak brak pieniędzy.

Badania "na brudno" zostały zakończone pełnym sukcesem w październiku 2014.

Przedmiotem badań jest odkryta przeze mnie funkcja matematyczną VMPC – f(f(f(x))+1). W 2004 zostałem zaproszony do opublikowania jej na międzynarodowej konferencji naukowej FSE 2004. Pisano o tym w gazetach, nawet otrzymałem dofinansowanie wyjazdu od Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz od Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Funkcja VMPC posiada pewną niezwykłą własność – jednokierunkowość. Gdyby udało się tę własność udowodnić, VMPC stałaby się pierwszą na świecie funkcją jednokierunkową – rodzajem matematycznego Świętego Graala. To z kolei automatycznie rozstrzygnęłoby słynny problem matematyczny „czy P=NP” stwierdzeniem, że klasy problemów P i NP są różne.

W 2011 złożyłem wniosek o stypendium w wysokości 2000 zł miesięcznie do Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu. Wniosek został odrzucony bez merytorycznego rozpatrzenia z powodu braku mojej afiliacji z żadną instytucją naukową.

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Wymyśliłem grę planszową Permutu (www.permutu.pl), której mechanika wywodzi się bezpośrednio z funkcji VMPC. Grę wydałem samodzielnie w 2013 w nakładzie 2000 egzemplarzy, zapożyczając się. Gra jest niezwykle prosta i bardzo podoba się ludziom (grę prezentowałem kilkakrotnie na targach gier planszowych, a turnieje Permutu budziły tam ogromny entuzjazm graczy). Niestety sprzedaż gry jest za mała, aby się z niej utrzymać. Bez dużych wydatków na reklamę trudno to zmienić. A własnych środków już nie mam.

Mimo tych przeciwności w październiku 2014 udało mi się ukończyć badania nad funkcją VMPC pełnym sukcesem. Mogę stwierdzić, że udowodniłem jednokierunkowość funkcji VMPC i rozwiązałem problem „czy P=NP". Kosztowało mnie to 15 lat badań, wyrzeczeń i biedy, ale osiągnąłem cel.

Wyniki badań są na razie wynikami na brudno. Teraz trzeba je uporządkować, zapisać w pracy naukowej i opublikować. Aby to zrobić, potrzebuję około roku czasu (wyniki zajmują 300 stron brudnopisu) i przede wszystkim – spokoju, poczucia bezpieczeństwa.

Mam nadzieję wspólnie będziemy dumni, że Polakowi i w Polsce udało się rozwiązać słynny problem „czy P=NP”. Naukowe znaczenie tego problemu jest tak duże, że wydarzenie to byłoby głośne nie tylko w świecie matematyki i kryptologii, ale globalnie.

Z góry dziękuję Ci za Twoją wpłatę!

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Komentarze zostały wyłączone

Użytkownik niezarejestrowany
8 000 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
4 841 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 005 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 005 zł
Dane ukryte
R
618 zł
rimm
U
519 zł
uczkiewicz.jacek
Dane ukryte
518 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
518 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
309 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
250 zł
Użytkownik niezarejestrowany
robert.rychcicki
250 zł
robert.rychcicki
L
208 zł
leszek.marcjan
K
200 zł
kornelf
Dane ukryte
196 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
128 zł
Dane ukryte
R
127 zł
robert.stachowiak
M
119 zł
mariusz_ns
Dane ukryte
115 zł
Dane ukryte
B
106 zł
bkalisiak
Q
106 zł
qqqq
Dane ukryte
106 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
105 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
JH
104 zł
Jakub Hoim
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
104 zł
Dane ukryte
I
103 zł
ignacy.w
T
103 zł
thomasso88
Dane ukryte
103 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
103 zł
Dane ukryte
B
103 zł
bartosz.malinowski0
Dane ukryte
103 zł
Dane ukryte
P
103 zł
pawel.olko
WK
101 zł
Wojciech Król
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
A
100 zł
agajadz
100 zł
Ola O
P
100 zł
pedrax
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
L
100 zł
large101
W
100 zł
wydrolot
J
87 zł
jerzycz
Dane ukryte
87 zł
Dane ukryte
R
73 zł
radek
Dane ukryte
63 zł
Dane ukryte
J
61 zł
jacek.sudak
J
55 zł
jolantakoltun
Dane ukryte
54 zł
Dane ukryte
K
54 zł
khadish
J
53 zł
jakub.ananicz
TP
53 zł
Tomek Pyda
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
K
52 zł
Konki
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
A
52 zł
am.slowikowska
A
52 zł
adam.pizlo
AG
52 zł
Andrzej Garbacz
Dane ukryte
52 zł
Dane ukryte
R
50 zł
rydzowo+zrzutka
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
EP
50 zł
EI Polska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
U
50 zł
u.odulinska
K
50 zł
kwak.adam
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
T
50 zł
tomeksze
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
47 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
34 zł
Dane ukryte
F
34 zł
fabolux
Dane ukryte
33 zł
Dane ukryte
TT
32 zł
tomasz tomaszuk
Dane ukryte
32 zł
Dane ukryte
P
32 zł
piotr.lenarczyk
JS
31 zł
Jędrzej Stański
P
31 zł
p.bylina
P
30 zł
p.siedlanowski
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
30 zł
Użytkownik niezarejestrowany
E
30 zł
edikk
Dane ukryte
26 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
25 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Z
22 zł
znienacka
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
C
21 zł
caweman
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
N
21 zł
niepodam
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
K
21 zł
kwojtas1
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
M
21 zł
michalleja91
K
21 zł
krzysztof.sztukowski
RK
21 zł
Rafał Kowalczyk
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
TH
20 zł
Tomasz Hrydziuszko
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
T
19,99 zł
tomek1-16
SC
16 zł
slawomir cichon
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
P
16 zł
pafcio0
Dane ukryte
16 zł
Dane ukryte
T
15 zł
tmkdziu
Użytkownik niezarejestrowany
15 zł
Użytkownik niezarejestrowany
S
12 zł
szatkomaciej
KZ
11 zł
kolhubi Zarychta
Marek Stój
11 zł
Marek Stój
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
E
11 zł
eng.woznak
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
AP
11 zł
alina prentka
B
11 zł
borys.rybak
K
11 zł
kar.wrz
K
11 zł
kap_one
D
11 zł
destroyerpl
KM
11 zł
konrad malachwiej
ŁL
11 zł
Łukasz Lorenc
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
MG
11 zł
Mateusz Gajewski
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
MC
11 zł
malgorzata chmielewska
P
11 zł
pushittothelimitpl
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
10 zł
atmajyotih
M
10 zł
michal.zakrzewski8
Użytkownik niezarejestrowany
10 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Z
10 zł
z_dybikowski
R
10 zł
roszkowski.rafal
J
9 zł
jerzy.holda
Dane ukryte
8,77 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
7,31 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
K
6 zł
kamilzagrodnik
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
maggnuskraj
6 zł
maggnuskraj
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
AS
6 zł
andrzej szeremeta
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
A
5 zł
automotive93
J
5 zł
jakub.szalek
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
S
5 zł
stachowskipiotrek
F
5 zł
fryczw
R
5 zł
rsoszynski121
A
5 zł
askulicz
GR
5 zł
Grzegorz Romaniecki
Dane ukryte
4,70 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
4 zł
Dane ukryte
M
3 zł
mbawolski
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
KW
2 zł
kamil w
W
2 zł
wiktoriam90
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Użytkownik niezarejestrowany
8 000 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Nasi użytkownicy założyli

163 967 zrzutek

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

376
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.